Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wyniki matur 2020. W Elblągu egzamin zdało 73 proc. tegorocznych absolwentów

11.08.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyniki matur 2020. W Elblągu egzamin zdało 73 proc. tegorocznych absolwentów
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

73 proc. maturzystów z Elbląga zdało egzamin dojrzałości i może już odetchnąć z ulgą. Co czwarty absolwent elbląskich szkół średnich w tym roku oblał maturę. Część z nich będzie mogła poprawić wynik we wrześniu.

Z reguły połowie sierpnia poprawkę pisali maturzyści, którym powinęła się noga na egzaminie w maju. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, matury zostały przeprowadzone z miesięcznym opóźnieniem, a dopiero dziś, 11 sierpnia, maturzyści poznali wyniki.

Do egzaminu dojrzałości w czerwcu w całym kraju przystąpiło ponad 259 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. - Maturę zdało 74 proc. Egzamin z języka polskiego zdało 92 proc. absolwentów, z matematyki 79 proc., z języka angielskiego 92 proc. - poinformowało dziś Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Jak poszło młodym elblążanom? W Elblągu do matury w czerwcu przystąpiło 1 075 osób. Egzamin zdało 73 proc. Zdecydowanie lepiej poszło uczniom liceów. Tu odsetek sukcesów wyniósł aż 87 proc. (572 maturzystów). W technikach egzamin zdało tylko 58 proc. (503).

Elblążanie osiągnęli jeden z lepszych wyników w województwie warmińsko-mazurskim. Nieznacznie lepsi byli tylko absolwenci z powiatów: nidzickiego (75 proc. zdało) i nowomiejskiego (74 proc.). W powiecie elbląskim maturę zdało 69 proc. spośród 141 absolwentów, którzy do niej przystąpili.

W całym województwie, jak podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, do egzaminu w czerwcu przystąpiło 8 858 absolwentów. 69 proc. egzamin zdało. 19,4 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki we wrześniu. 11,5 proc. nie zdało więcej niż z jednego przedmiotu, te osoby dopiero za rok będą mogły poprawiać wynik.

Pełne, zbiorcze wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym i poprawkowym, będą udostępnione 30 września.

Źródło: OKE w Łomży

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Funi
  Wtorek, 11.08

  Ni nie powiaty lepsze niż Elblag, to sukces, dalej standaryzuje, po co inwestować w jakość nauczania, zlikwidować szkoły bi one tylko generują koszty. Jakie podejście władz do szkół takie wyniki. Najgorsze w tym województwie, a ściana wszchodnia podlasie na podium, tylko tam inwestuje się w edukacje!

 2. 2
  0
  ~ nie koniec świata
  Wtorek, 11.08

  Właściciel harleya i więcławska mają się dobrze. Natyrali się i "jest dobrze". A wszystko przez to, że rząd "zabrał " 100 milionów. Obawiam się, o kolejne roczniki - te "wirusowe". Krytyka zdalnego nauczania , jego poziomu i zakresu, uznana była za zamach na starania UM. Ponad 40% materiału nie zrealizowano. Związkowiec ZNP już zapowiedział co będzie od września - nie szuka rozwiązań, tylko na złość babci puszcza bąka. Podobno w czasie okupacji było tajne nauczanie, które pozwoliło ukończyć szkoły, studia (w tym medyczne) wielu młodym ludziom - mam nadzieję że było ono rzeczywiste, a nie jak AK. Dzisiaj , w XXI wieku, przerasta nas dotarcie do ucznia bez szkoły. Istnieje CUW, powstaje CUS, kwitnie standaryzacja (Nowak - autor), przybędzie bezrobotnych. A jak było w poprzednim roku?

 3. 3
  +2
  ~ byklop
  Wtorek, 11.08

  To nie szkoła a umysł i chęci młodego mają tutaj znaczenie. Szkoła to jedynie może podnieśc te wyniki bliżej maksa. Nie zdać matury na minimum to już bardzo słabo i wynika z lenistwa i olewania choćby minimalnej ilości nauki. Poziom 30% to podstawowe pytania z każdej dziedziny. Na wyższy trzeba iść dalej w las.

 4. 4
  +1
  ~ kkk
  Wtorek, 11.08

  Czyżby w technikach byli mniej kumaci nauczyciele?

 5. 5
  +3
  ~ Yachra
  Wtorek, 11.08

  Bo w technikach zamiast dodać godzin na przedmioty egzaminacyjne to daje się znajomym emerytom na naukę dodatkowych zajęć w klasach policyjnych czy wojskowych. Ale swoi musza zarobić !!!

 6. 6
  +1
  ~ M
  Wtorek, 11.08

  Do kk. Po prostu w Technikach są gorsi uczniowie. Zawsze tak było.

 7. 7
  +1
  ~ nauczycielka
  Wtorek, 11.08

  Nie gorsi tylko słabsi uczniowie, z mniejszą ilością punktów na wejściu niż uczniowie liceów.

 8. 8
  0
  ~ statystyka
  Środa, 12.08

  "73 proc. maturzystów z Elbląga zdało egzamin dojrzałości" - tylko z Elbląga?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.