Wtorek, 19.01.2021, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wiceprezydent o Nowym Polu: Nie ma już na tym osiedlu terenu, który można przeznaczyć na bezpieczne miejsce rekreacji

11.08.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiceprezydent o Nowym Polu: Nie ma już na tym osiedlu terenu, który można przeznaczyć na bezpieczne miejsce rekreacji
Fot. Adrian Sajko

Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak odniósł się do tematu bezpieczeństwa na osiedlu Nowe Pole. Jakie rozwiązanie zaproponował?

 
Informowaliśmy, że do radnego Pawła Kowszyńskiego o pomoc zwrócili się mieszkańcy ul. Klonowej, Kasztanowej, Wierzbowej, Dębowej i Akacjowej. - Mieszkańcy zauważając zagrożenie bezpieczeństwa m.in. dzieci poruszających się po osiedlu Nowe Pole, zgłosili się z prośbą o złożenie wniosku o zamontowanie znaku ograniczenia prędkości na obszarze osiedla Nowe Pole oraz rozważenia możliwości zamontowania progów spowalniających pojazdy kołowe w newralgicznych miejscach osiedla, gdzie nie ma oznakowanych przejść dla pieszych i mieszkańcy korzystają z jedni - podkreślił Paweł Kowszyński.
 
- Na osiedlu Nowe Pole nie ma żadnego placu zabaw i dzieci oraz młodzież często w obszarze ulic organizują miejsca do zabawy - wyjaśnia Paweł Kowszyński. - Na terenie osiedla nie ma bezpiecznego, wyznaczonego miejsca, gdzie dzieci mogłyby spędzać czas, więc spędzają go na chodnikach i w obrębie jezdni, gdzie jeżdżą na rowerach, rolkach itp.
 
Radny zwrócił się do Prezydenta Elbląga z zapytaniem, czy Miasto wprowadzi na obszarze osiedla Nowe Pole dodatkowe ograniczenia prędkości dla pojazdów kołowych lub po konsultacji z mieszkańcami zamontuje spowalniacze dla pojazdów kołowych w newralgicznych miejscach oraz czy Miasto wyznaczy na tym osiedlu bezpieczne miejsca do zabaw, rekreacji i spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.
 
Janusz Nowak przypomina, że na całym osiedlu "Dębowa" obowiązuje strefa ograniczonej prędkości do 40 km/h wyrażona znakiem B-43 ustawionym na wlocie w ul. Akacjową. - Jest to więc dodatkowe ograniczenie prędkości w stosunku do obowiązującego w mieście ograniczenia do 50 km/h - stwierdził.
 
 
Na ulicy Dębowej są zamontowane w newralgicznych punktach dwa progi zwalniające Pozostałe ulice oprócz ulicy Akacjowej są krótkie i nie wymagają stosowania na nich dodatkowych szykan
 
- zaznaczył Janusz Nowak.
 
Dlaczego ul. Akacjowa nie posiada chodników? - Bo usytuowane są przy niej głównie warsztaty i punkty usługowe - wyjaśnia Janusz Nowak. - W związku z tym piesi na tej ulicy pojawiają się sporadycznie. Mimo to w celu zwrócenia uwagi kierowców na ich obecność, zostaną zamontowane na tej ulicy znaki A-30 "inne niebezpieczeństwa" z tabliczką "piesi".
 
 
W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osiedla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i rzemieślniczej "Dębowa" ustalono wyłącznie przeznaczenie podstawowe terenów i zasady obsługi komunikacyjnej. Nie ustalono natomiast przeznaczenia uzupełniającego i w związku z tym nie ma już na tym osiedlu terenu, który można przeznaczyć na bezpieczne miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży
 
- dodał Janusz Nowak.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Nowe Pole ( zdjęć 31 )
Dodano: 2020-08-11 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Przestańcie
  Wtorek, 11.08

  Powiedzcie krotko macie mięs jeńców w D, ich potrzeby. Takie piep,,,nie o planach itd. Elblag ma byc wreszcie MIASTEM i w każdym osiedlu ma być wszystko dla wypoczynku dzieci i mieszkańców . DOTARŁO watpimy.

 2. 2
  +3
  ~ Przestańcie
  Wtorek, 11.08

  Powiedzcie krotko macie mieszkańców w D, ich potrzeby. Takie piep,,,nie o planach itd. Elblag ma byc wreszcie MIASTEM i w każdym osiedlu ma być wszystko dla wypoczynku dzieci i mieszkańców . DOTARŁO watpimy.

 3. 3
  +1
  ~ BanditenMotorWagen
  Wtorek, 11.08

  Znaki nic nie dadzą bo zawsze znajdzie się jakiś idiota który będzie próbował pobić rekord prędkości swojego auta... Ale tak jest w całym mieście i nic się nie poradzi na ten stan umysłu .

 4. 4
  +6
  ~ oj, Novak
  Wtorek, 11.08

  Ktoś (UM pod kierunkiem obu aktualnie panujących) zatwierdził plan rozwoju osiedla bez uwzględnienia tego co najważniejsze - miejsc bezpiecznej rekreacji. Odpowiedź Nowaka jota w jotę taka jakiej udziela harleyowiec - "dziwię się, a z uwagi na ..., Nie !". Ulica przy której są umiejscowione zakłady usługowe nie wymaga chodnika? Tak wygląda to miasto pod zarządem inżynierów. Po co tyś się chłopie uczył za państwowe pieniądze - mogłeś wejść na to 3 piętro bez ogłady . To nawet trudno jest porównać do Ukrainy. Obrzydliwi są farbowani komuniści. A wystarczy po ludzku i gospodarsku - to jest samorząd a nie Wiejska. Zacznijcie wreszcie współpracować dla miasta i ludzi. Może lepiej dać każdemu na 3 piętrze harleya dla poprawy głowy.

 5. 5
  +4
  ~ Ja też
  Wtorek, 11.08

  Chce 10 tys miesięcznie i mieć wszystko w D. Tak wice MACIE.

 6. 6
  +4
  ~ mieszkaniec debowej
  Wtorek, 11.08

  moze czas zainteresowac sie gosciem ktory jezdzi po debowej starym bmw o numerach rejestracyjnych GDA. To totalny oszolom

 7. 7
  +5
  ~ Krzysztof Litkowski
  Wtorek, 11.08

  Typowa reakcja wiceprezydenta-nadinżyniera Nowaka: "nie da się bo nie, a w ogóle to nie ma potrzeby". Jego nadzór nad infrastrukturą i inwestycjami miasta zaczyna robić się groteskowy.

 8. 8
  +2
  ~ kik
  Wtorek, 11.08

  Z tego co mówi pan Nowak / znaki, spowalniacze ... /, to czy ten pan radny kiedykolwiek na tym osiedlu był? Wątpliwe, ale "inicjatywę" wykazał, tylko "inicjatywę"?

 9. 9
  +1
  ~ w22
  Wtorek, 11.08

  Niech ci pseudomieszkańcy uszanują sąsiadów/pieszych, bo zastawiają im chodniki swoimi gruchotami - tam nie 1,5 metra dla pieszego.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8504979610443