Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Boom na imprezy na świeżym powietrzu. "Wiaty zarezerwowane są już na wszystkie weekendy do połowy lipca"

07.06.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Boom na imprezy na świeżym powietrzu. "Wiaty zarezerwowane są już na wszystkie weekendy do połowy lipca"

Pandemia i związane z nią ograniczenia okazały się trudne do wytrzymania dla spragnionych wypoczynku na łonie przyrody. Wielu z powątpiewaniem wyraża się  na temat zasadność ich wprowadzenia i z radością przyjmuje wiadomości o zniesieniu kolejnych obostrzeń. Przejawem złagodzenia zakazu gromadzenia się jest swoisty boom na imprezy na świeżym powietrzu.

 

Z chwilą ogłoszenia poluzowania obostrzeń, skutkiem którego obecnie można gromadzić się w grupach do 150 osób, Zarząd Zieleni Miejskiej został zasypany wnioskami o wynajem wiat znajdujących się w Bażantarni.   Elblążanie chętnie korzystają z oferty Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu i rezerwują będące w zasobach ZZM wiaty.

Największą popularnością cieszą się dwie murowane wiaty zlokalizowane na głównej polanie, tj. wiata Irena i Margitka, które zarezerwowane są już na wszystkie weekendy do połowy lipca.  Zarząd Zieleni Miejskiej posiada ponadto cztery wiaty drewniane, z których aktualnie można wynająć trzy – Anię, Wiktorówkę i Bartka

– informuje Dyrektor ZZM Leon Budzisiak.


Czerwiec to miesiąc, w którym najczęściej odbywają się imprezy organizowane przez placówki oświatowe i zakłady pracy. Głównie w wiatach i na otaczającym je terenie mają miejsce pikniki na zakończenie roku szkolnego lub imprezy integracyjne firm.  Elblążanie korzystają też często ze znajdujących się w Bażantarni wiat, by spotkać się z przyjaciółmi, albo zorganizować rodzinne spotkanie.

Korzystałam z mniejszej wiaty, gdy miałam urodziny. Zaprosiłam znajomych i  małym kosztem, w miłym otoczeniu zorganizowałam imprezę. Goście czuli się swobodnie, bawiliśmy się świetnie, a kiełbaski pieczone na przygotowanym przez „Zieleń” ognisku były fajną atrakcją

– mówi pani Elżbieta.


Wprawdzie wiaty wynajmowane są bezpłatnie, to za korzystanie z prądu czy ogniska trzeba zapłacić.

 

Gdy wynajmujący chce skorzystać z prądu (taka możliwość istnieje w przypadku wiat Margitka i Irena), musi najpierw uzyskać dostęp do skrzynki energetycznej. Wiąże się to z koniecznością zawarcia umowy z Energą.  W przypadku organizacji ogniska, która możliwa jest przy każdej z wiat, wynajmujący może wykorzystać w tym celu własne drewno lub skorzystać z odpłatnej oferty ZZM. Cena za przygotowanie ogniska, tj. zabezpieczenie drewna, rozpalenie ogniska oraz przygotowanie patyków do pieczenia kiełbasek, uzależniona jest od wielkości ogniska. Na przykład ognisko na 20 osób, to koszt 170 zł, a na 50 osób – 230 zł. Szczegółowy cennik znajduje się na stronie ZZM

– dodaje Leon Budzisiak.


Wynajęcie wiat możliwe jest każdego dnia, jednak weekendy cieszą się największym powodzeniem. Mimo to wynajęcie wiaty w środku tygodnia jeszcze w czerwcu może być już trudne. Pozostały pojedyncze terminy, głównie na mniejsze, drewniane wiaty.

 

 Aby zarezerwować wiatę trzeba w Zarządzie Zieleni Miejskiej złożyć „wniosek o udostępnienie wiaty”. Druk wniosku dostępny jest na stronie ZZM. Wcześniej można dokonać rezerwacji telefonicznie dzwoniąc pod numer jednostki

– wyjaśnia Dyrektor jednostki.
 


 
 

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ Liczy się biznes
  Niedziela, 07.06

  Za wszelką cenę zarobić na ludziach Kto to widział rozpalić ognisko za 170zł. A w tej cenie jest gaśnica na wypadek pożaru ? Nie ma. Sorry, ale nie skorzystam. Nie mam pieniędzy na wywalenie w błoto by urzędnik sie nahapał. Rizpale se ognisko że darmo u siebie w ogrodzie.

 2. 2
  +13
  ~ TEN TAMTEN
  Niedziela, 07.06

  Do - Liczy się biznes - ty byś chciał za darmo, dziś nie ma nic darmo. Wszędzie i wszystko kosztuje. Bażantarnia jest obsługiwana przez ZZM i niestety za darmo nikt cie nie będzie obsługiwał i sprzątał po tobie. Licz się z kosztami, jak chcesz się bawić.

 3. 3
  +4
  ~ wist
  Niedziela, 07.06

  A ochronę imprezy też ZZM zapewnia? Bo kto może zabronić innym osobom / bez "rezerwacji" / do skorzystania z wiaty ogólnodostępnej?

 4. 4
  +5
  ~ Chcemy
  Niedziela, 07.06

  Na tej polanie powinna zostać wybudowana duża teznia solankowa. Dlaczego miasto Elbląg 130 tys nie ma tezni a male miescinki w kolo przescigaja się i budują teznie .

 5. 5
  +9
  ~ Miasteczko Bełz
  Niedziela, 07.06

  Elbląg miał 130 tysi mieszkańców dawno temu i na krótko, gdyby solidnie i uczciwie przeliczyć, to wątpię czy byłaby setka

 6. 6
  --3
  ~ Konstantin
  Niedziela, 07.06

  Od kiedy wiaty są do wynajęcia... Złodziej złodzieja złodziejem pogania!!!

 7. 7
  +2
  ~ wir
  Poniedziałek, 08.06

  BOOM to się zaczyna na wirusa powrót... kwestia czasu i znowu nas zamkną w domach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6598479747772