Poniedziałek, 25.05.2020, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląskie sądy powoli wracają do normalności

20.05.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie sądy powoli wracają do normalności

Od tego tygodnia w sądach okręgu elbląskiego znacznie poszerzono możliwość osobistej obsługi interesantów - informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. 

Przykładowo w Sądzie Okręgowym w Elblągu i w Sądzie Rejonowym w Elblągu biura obsługi interesantów, biura podawcze i czytelnie akt przyjmują osoby zainteresowane w poniedziałki w godzinach od 10 do 18 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 14. W pozostałych godzinach urzędowania co do zasady możliwy jest tylko kontakt zdalny z biurami obsługi interesantów, jednak w wyjątkowych przypadkach będzie można umówić wizytę także na godzinę uzgodnioną indywidualnie. W Sądzie Okręgowym osobista obsługa interesantów dotyczy także Punktu Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego.

Szczegółowe informacje o zakresie osobistej obsługi interesantów są sukcesywnie zamieszczane na stronach internetowych poszczególnych sądów okręgu elbląskiego. Przed wybraniem się do budynku sądowego warto skontaktować się telefonicznie z biurem obsługi interesanta danego sądu, co powinno przyczynić się do usprawnienia obsługi.

Poszerzenie osobistej obsługi interesantów jest istotne m.in. dlatego, że od 23.05.2020r. zaczynają bieg te terminy procesowe i sądowe, które w związku ze stanem epidemii w okresie od 31.03.2020r. albo biegu nie rozpoczęły, albo ich bieg był zawieszony, np. terminy na uzupełnianie pism procesowych, czy składanie środków zaskarżenia.


SO w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.