Środa, 20.01.2021, Imieniny: Fabian, Sebastian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co z komuniami, odbędą się w maju? Jest decyzja biskupa elbląskiego

25.03.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co z komuniami, odbędą się w maju? Jest decyzja biskupa elbląskiego

Termin Pierwszych Komunii Świętych w Elblągu został przesunięty. Decyzję w tej sprawie podjął biskup diecezji elbląskiej. - Pierwsza komunia i bierzmowanie będą udzielane dopiero po przejściu głównej fali epidemii - czytamy we wskazaniach bp. Jacka Jezierskiego. 

W związku z pandemią koronawirusa rząd wprowadził we wtorek (24 marca) kolejne obostrzenia - jednym z nich jest zakaz zgromadzeń. Mają one obowiązywać do 11 kwietnia. Jednak rodzice dzieci, które niebawem mają przystąpić do pierwszej komunii, już teraz pytają się, czy te odbędą się w maju. Wiadomo już jednak, że np. na Pomorzu Zachodnim w tym terminie się nie odbędą. Tak zdecydowała Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska. Dołączyła do nich również diecezja elbląska.

We wskazaniach biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego znalazła się również informacja dotycząca Pierwszej Komunii Świętej. 

Pierwsza Komunia św. i bierzmowanie będą udzielane dopiero po przejściu głównej fali epidemii. Nie sposób dziś określić termin tych uroczystości

- informuje wiernych bp Jacek Jezierski. 

- Najważniejsze, żeby dzieci miały w sercu pragnienie i wiedziały, że to jest ciało Jezusa, a nie opłatek. Przygotowania, próby, to wszystko można przesunąć. Same komunie również, jak trzeba będzie to i jesienią dzieci pójdą do pierwszej komunii. Teraz ważniejsze jest zdrowie - mówił ks. Piotr Towarek, rzecznik diecezji elbląskiej, jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji przez biskupa elbląskiego. 

Pełny tekst wskazań biskupa elbląskiego znajdziemy tutaj.

Pierwsza Komunia Św. to ważne wydarzenie w życiu młodego katolika. Tego dnia dzieci po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, od tej pory zyskują prawo do pełnego uczestnictwa w mszy świętej. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku dzieci będą musiały dłużej poczekać na tę ważną uroczystość.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Kfhgri
  Środa, 25.03

  Jarosław nie przesuwa terminu wyborów,pomimo ,ze trzeba siedzieć w domu pod groźbą kary, to dlaczego Komunia ma byc przesunięta..?!!

 2. 2
  0
  ~ Adrian
  Środa, 25.03

  Problemem jest impreza komunijna... Niektórzy mają powpłacane zaliczki lub zadatki na salę a komunia się nie odbędzie. Rodzice sami nie wiedzą co mają robić.

 3. 3
  +4
  ~ Przesmiewca
  Środa, 25.03

  Rodzice wpadli w pułapkę własnej pychy. Od kiedy komunię robi się wystawną w restauracjach? Ciocia, wujek, chrzestni zmieszczą się w domu. Kiedyś się mieścili w mieszkaniach do 30m2.

 4. 4
  +1
  ~ Y66
  Czwartek, 26.03

  Nowo bogackie komunia w resteuracji wkonicu sie to skoniczylo bog pokaral bo juz do przesady bylo na tym swiecie

 5. 5
  +2
  ~ HU
  Czwartek, 26.03

  SPORTOWCY,CELEBRYCI,AKTORZY,PIOSENKARZE-POTRAFIĄ ZROBIĆ ZBIÓRKĘ NA POTRZEBNE RZECZY DO WALKI Z PANDEMIĄ .. A ILE DAŁ TADEK? TEN CO OPŁYWA W LUKSUSIE Z KRAINY BIZANCJUM. TYLKO POTRAFI BRAĆ.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.83451986312866