Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Krawcowe z WSZ w Elblągu uszyły już prawie 600 płóciennych maseczek ochronnych

19.03.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Krawcowe z WSZ w Elblągu uszyły już prawie 600 płóciennych maseczek ochronnych

Krawcowe z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu uszyły już prawie 600 płóciennych maseczek ochronnych. W taki sposób własnymi siłami próbujemy poradzić sobie z niedostatkiem podstawowego asortymentu ochrony osobistej dla naszych pracowników. Z ogromną wdzięcznością przyjmujemy też fakt, że tak wiele osób chce nam w tym trudnym i niepewnym czasie dopomóc.


W bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej, w jakiej znalazły się wszystkie polskie szpitale, także my martwimy się brakiem wystarczającej ilości podstawowych środków higieny osobistej dla personelu i pacjentów. Chodzi m.in. o maseczki ochronne, zarówno te jednorazowe, jak i te, których po sterylizacji będzie można użyć powtórnie.

 

Nasze krawcowe szyją każdego dnia ok. 150 bawełnianych i płóciennych maseczek. Trafiają one do Centralnej Sterylizatorni, gdzie są sterylizowane i pojedynczo pakowane. I dopiero w takiej bezpiecznej postaci trafiają do personelu

– mówi Janina Pinkiewicz, kierownik szpitalnej pralni.

- Po użyciu maseczki przekazywane są do ponownej sterylizacji, co pozwala na ich wielokrotnie zastosowanie.

 

Każdego dnia pracownicy szpitala wykorzystują minimum 500 takich maseczek, ale już widzimy, że ta liczba się zwiększa. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowali szpitalowi dodatkową pomoc w szyciu maseczek. Jesteśmy w stanie przyjąć i zdezynfekować niemal każdą ilość

– informuje Jarosław Czapliński, kierownik Działu Dezynfekcji i Centralnej Sterylizacji.
 

Ci, którzy chcieliby pomóc szpitalowi w szyciu maseczek, proszeni są o kontakt z Sekcją Marketingu ( 55 239 59 62, 55 239 57 04) lub o dołączenie do wydarzenia na FB pt. „ PILNE! SOR! Wojewódzki Szpital Zespolony Elbląg” koordynowanego przez elblążankę Weronikę Chomicką.

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ mis
  Czwartek, 19.03

  te maseczki to sobie mozecie wsadzic w d.............. maseczka zeby sie sprawdzala musi byc z filtrem a nie kawalek szmatki

 2. 2
  +1
  ~ mis 2
  Czwartek, 19.03

  To świadczy, jak dyrekcja Szpitala Zarządza .... ?

 3. 3
  +1
  ~ Do mis
  Czwartek, 19.03

  Sam se wsadź... Ludzie robią co mogą... A ty taki mądry to załatw lepsze. Typowe Janusze Elbląskie i ich dzieci Dżesiczki i Brajanki

 4. 4
  +1
  ~ do: mis
  Czwartek, 19.03

  Co ty chłopie gadasz za głupoty. Byłeś ty kiedykolwiek w szpitalu? W gabinetach zabiegowych i na salach operacyjnych używa się zwyczajnych maseczek z fizeliny. I właśnie do takich podstawowych celów szyte są te maseczki.

 5. 5
  +1
  ~ WeterynarzZoolog
  Piątek, 20.03

  W maseczkach nie chodzi żeby się nie zarazić ,a żeby nie zarażać zdrowych przynajmniej zmniejszyć ryzyko przy prychaniu ,kichaniu ,kaszlu

 6. 6
  +1
  ~ 01IP MG
  Piątek, 20.03

  Serdecznie podziękowania dla dzielnych Pań!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2801370620728