Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Irena, Wincenty, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Komunikacja miejska zostanie zamknięta na czas epidemii? Elblążanie pytają, prezydent odpowiada

19.03.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Komunikacja miejska zostanie zamknięta na czas epidemii? Elblążanie pytają, prezydent odpowiada

Czy miasto planuje zamknąć komunikację miejską na czas epidemii koronawirusa, kontrolerzy biletów są poddawani na koronawirusa, a parkomaty odkażane? To tylko niektóre z pytań dotyczących funkcjonowania komunikacji, które elblążanie zadali prezydentowi Elbląga.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się z mieszkańcami online. W środę, 18 marca, włodarz zorganizował czat, podczas którego odpowiadał na pytania Internautów o aktualną sytuacji w mieście. Część z nich dotyczyła zabezpieczenia elblążan, którzy nadal pracują poza domem i codziennie dojeżdżają do pracy komunikacją miejską lub własnymi autami.

- Czy jest rozważane całkowite zamknięcie komunikacji zbiorowej - zapytał jeden z Internautów.

Niektóre miasta zamykają komunikację zbiorową. My, po przeanalizowaniu całej sytuacji, która z tym się wiąże. Uczniowie do szkół nie dojeżdżają, są w domach. Podjęliśmy decyzję, że komunikacja zbiorowa nie jest w tej chwili tak obciążona, aby tworzyć dodatkowe źródło zakażania. Funkcjonuje obecnie w mniejszym zakresie, według sobotnich rozkładów jazdy. Takiej potrzeby zamykania komunikacji obecnie nie ma

- podkreślał pytany. 

Dlaczego nie zrobić darmowych przejazdów, skoro i tak nie można kupić biletów w autobusach, dopytywał kolejny z uczestników czatu. - Aktualnie nie przewidujemy zniesienia opłat - odpowiedział prezydent i dodał, że bilety można nabywać również drogą elektroniczną.

- Czy kontrolerzy ZKM są badani i czy stosują odpowiednią ochronę wobec pasażerów - zainteresowała się elblążanin.

Wszystkie nasze jednostki, spółki komunalne znają procedury i mają możliwość, żeby się do nich stosować. Nie miałem jeszcze czasu, żeby sprawdzić, jak zachowują się kontrolerzy, ale to rzeczywiście jest temat do sprawdzenia

- podkreślał Witold Wróblewski.

Padło również pytanie, czy w Elblągu, podobnie jak w kilku innych miastach, w czasie epidemii postój w miejskich strefach parkowania będzie bezpłatny.

Analizowaliby ten problem. To nie jest decyzja prezydenta, leży w kompetencji rady miejskiej. Natomiast będziemy się temu przyglądali. Jednak jeśli chodzi o miejsca parkingowe, głównym problemem nie jest to, że pobierana jest opłata. Ta opłata powoduje większą rotację. Obawa jest taka, że jeżeli parkingi będą nieodpłatne, to niektóre miejsca w centrum możemy zablokować

- wyjaśniał prezydent.


Pełna relacja z czatu z prezydentem Elbląga, który odbył się dziś (18 marca):

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ Czlowieku
  Czwartek, 19.03

  Dlaczego jest zgoda by złom konstal wyjeżdżał za bramy. Budynki sie trzęsą ,pękają jak normalnie żyć i odpoczywać w mieszkaniu. Mamy dosyć tego jazgotu.

 2. 2
  +5
  ~ Bum
  Czwartek, 19.03

  Jak donosi tv bagienna olsztyn dostał ptawie 300 mln n trameaje O komunikację a Elbląg WA Ł A. TAK RZĄDZI PSL.

 3. 3
  +3
  ~ pieszy
  Czwartek, 19.03

  A zbędne guziko-przyciski na sygnalizatorach przy przejściach na skrzyżowaniach nadal działają i zarażają? W naszym mieście są tylko dwa przejścia, na których guziko-przyciski są potrzebne. Jedno na al. Odrodzenia na wusokości szkoły i drugie na 12-lutego przy Słonecznej. Reszta guzików to lipa i fikcja, bo sygnlizacją zarządza zaprogramowany automat.

 4. 4
  +5
  ~ Film niedostępny
  Czwartek, 19.03

  Info. El lag po co reklamujecie nagranie z prezydentem, którego nie ma, film jest niedostępny. Czyli po elbląski jak zwykle, niby coś jest a tego nie ma.

 5. 5
  +5
  ~ E tam
  Czwartek, 19.03

  To nie miasto to duża Wieś, takie gadanie ww i bajeczki mamy to gdzieś.

 6. 6
  +5
  ~ fiki miki
  Czwartek, 19.03

  Ciekawe czy po otrzymaniu odpowiedzi przygotowane przez biuro prasowe, ma czas na ich zapoznanie? Bo jakoś z tym czasem to kiepsko ...

 7. 7
  +2
  ~ a blokujcie sobie
  Czwartek, 19.03

  Schowajcie tego słupnika. Atmosfera jest gęsta z powodu epidemii i jeszcze te jego gadki że się przygląda. Przygląda się już 25 lat i jest wychodek. To irytujące, że nadal pcha się w obiektyw i nie ma nic, kompletnie nic, do powiedzenia ludziom. Powiedzieć , że to stan umysłu, to nic nie powiedzieć. Prezydent decyduje, zarządza, pozyskuje a nie pitoli, że nie wie lub nie ma czasu. Niech pan honorowo zniknie z mediów na czas epidemii to pomoże to miastu i mieszkańcom. Miej chłopie honor, empatię i wyobraźnię .

 8. 8
  +5
  ~ Prezydent off
  Czwartek, 19.03

  Nie radzimy sobie. Rozkład sobotni. Miej autobusów, ale pasażerów na jednym przejeździe więcej. Gdzie tu sens i logika. Niektórzy, a nawet większość jeszcze pracuje.

 9. 9
  +2
  ~ ccc
  Czwartek, 19.03

  do człowieka.dlaczego jest zgoda żeby taki ktoś jak ty wychodził z mieszkania budynki się trzęsą pękają jak normalnie żyć i odpoczywać w mieszkaniu. mamy dosyć tego twojego jazgotu.

 10. 10
  --4
  ~ ccc
  Czwartek, 19.03

  to nie ccc tylko cccp.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.