Niedziela, 27.09.2020, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

SP4 już uczy online

18.03.2020, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
SP4 już uczy online

11 marca br. Ministerstwo Edukacji Narodowej zadecydowało o zamknięciu wszystkich podległych sobie szkół w Polsce. Decyzja weszła w życie w miniony poniedziałek (16 marca br.), a podyktowana została względami bezpieczeństwa i wzrostem ryzyka zarażenia wirusem COVID-19.

Należy jednaj pamiętać, że koronawirus nie zwalnia z nauki, a zamknięcie placówek oświatowych nie oznacza, że uczniowie mają ferie. Ponieważ nauka w sposób tradycyjny jest w tej chwili niemożliwa, MEN od pierwszego dnia narodowej kwarantanny zachęcało do nauki zdalnej.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, uczniowie Szkoły Podstawowa nr 4 w Elblągu, przy wsparciu merytorycznym Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, jako jedni z pierwszych w Polsce wzięli udział w zdalnej lekcji przez Internet. Na lekcji informatyki (która tego dnia miała się odbyć zgodnie z planem) uczniowie spotkali się w wirtualnej klasie, która została utworzona z wykorzystaniem darmowego oprogramowania.

Każdy w swoim domu przed ekranem komputera lub smartfona miał kontakt wizualny, dźwiękowy ze swoimi kolegami i koleżankami oraz nauczycielem. Jak zapewniła nas nauczycielka informatyki, pani Iwona Dorożko, wszystkie cele lekcji i założenia zostały osiągnięte, a uczniowie szóstej klasy byli zachwyceni tą dotychczas unikatową formą prowadzenia zajęć.
 
W SP4 planowane są już kolejne zdalne zajęcia z innych przedmiotów, zatem…  Drodzy Uczniowie Czwóreczki, do zobaczenia w wirtualnej klasie! 
 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 18.03

  W innych szkołach tak samo.... /RODO/. Pozdrawiam

 2. 2
  +5
  ~ e-g
  Środa, 18.03

  W jakich godzinach Departament Edukacji w Elblągu wydaje nauczycielom Laptopy i przenośny internet.

 3. 3
  0
  ~ Biedak
  Czwartek, 19.03

  A co z dziecmi ktore nie maja internetu albo laptopa/tableta/smartfona?

 4. 4
  +1
  ~ Pytam
  Poniedziałek, 23.03

  A dlaczego nasz departament edukacji i wice odpowiedzialny nic nie robią, żeby ułatwić zdalne nauczanie w szkołach. Jak tak, to pierś wysuwają, a jak trzeba coś zrobić, to schowani, za coś bierzecie pieniądze, czy tylko za pokazywanie się, może czas coś od siebie dać!, a nie tylko wymagać podniesionym głosem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.