Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miasto w czasie zagrożenia koronawirusem - zobacz zdjęcia

20.03.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto w czasie zagrożenia koronawirusem - zobacz zdjęcia
Fot.Ryszard Biel

Minęło 1,5 tygodnia od apelu Premiera RP Mateusza Morawieckiego do Polaków, aby w miarę możliwości zostali w domach, by "spowolnić maksymalnie rozprzestrzenianie się koronawirusa". Wtedy wiadomo było o 25 przypadkach zachorowań. Elblążanie w miarę możliwości zaczęli pracować zdalnie. Na ulicach zdecydowanie jest mniejszy ruch.


11 marca Premier RP Mateusz Morawiecki zwołał konferencję prasową, podczas której poinformował o planowanych działaniach Rządu związanych z walką z koronawirusem. - Burzy nie da się przewidzieć, ale można starać się przed nią uchronić. To właśnie zamierzamy zrobić – mówił. - Chcemy spowolnić maksymalnie rozprzestrzenianie się koronawirusa, dlatego zachęcamy do podjęcia szczególnych działań.


Decyzja o zamknięciu m.in. szkół, uczelni, restauracji, barów,teatrów, kin i wprowadzenie zakazu imprez masowych wpłynęła znacznie na życie mieszkańców również naszego miasta. Pokazało to jednak jak poważnym problem jest koronawirus.


W Elblągu można spotkać ludzi w parkach. Są to zazwyczaj mamy bądź babcie wychodzące na spacer z dzieckiem. - Staramy się omijać ludzi i nie jest to zbyt trudne, bo bardzo mało ich jest. Różnica jest zdecydowanie odczuwalna. Ludzie siedzą w domach w obawie przed koronawirusem - mówiła 35-letnia Natalia.


W sklepach spożywczych również nie spotka się wielu klientów. - Nawet gdyby więcej osób w tym samym czasie chciało zrobić zakupy akurat w tym osiedlowym sklepiku, to na drzwiach jest karteczka, że maksymalnie trzy osoby mogą wejść. To mnie jakoś uspokaja - przyznała 58-letnia Małgorzata.


Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć i zachęcamy do przesyłania zdjęć swojej okolicy na adres redakcja@info.elblag.pl. Jak sytuacja wygląda na Waszych osiedlach?

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Miasto w czasie zagrożenia koronawirusem 2 ( zdjęć 52 )
Dodano: 2020-03-20 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ bażant
  Piątek, 20.03

  w Bażantarni za to robi się tłoczno, ogniska, kiełbaski itp.

 2. 2
  +6
  ~ Andre
  Piątek, 20.03

  Sam byłem na kielbasce i ognisku. Nie widzę problemu jak usiadłem z synem i zjadłem a później zrobiliśmy spacer po lesie . Trzeba wychodzić na spacer ale unikać skupisk. Raz dziennie wyjść do lasu na spacer wskazane.

 3. 3
  +2
  ~ mi
  Piątek, 20.03

  a fajki na rynku są ??????

 4. 4
  +1
  ~ Jaaa
  Piątek, 20.03

  Czy wy ludzie myślicie, już napisano, że zmarła 27 latka. Więc to nie jest choroba tylko starszych. A tu schadzki, spacerki w parkach, trzy razy zakupy w sklepie,nie wspominając o zakupach online. Gdzie tu logika. Na spacerze, też można się zarazić, do sklepu można iść po najpotrzebniejsze rzeczy raz na jakiś czas, a nie latać po przysłowiowy olej. Zakupy przez Internet? Czy kurier nie zaraża? Do paczkomatu to święty Mikołaj wkłada paczki? To także zagrożenie, nie tylko dla was ale i kuriera. Ludzie na domowych kwarantannach otwierają drzwi. Po co? Potem nie lamentowac jak będzie ktoś chory. Bez paniki oczywiscie, ale jednak czas włączyć myślenie.

 5. 5
  --2
  ~ Ha ..
  Piątek, 20.03

  Jaa... to może zakopmy się żywcem na cmentarzach ?? Po co czekać ? Bynajmniej sami sobie już opłacimy i wybierzmy miejsce ?? Wszystko można w życiu robić , ale z rozsądkiem . Ludzi nie da się zamknąć w mieszkaniach , jak w klatkach . To nie wypali na dłuższą metę , jesteśmy istotami stadnymi .

 6. 6
  +1
  ~ EDEK
  Piątek, 20.03

  Troche mniej i dobrze ,zielen rusza a sloeczko zrobi swoje .

 7. 7
  +2
  ~ Jaaaa
  Piątek, 20.03

  Do HA Nikt nikomu nie karze zakopywac się, chodzi o zdrowy rozsądek i tyle. Ograniczenie to odpowiedzialność i nic więcej.

 8. 8
  0
  ~ Elblążanin
  Piątek, 20.03

  Czemu jest otwarty lumpeks i lombard to chyba nie apteka, sklep spożywczy czy pralnia

 9. 9
  0
  ~ gru
  Sobota, 21.03

  Bo zakaz dotyczy tylko dla sklepów w galerii oraz tych o powierzchni ponad 2000 m /są wykluczenia/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0678541660309