Niedziela, 7.03.2021, Imieniny: Pawel, Tomasz, Felicyta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elblążanin złamał zasady kwarantanny! Policjanci nie zastali go w mieszkaniu

20.03.2020, 13:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin złamał zasady kwarantanny! Policjanci nie zastali go w mieszkaniu

Policyjna kontrola przestrzegania 14-dniowej kwarantanny przez jednego z mieszkańców Elbląga zakończyła się dla niego mandatem. Mężczyzny nie było w domu, gdy jego obecność przyjechał sprawdzić patrol policji.


 

Policjanci codziennie sprawdzają czy objęte kwarantanną osoby przestrzegają zasad przebywania w miejscu odbywania kwarantanny. Najczęściej odbywa się ona w miejscu zamieszkania. Policjanci sprawdzają czy dana osoba przebywa w domu. Z takiego sprawdzenia sporządzana jest później dokumentacja. Osoba pytana jest też m.in. o stan zdrowia oraz bieżące potrzeby. Zebrane informacje trafiają później do służb sanitarnych.
 

Podczas jednej z takich kontroli, która miała miejsce w Elblągu policjanci nie zastali w mieszkaniu objętego kwarantanną mężczyzny. Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego tłumaczył funkcjonariuszom, że wyszedł na spacer z psem. Mężczyzna został ukarany za nieprzestrzeganie kwarantanny 500 złotowym mandatem karnym.

 

    Przypominamy!!

 

Policjanci sprawdzają regularnie i zbierają informacje o tym, czy osoba objęta decyzją o kwarantannie stosuje się do postanowień tej decyzji. Jeśli okaże się, że nie, to informacja taka zostanie przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary, która może wynosić nawet 5000 zł. Ponadto wobec takiej osoby prowadzone będą czynności w związku z popełnieniem przez nią wykroczenia z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł.

    Jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk, który za takie przestępstwo przewiduje karę roku pozbawienia wolności.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ jaaaaaaaaaaaa
  Piątek, 20.03

  spałować czubka

 2. 2
  +23
  ~ Iza
  Piątek, 20.03

  Gdzie można zgłosić człowieka który wrócił z zagranicy a do monopolowego biega?

 3. 3
  +1
  ~ Robson
  Piątek, 20.03

  A u mnie nikogo nie było ani razu

 4. 4
  +6
  ~ Ad
  Piątek, 20.03

  A co ma z psem zrobić, jak nie ma komu dać pod opieke? Może porzucic albo oddać do schroniska .... Niech zabezpieczy się jakoś maseczka rękawiczki. Pies też ma potrzeby

 5. 5
  +15
  ~ Wstresie
  Piątek, 20.03

  Czesi 50000zł kary bezwzglednej, badź pałą i do pierdla.Polak do 5000zł ,pogłaszczą ,przytulą ,dobre słówko szepną! Jak ,te rożnice w karze się nie zmienią to pozostanie już tylko Zagłada.

 6. 6
  +10
  ~ kolo
  Piątek, 20.03

  Po jakim osiedlu spacerował?

 7. 7
  +10
  ~ pole
  Piątek, 20.03

  Te 500 zł to chyba za nieuprzątnięcie psiej kupy?

 8. 8
  +12
  ~ wan
  Piątek, 20.03

  Kara jak najbardziej zasłużona szkoda ze ludzie nie przestrzegają zasad a póżniej będzie płacz jak we Włoszech

 9. 9
  +15
  ~ jabba
  Piątek, 20.03

  Dlaczego tylko 500zł a nie 5000zł ????

 10. 10
  --3
  ~ ertey
  Piątek, 20.03

  Niestety, jak nie miał pomocy, to musiał wyprowadzić psa. Odpowiadają za brak pomocy nasze służby. Pozamykali się, pobarykadowali się, a niestety, życie toczy się dalej. Ludzie umierają, rodzą się dzieci, chorują nawet na głupie zapalenie gardła itp. A tu zero organizacji, zero pomocy. Rozumiem, że można się bać, ale trzeba wszystko prawidłowo zorganizować pomoc, choćby z tym psem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3407919406891