Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trwa zbiórka dla WSZ. "Oni są na pierwszej linii frontu"

17.03.2020, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa zbiórka dla WSZ. "Oni są na pierwszej linii frontu"

Na portalu społecznościowym facebook.com trwa akcja zbierania masek, środków do dezynfekcji, fartuchów ochronnych i ręczników jednorazowych  dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.


Koordynatorem akcji dla elbląskiego szpitala jest Weronika Chomacka - studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i Radna Gminy Elbląg. - Od zawsze staram się nieść pomoc innym. A teraz, gdy nasi bohaterowie potrzebują pomocy - mówi.


Skąd pomysł, aby pomóc akurat w ten sposób? - Chodzi głównie o to, aby dbać o nasze służby zdrowia. Oni są na pierwszej linii frontu. Chcę także w taki sposób podziękować im za to wszystko. Oni muszą walczyć każdego dnia, gdy my możemy być w domach - zaznaczyła Weronika Chomacka.


Współorganizatorka akcji zbiera maski, środki do dezynfekcji, ochronne fartuchy, ręczniki jednorazowe. Zbiórka potrwa do 29 marca. - Ja wszystko zbiorę i przekażę WSZ, aby nie chodziło tam zbyt dużo osób - podkreśliła Weronika Chomacka. - Wszystko będzie monitorowane za pomocą protokołów przekazania produktów.


Są już pierwsze reakcje na apel. - Na tę chwilę Pani z Warszawy wysyła nam produkty. Mamy także pomoc w postaci płynu do dezynfekcji od innej osoby. Sama oczywiście także wspomogę placówkę - stwierdziła Weronika Chomacka. - Będę prosiła także o pomoc hurtownie, gabinety stomatologiczne. Być może kosmetyczki, fryzjerzy i wszystkie osoby z usług Beauty zgłoszą się, aby pomóc. Nie mówię, że wszystko, ale wystarczy cegiełka, a razem zbudujemy ogromny mur.

 

Teraz ważne jest, abyśmy wszyscy stali się jednością, abyśmy połączyli siły

- dodała.


Skontaktowaliśmy się z Anną Kowalską, rzeczniczką prasową Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, by sprawdzić, czy i jakiej pomocy oczekuje szpital. 

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć rozwoju wypadków, dlatego każda pomoc będzie mile widziana i za każdą pomoc będziemy ogromnie wdzięczni

- przyznała Anna Kowalska.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 17.03

  Prosze sie zwrocic do Prezydenta Dudy. Zamiast 2 miliardy na szpitale dal na propagande w TVPis. Ludzie kiedy sie obudzicie?

 2. 2
  +22
  ~ ja
  Wtorek, 17.03

  a tak w ogóle czy ktoś pomyslał o tym , że szpital miejski na żeromskiegio stał się szpitalem zakażnym??, to oni maja przyjmować pacjentów z koronawirusem , nie mają sprzętu ochronnego , maseczek , płynów odkażających? czy ktoś w ogóle pytał się o zdanie ? decyzja zapadła i koniec kropka, czy któś martwi się o personel , który w żaden sposób nie jest przygotowany na taką sytuację ,

 3. 3
  +19
  ~ P. Klim na Prezydenta
  Wtorek, 17.03

  Bezsensowne są takie zbiórki, szpital powinien być wystarczająco zaopatrzony w takie rzeczy przez oficjalny, dotychczasowy, bezpieczny system dystrybucji, a środki na ewentualne zwiększenie zaopatrzenia powinien pozyskać n.p. od firmy zarabiającej na parkingu, prawda P. Gelert?

 4. 4
  +17
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 17.03

  Pani Gelert, gdzie Pani była do tej pory ??!!

 5. 5
  +16
  ~ A Gelertowa gdzie jest?
  Wtorek, 17.03

  A Gelertowa nie może załatwić szpitalowi? Dyrektor i poseł z PO, w jednym, taka ważna, a widać, że skąpi kasy na szpital.

 6. 6
  +14
  ~ Barbi
  Wtorek, 17.03

  Co za bzdura za naukę a nie zbiórki urządzać szpital sobie poradzi na bardzą Mądrą Dyrektor co wszystkie rozumy zjadła daj sobie na luz. Od tego jest NFZ oni mają tyle kasy od nas biorą że szok lepiej poczytaj książki

 7. 7
  +21
  ~ koleżanka
  Wtorek, 17.03

  Pani Gelert, niech zakupi z dochodów z parkingu przy szpitalu ...

 8. 8
  --2
  ~ Do Barbi
  Wtorek, 17.03

  Lepiej sama do nauki. Takie podejscie elblążan na pewno o inteligencji nie swiadczy! Przynajmniej chce pomoc a nie jak wy - ZNIECZULICA!!!!!!

 9. 9
  +6
  ~ Hmm ..
  Wtorek, 17.03

  Dla wojewódzkiego palcem nie kiwnę , akurat ten dobrze stoi pod każdym względem .

 10. 10
  0
  ~ Pacjent
  Wtorek, 17.03

  Chińczycy już wychodzą na prostą dzisiaj pokazali tvi że już powoli wracaj fabryki wracają z produkcją i właśnie pokazali same produkcyjna z maseczknami... już można poszaleć od koronawirusa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2699449062347