Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg na razie nie weźmie przykładu z Gdyni i Krakowa. Parkowanie w strefie nadal płatne

17.03.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg na razie nie weźmie przykładu z Gdyni i Krakowa. Parkowanie w strefie nadal płatne

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego kolejne miasta tymczasowo rezygnują z pobierania opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Z apelem w tej sprawie do prezydenta Witolda Wróblewskiego zwróciła się posłanka Lewicy. Elbląg jednak na razie nie zamierza iść w ślady Krakowa czy Gdyni. 

Coraz więcej miast rezygnuje z opłat za parkowanie. Takie rozwiązanie funkcjonuje już m.in. w Krakowie, Gdyni czy Kętrzynie. Samorządowcy, chcą w ten sposób na czas epidemii koronawirusa zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić funkcjonowanie tym mieszkańcom, którzy dojeżdżają do pracy autem. Wczoraj, 16 marca, o zawieszenie opłat za parkowanie do końca marca zaapelowała do prezydentów: Elbląga i Olsztyna posłanka Lewicy Monika Falej.

Akt ten znacząco ułatwiłby funkcjonowanie tym wszystkim mieszkańcom pracującym w centrum, którzy muszą dojeżdżać do pracy, a obawiają się korzystać z komunikacji miejskiej ze względu na większe ryzyko narażenia. Działanie to byłoby zgodne z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego, w myśl którego należy zachować minimum 1 metr odległości od osób, które kaszlą lub kichają, co w przypadku poruszania się komunikacją miejską nie zawsze jest możliwe

- argumentuje posłanka w piśmie do prezydenta Elbląga, które opublikowała również na FB.

Parlamentarzystka podkreśla, że zrezygnowanie z opłat pomogłoby również osobom, opiekującym się elbląskim seniorami, dowożącym im np. produkty żywnościowe i lekarstwa. - Ułatwiłoby to zarówno osobom starszym, często samotnym dostęp do takiej pomocy, jak i osobom ją świadczącym, gdyż nie ponosiłyby dodatkowych kosztów związany z parkowaniem w centrum - przekonuje. 

Z podobnym apelem do samorządowców, w poniedziałek (16 marca) wystąpił również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Rozważcie państwo zawieszenie opłat parkingowych za parkowanie w strefach miejskich. Niech ci, którzy muszą jechać do pracy, niekoniecznie korzystają z komunikacji publicznej dla bezpieczeństwa swojego i innych współpasażerów. Niech mogą dojechać do pracy samochodem, a często pracują w centrach miast, na obszarach, gdzie obowiązują płatne strefy. Myślę, że dla samorządów, nie będzie to wielki ubytek (finansowy)

- apelował minister Adamczyk podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego. 

Władze Elbląga nie zamierzają jednak iść w ślad krakowskiego czy gdyńskiego samorządu. Parkowanie w miejskich strefach nadal będzie płatne.

Na tę chwilę w Elblągu nie zapadła decyzja znosząca opłaty za parkowanie w SPP. Wprowadzenie takiego rozwiązania na razie nie jest brane pod uwagę

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Qwerty
  Wtorek, 17.03

  To będzie dodatkową zachętą do poruszania się ludzi po mieście. W dobie epidemii nie potrzeba nam takich zachęt. Siedzieć w domach a nie jeździć. Ci co muszą niech płacą.

 2. 2
  +2
  ~ Elblążanka
  Wtorek, 17.03

  Dziś trzeba siedzieć w domu a nie jeździć. W centrum i na Starym Mieście gdzie pobierane są opłaty za parkowanie są same banki i restauracje , nie trzeba do nich dojeżdżać.

 3. 3
  +5
  ~ e-g
  Wtorek, 17.03

  To niech chociaż dezynfekują przyciski ! (parking w szpitalu także)

 4. 4
  +2
  ~ Pismen
  Wtorek, 17.03

  I bardzo dobrze.

 5. 5
  --1
  ~ virus bez korony
  Wtorek, 17.03

  uważam że opłata na ten czas powinna zostać podniesiona - 10 zł/ 10 min!!! wprowadzić również opłaty na parkingach marketów i przy kościołach! chcesz sie zarazić - płać

 6. 6
  0
  ~ Kierowca
  Wtorek, 17.03

  Zniesie się opłaty i będzie jak we Włoszech , ludzie setkami umierają. Mądrzy ludzie siedzą w domu. Brawo dla Prezydenta, że nie znosi opłat.

 7. 7
  +1
  ~ mikmik
  Wtorek, 17.03

  Bo to Biedrąg właśnie, co to biedrą stoi. Nie bo nie. A czemu? Bo nie!

 8. 8
  --2
  ~ Benek
  Środa, 18.03

  krwiopijcy nie ugną się nawet w obliczu śmierci w pogoni za mamoną. Do piekła z nimi !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6141090393066