Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Apel Prezydenta do dzieci, młodzieży i rodziców oraz wzmocnione działania Straży Miejskiej

13.03.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Apel Prezydenta do dzieci, młodzieży i rodziców oraz wzmocnione działania Straży Miejskiej
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

W związku z zawieszeniem zajęć w placówkach opiekuńczych i oświatowych Prezydent Witold Wróblewski apeluje do dzieci, młodzieży i rodziców o rozwagę oraz zachowanie w tym szczególnym okresie specjalnych środków ostrożności polegających na:

    unikaniu zatłoczonych miejsc;
    nie organizowaniu spotkań towarzyskich;
    nie wychodzeniu do klubów, dyskotek, czy na imprezy;
    nie przebywaniu w galeriach handlowych;
    spędzaniu tego czasu w domu;


Przypominamy, że zawieszenie zajęć w placówkach opiekuńczych i oświatowych to nie jest czas dodatkowych ferii! Tylko nasze odpowiedzialne zachowanie może zabezpieczyć nas i osoby w naszym otoczeniu przed zakażeniem. Bądźmy odpowiedzialni i myślmy nawzajem o sobie! Nie stwarzajmy niepotrzebnego ryzyka dla siebie, ale również dla osób z którymi przebywamy!


Wobec powyższego Straż Miejska w Elblągu wzmacnia działania profilaktyczne i prewencyjne! Od dziś rozpoczynają się patrole miejsc częstych zgromadzeń dzieci i młodzieży.  Chodzi między innymi o Centra Handlowe, Parki, Skate Park, Gęsią Górę,  czy Bażantarnię. Strażnicy Miejscy będą przede wszystkim uświadamiać przebywającej tam młodzieży zagrożenia związane ze spędzeniem czasu w dużych skupiskach ludzkich.


Prezydent zwraca się również z apelem do właścicieli pubów i klubów o rozważanie możliwości przełożenia bądź odwołania planowanych imprez i wydarzeń, skupiających większą ilość osób, do czasu gdy sytuacja epidemiologiczna w kraju ulegnie stabilizacji.
 

 

 

 Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ TeksańskaMasakraPiłąMechaniczną
  Piątek, 13.03

  Proszę o zarządzenie wstrzymania komunikacji miejskiej!Art. 165. Sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: 1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej,..

 2. 2
  +9
  ~ Paranoja
  Piątek, 13.03

  Gdzie jest policja i straż miejska zatrzymywać grupki tepej młodzieży bez żadnego nadzoru. Legitymowac na kwarantanne a rodzicom karę z 10tys to będą wiedzieli jak smarkaczy dopilnować

 3. 3
  +6
  ~ Krok do tragedii
  Piątek, 13.03

  A jutro w Yolo koronaparty bo zyje sie raz. Ktos coś z tym zrobi?!

 4. 4
  +4
  ~ zlękną się SM
  Piątek, 13.03

  Czy ja muszę się wstydzić za "prezydenta"? Straszenie strażą miejską nie wpłynie nawet na stolec młodych ludzi. Oni, młodzi, posłuchają rodziców i uznane autorytety, a najbardziej swojego rozumu.Ktoś kto słupował ich nauczycieli nie dotrze do młodej głowy a nawet wywoła reakcję odwrotną - zabawa w chowanego.Ponadto młodzi widzą, że szkoła zawiesza pracę ale komunikacja miejska i kościoły w pełni funkcjonują a RM się zbiera na "posiedzenie". Wobec młodzieży trzeba być konsekwentnie wiarygodnym albo milczeć, pozostawiając opiekę w gestii rodzica, opiekuna. Najgorsze są sprzeczne sygnały i straszenie. lepsze jest zagęszczenie przestrzeni odkażalnikami i likwidacja zagrożenia w miejscach zależnych od "prezydenta"

 5. 5
  +2
  ~ Ja ja ja
  Piątek, 13.03

  A co z bezdomnymi

 6. 6
  +4
  ~ Rasputin
  Piątek, 13.03

  Co ty się bezdomnych czepiłeś! Oni raczej samotni w skupiskach nie przebywają odporność nabytą z ulicy mają korona nie ma szans.jedzenie powinien mops dostarczyć ,noclegownie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97478818893433