Niedziela, 20.09.2020, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dziś sesja nadzwyczajna. Poznamy modele zaopatrzenia Elbląga w energię cieplną

27.02.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś sesja nadzwyczajna. Poznamy modele zaopatrzenia Elbląga w energię cieplną

Dziś, 27 lutego, o godz. 10.00 odbędzie się sesja nadzwyczajna, na której ma zostać przedstawiony docelowy model zaopatrzenia Elbląga w energię cieplną.
 
Sesja nadzwyczajna, która miała być poświęcona ciepłownictwu w naszym mieście początkowo planowana była na 14 listopada ubr. Wówczas według projektu uchwały model zaopatrzenia Elbląga powinien być oparty o konkretnych założeniach.
 
Były  nimi wzrost wykorzystania paliw o niższej energii gazów cieplarnianych oraz innych substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego, wytwarzanie ciepła w wysokosprawnej kogeneracji, udział technologii odnawialnych źródeł energii w produkcji ciepła, uwzględnienie w planach dostaw ciepłą źródeł wykorzystujących termiczne przekształcanie odpadów, utrzymanie statusu efektywnego systemu ciepłowniczego i zapewnienie mieszkańcom dostaw ciepła w akceptowalnej cenie.
 
Okazało się jednak, że sesja musi zostać odwołana. Na sesji nie pojawił się żaden przedstawiciel Energi, o czym Prezydent Elbląga został powiadomiony 15 listopada, czyli w dniu sesji. - Dziś zmieniła nam się rzeczywistość. Od dłuższego czasu rozmawiamy z Energą o modelu docelowym. 29 października odbyło się spotykanie, na którym uzgodniliśmy prezentację modelu docelowego jeśli chodzi o EPEC. Dzisiaj o godz. 8.30 dostałem pismo z Energii. Zarząd Energii poinformował, że model nie do końca  jest zaakceptowany. (...) Dzisiaj napisali, że materiał jest warunkowo przyjęty, ale nie zaakceptowany przez szefów Energii – informował Witold Wróblewski.
 
Po ponad 3 miesiącach dyskusja na temat proponowanych modeli zaopatrzenia Elbląga w energię cieplną w końcu ma dojść do skutku. Spółka Energa Kogeneracja zobowiązała się do prezentacji dziś modelu zaopatrzenia Miasta w energię cieplną. Podczas sesji również Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przedstawi swój, samorządowy model.
 
W porządku obrad znalazł się także projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie budżetu miasta na 2020 rok. Zmiany w planie wydatków budżetowych mają zostać zmienione ze względu na utworzenie samorządowej jednostki organizacyjnej „Elbląskie Centrum Usług Wspólnych”.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 27.02

  Dziś zobaczymy wspaniały spektakl i wystąpienia pisowców wspartych samotnymi wilczkami z watachy......?

 2. 2
  +3
  ~ Ofiar Kata i Spółki
  Czwartek, 27.02

  Kat, czy ty chcesz zrobić idiotów z nas, wyjmując głaz ( nie kamyk) z Ratusza, i wrzrucając gdzie indziej? "łapaj złodzieja" ?

 3. 3
  +8
  ~ fiki miki
  Czwartek, 27.02

  Tylko na tworzenie /powrót do PRL/ nowych "instytucji" - ECUW - jest stać obecną władzę? A na rozwiązywanie problemów w podległych jednostkach nie znajdują ani czasu ani odpowiednich / należnych / pieniędzy?

 4. 4
  +2
  ~
  Czwartek, 27.02

  Tu widać przepiękne nazwiska , kwoty https://mobi.portel.pl/artykul/111110.jak-to-z-nagrodami-dla-urzednikow-bylo.html

 5. 5
  +4
  ~ Janusz
  Czwartek, 27.02

  Do kat na idiotów:Ty tak na poważnie Sepuku?

 6. 6
  +1
  ~ Mama Karoliny
  Czwartek, 27.02

  Tak dla przypomnienia https://www.info.elblag.pl/19,17388,Mieszkancy-rozmawiali-z-wladzami-miasta-o-sprzedazy-EPEC.html?fbclid=IwAR3PVc6YfpTvGoQryUD6tUZNxWau8HyPbpBjWNvAaDk1MpU675yjx3TmADE

 7. 7
  +3
  ~ w co gra wróblewski?
  Czwartek, 27.02

  Pytam kto i dlaczego podpisał aktualną umowę z Energą w której jest zakaz posiadania własnego źródła ciepła przez miasto? Czy jest tam nazwisko któregoś z dzisiejszych lokatorów 3 piętra? Czy miasto kupując ciepło musi pytać jak ono jest wytwarzane? Kupuję energię elektryczną i nie dostaję informacji czy jest ona z wiatraków czy elektrowni węglowej. Problem ekologii jest sprawą producenta. Dlaczego administrator miasta chce wcisnąć mieszkańcom obowiązek modernizacji elbląskiej Energi niczym Chrobrego? Jaki ma w tym interes? Zapewne ważny podpis widnieje pod umową zabraniającą cieplnej autonomii miasta albo ... .

 8. 8
  +1
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 27.02

  Tak dla przypomnienia "...- Jeśli Energa nie kupi EPEC-u, to wtedy wycofamy się z produkcji ciepła i zajmiemy wytwarzaniem energii elektrycznej – mówił prezes Garbol. – Produkcja ciepła nie jest specjalnie opłacalna. Staje się opłacalna, jeśli połączy się ją z wytwarzaniem energii elektrycznej i posiadaniem sieci przesyłowej. ..." rok 16.02.2010 info.elblag dla inteligentnych inaczej polecam!!!

 9. 9
  +1
  ~ Okulary
  Czwartek, 27.02

  A o strajku tramwajarzy nic nie słyszeli, oj biedni ci radni. Cyrku ciąg dalszy w waszej opcji.

 10. 10
  +1
  ~ Play
  Czwartek, 27.02

  Gra w gre, która go ogra

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.