Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent: Mamy nowe propozycje dla tramwajarzy, które wiążą się z nową organizacją

26.02.2020, 17:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent: Mamy nowe propozycje dla tramwajarzy, które wiążą się z nową organizacją
Fot.Ryszard Biel

Dziś (26.02.) Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się z przedstawicielami komitetu strajkującego spółki Tramwaje Elbląskie. - Specjalny zespół analizował postulaty zgłoszone przez związki zawodowe. Wypracowane zostały pewne propozycje – mówił włodarz naszego miasta podczas zorganizowanej konferencji prasowej.


W skład zespołu wchodzili przedstawiciele spółki Tramwaje Elbląskie, Zarządu Komunikacji Miejskiej, Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak oraz pracownicy Urzędu Miejskiego na czele z Dyrektorem Gospodarki Miejskiej Dariuszem Ostrowskim.


- Analizowaliśmy możliwości finansowe dot. komunikacji. W ramach tego zespołu wypracowane zostały propozycje dla strony związkowej. Na dzisiejszym spotkaniu rozmawialiśmy o całej sytuacji finansowej – stwierdził Witold Wróblewski. - Jesteśmy dwa miesiące po uchwaleniu budżetu. Nie ma żadnych przesłanek co do zwiększenia budżetu, a co za tym idzie zwiększenia wydatków na jakąkolwiek sferę budżetową.

 

Zamierzam zwiększyć środki finansowe na wynagrodzenia, ale w całym sektorze, we wszystkich jednostkach budżetowych. W marcu będę mógł przedstawić bardziej konkretne informacje, chcę temu sprostać, szukać dodatkowych możliwości, ale na dziś takich środków nie ma. Mamy jednak nowe propozycje dla tramwajarzy, które wiążą się z nową organizacją, czy też reorganizacją w spółce

– zaznaczył Witold Wróblewski.


- Po analizie, jako organizator komunikacji miejskiej, możemy dokonać kilku drobnych zmian w siatce połączeń na liniach tramwajowych, co pozwoli zwiększyć stawkę za wozokilometr. Według naszej oceny pozwoli to uzyskać oszczędności ponad 100 tys. zł rocznie. Od 1 kwietnia br. bylibyśmy gotowi wprowadzić to rozwiązanie – zaznaczył Artur Bartnik, dyrektor elbląskiego ZKM

 

Organizacyjnie w spółce nic się nie zmieni. Po prostu nie będziemy dodatkowo szkolić w ramach uzupełnień kadry motorniczych. Zejście z nadgodzin również uwolni pewne środki, co pozwoli na uzyskanie ok. 170 tys. zł. Te środki pozwolą nam na wprowadzenie do płacy zasadniczej ok. 100 zł średnio podwyżki na każdego pracownika

– tłumaczył Andrzej Sawicki, dyrektor Tramwajów Elbląskich.


- Pracownicy Tramwajów Elbląskich otrzymali nasze propozycje. Czekamy  na odpowiedź – dodał Witold  Wróblewski

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Zara
  Środa, 26.02

  Tym że zdjęcia dac TRAMWAJARZE pensje a my ich i pogadamy.

 2. 2
  +18
  ~ karma wróci
  Środa, 26.02

  Czy ci ze zdjęcia to są skazani? Miny rewolucyjne jak ze strajku 1905 .Zamiast radości z "rozwiązania" to widać bolszewię w obliczach. I to jest "prawda" głoszona przez administratora - lekko wydaje setki tysięcy na bzdury i milion na np. "węzeł przesiadkowy", a tramwajarzy za butę ukarze tym, że dostaną grosze a podwyżki trafią do wszystkich zatrudnionych w UM. Nie ma nowych pieniędzy i nie ma potrzeby regulacji budżetu, a jutro RM wymachami ramion zmieni budżet z przeznaczeniem kasy na CUW nikomu, poza czerepakiem innowatorem, nie potrzebny. Teraz wiem dlaczego lubi i chroni kłamców.

 3. 3
  +8
  ~ Małysz
  Środa, 26.02

  Normalnie Padaka ręce opadają

 4. 4
  +7
  ~ Kwas
  Środa, 26.02

  Po co On tego Sawickiego trzyma przecież za jego urzędowania bajzel panuje , właściwie to nad niczym nie panuje !

 5. 5
  +13
  ~ marko
  Środa, 26.02

  Ci ludzie siedzący przy tym stole więcej wydają na swój obiad w restauracji jak proponują podwyżki! KPINY sobie robią myślą że dalej można mieć niewolnika za 4 zł/h

 6. 6
  +8
  ~ .
  Środa, 26.02

  Oni nie myślą

 7. 7
  +11
  ~ 1980
  Środa, 26.02

  Jak za komuny te same miny.

 8. 8
  +15
  ~ jerzy
  Środa, 26.02

  Boże, jaki nadęty ten prezydent. Pozabijałby wszystkich gdyby mógł

 9. 9
  +11
  ~ erwin
  Środa, 26.02

  Wróblewski podłoże polityczne.Nie podłoże finansowe i warunki pracy.Ta praca to jak w kieracie,to służba i odpowiedzialność za pasażerów.Niech by prezydent w ramach oszczędności jeździł do pracy i z pracy środkami komunikacji miejskiej albo własnym pojazdem.

 10. 10
  +9
  ~ Jak to jest
  Środa, 26.02

  To dziwna sprawa żadna tv w polsce nic nie mówi o strajku tramwajarzy w Elblągu. Co zakaz dzwonienia do tv z informacją.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.