Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Strażacy przeprowadzą się na Łęczycką z końcem 2020 r.? „Jest wiele czynników, od których jesteśmy uzależnieni”

07.02.2020, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Strażacy przeprowadzą się na Łęczycką z końcem 2020 r.? „Jest wiele czynników, od których jesteśmy uzależnieni”
Fot.Ryszard Biel

Trwa realizacja inwestycji „Budowa nowej KMPSP w Elblągu oraz przyległej JRG 1 w Elblągu przy ul. Łęczyckiej 19 – ETAP I”. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu br. i od tego czasu wykonawca nie natrafił na żadne przeszkody.


- Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i umowami, które podpisaliśmy z generalnym wykonawcą – zapewnił kpt. mgr inż. Łukasz Kochan, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej.


Roboty podstawowe etapu I zakończono 31 grudnia 2019 r. Obecnie trwają prace związane z robotami podobnymi. - Podpisaliśmy cztery umowy z generalnym wykonawcą w zakresie robót podobnych. Dwie z nich są zakończone, a dwie w trakcie realizacji – dodał Łukasz Kochan.


Podczas prac nie natrafiono na żadne niedogodności. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie zakończona w terminie. - W tej chwili realizowane są prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Polegają  na wykonaniu instalacji wewnętrznych budynku, czyli instalacji elektrycznych, teletechnicznych i sanitarnych – wymieniał Łukasz Kochan. - Mamy też podpisaną umowę  na wykonanie tynków, posadzek oraz klimatyzacji wewnątrz obiektu.


Te prace mają zakończyć się w połowie tego roku. - W międzyczasie szykujemy się do ogłoszenia przetargu na II etap realizacji naszej inwestycji – przyznał Łukasz Kochan. - Musimy przygotować kosztorysy, dokumentację dotyczącą ogłoszenia przetargu. Ceny się zmieniają, więc i kosztorys się zmienia. Wchodzimy w tryb przetargu unijnego, który będzie trwał do trzech miesięcy.

 

Żyjemy w przekonaniu, że do końca roku uda nam się przeprowadzić na Łęczycką, ale liczymy się z tym, że wszystko będzie uzależnione od tego, kiedy ogłosimy postępowanie przetargowe, kiedy się ono zakończy, czy wyłonimy wykonawcę II etapu i czy on zdąży z pracami do końca roku. Jest wiele czynników, od których jesteśmy uzależnieni. Dzisiaj nie chciałbym spekulować, czy na pewno będzie to 31 grudnia br., ale na razie mamy taką nadzieję. Co będzie, to już czas pokaże

– zaznaczył Łukasz Kochan.


Do nowej Komendy przy ul. Łęczyckiej przeprowadzi się 62 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz 19 osób z administracji Komendy. - Liczba strażaków jest niezmienna. 31 grudnia 2019 r. pięciu funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Elblągu przeszło na zaopatrzenie emerytalne. W związku z tym zgłosiłem zapotrzebowanie na strażaków, którzy będą kończyli szkoły pożarnicze w Polsce – stwierdził Łukasz Kochan. - Mam już raport przyszłego strażaka oficera, który w tym roku kończy Szkołę Główną Służby Pożarniczej, a także kadeta ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Oni w tym roku, po ukończeniu szkół  trafią do naszej służby. Ponadto będziemy ogłaszali nabór na strażaka.


Do końca 2019 r. na budowę nowej strażnicy przeznaczono prawie 12 mln 700 tys. zł.

 

Taką kwotę wydaliśmy od początku 2018 r. do końca 2019 r. Ponad 11 mln zł pochodziło z budżetu Państwa oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Urząd Miasta w Elblągu przeznaczył 160 tys. zł

- dodał Łukasz Kochan.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Budowa strażnicy PSP ( zdjęć 40 )
Dodano: 2020-02-07 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Ciekawski
  Piątek, 07.02

  Bardzo ładny budynek. Ciągle jednak mam wątpliwości jak będzie wyglądał wyjazd jednostki w stronę ul. Bema- W górę. Tam przecież robi się co dnia spory korek przed światłami.. auta stojące w korku będą uciekać na wysoki krawężnik?

 2. 2
  +1
  ~ TPPR
  Piątek, 07.02

  Mołojcy Pana Nowaczyka zbudują tajny tunel komunikacyjny pod koszarami.

 3. 3
  +4
  ~ ytjg
  Piątek, 07.02

  Grzebią się z tym małym budyneczkiem tyle czasu, a kilkunastopiętrowy regal park rośnie z dnia na dzień.

 4. 4
  +1
  ~ taka innowacja
  Sobota, 08.02

  Kwietnia br. jeszcze nie było, chyba że w "redakcyjnym" kalendarzu. Ale jeśli czerepak zdecyduje , to i gwiazdkę w lipcu zorganizujemy.

 5. 5
  +6
  ~ Cisza
  Sobota, 08.02

  A o budowie obwodnicy wschód cisza. Tzn strazacy dostaną helikoptery by wyjechać z łęczyckiej na akcje.

 6. 6
  +3
  ~ Któś
  Sobota, 08.02

  A Komendy Policji jak nie było tak nie ma i pewnie jeszcze długo nie będzie

 7. 7
  --4
  ~ ExTankista
  Sobota, 08.02

  Ne martwcie się dojazdem do akcji. Dojadą o czasie i tylko głupota niektórych niby kierowców będzie przeszkodą. I to jest największy problem, a nie lokalizacja.

 8. 8
  +2
  ~ W
  Sobota, 08.02

  Durny pomysl na lokalizację. Na modrzewinie: fabryki, dookoła osiedla, centrum handlowe wyjazd bez korkow tam zdecydowanie lepiej bylo to wybudowac.

 9. 9
  +1
  ~ Jedno ale
  Sobota, 08.02

  Czy ten budynek nie jest za niski i na dodatek nie za mało tych miejsc na pojazdy i sprzęt. Ciekawe czy olsztyn da prezent pod choinkę elbląski strażakom: NOWE POJAZDY I SPRZET. Na otwarcie Nowej strażnicy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.