Środa, 21.10.2020, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Komunikat ze potkania władz EPEC Sp. z o.o. i Energa Kogeneracja Sp. z o.o.

20.01.2020, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Komunikat ze potkania władz EPEC Sp. z o.o. i Energa Kogeneracja Sp. z o.o.

W dniu 16 stycznia 2020 r. miało miejsce spotkanie władz EPEC Sp. z o.o., samorządu oraz Energa Kogeneracja Sp. z o.o. z przedstawicielami Urzędu Regulacji Energetyki – Oddział w Gdańsku.

 

Powodem spotkania była próba wypowiedzenia Umowy sprzedaży ciepła przez Energa Kogeneracja Sp. z o.o. Strony zaprezentowały swoje stanowiska, które zostały wysłuchane przez przedstawicieli Urzędu Regulacji Energetyki. Samorząd i EPEC Sp. z o.o. podkreślali, jak ważne jest zapewnienie ciągłości dostaw ciepła dla Miast i mieszkańców. Spotkało się to ze zrozumieniem Urzędu Regulacji Energetyki, który zaproponował stronom możliwość dalszych spotkań i rozmów. Pragniemy podkreślić, że niezmienne pozostaje stanowisko EPEC Sp. z o.o. co do tego, że naszym priorytetem jest trwałe rozwiązanie, które nie będzie stanowiło dodatkowego obciążenia kosztami dla mieszkańców, jak również zapewnienie ciągłości dostaw ciepła w najbliższych sezonach grzewczych.

W tym zakresie liczymy na dalsze wsparcie Urzędu Regulacji Energetyki i współpracę z Energa Kogeneracja.

 

Informacja nadesłana z UM w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ przyszły wyborca
  Poniedziałek, 20.01

  Ja wynika z komunikatu EPEC ani władze miasta przez minioną kadencję nie wykonały żadnego konkretnego wniosku w kierunku rozwiązania problemu ciepła, brak nowej umowy czy przynajmniej zaawansowanego procesu negocjacji z EC jak również brak środków czy projektów budowy własnego źródła ciepła. Przynajmniej publicznie UM nic takiego nie ogłosił.

 2. 2
  +11
  ~ Ciepłownik.
  Poniedziałek, 20.01

  Pan prezydent.żyje marzeniami,bez pieniędzy ,brak czasu na cokolwiek.Oszukuje mieszkańców obiecując im obniżkę cen ciepła,wszystko drożeje(ceny wody i ścieków ,śmieci- nad tym pełną władzę ma prezydent!!!!!!!).To wina tylko prezydenta i jego doradców , już dawno byłoby po temacie gdyby była UMOWA z EKO. Pozdrawiam ciepło.

 3. 3
  +15
  ~ Dramat
  Poniedziałek, 20.01

  Będą się spotykać do czasu wygaszenia kotłów?

 4. 4
  +12
  ~ kompromitacja władzy
  Poniedziałek, 20.01

  Mi to wygląda na dalszy ciąg czarowania obecnie nam zarządzającego.

 5. 5
  +14
  ~ Robcio
  Poniedziałek, 20.01

  Wszyscy wiemy że w ratuszu urzęduje dzidziuś mały. Ale czy umie tupać nóżkami i czy wrazie czgo potrafi usiąść w kałuży i histerycznie ryczeć? To by bardzo pomogło załatwiać sprawy fundamentalne dla miasta.

 6. 6
  +6
  ~ znowu stary kotlet
  Poniedziałek, 20.01

  No cudownie. Spotkali się i będą się spotykać, bo od lat się spotykają. Co to znaczy "władze Epec..." - tam nie ma zarządu tylko jest już władza bezwładna? Idąc tym tokiem myślenia samorządu i Epec, ja mogę pójść do banku i zażądać pożyczki na moich zasadach a jak nie dostanę to strzelam focha do UOKiK. Zamiast realizacji swojego źródła ciepła ciągle "rozmawiamy" a raczej gadamy. Babcia mówiła, że lepsza od takiej rozmowy jest gadka z d u p ą w nocy. Ale że Epec dba aby Energa nie obciążała mieszkańców, to już jest wielki sukces, bo do tej pory Epec obciążał do stawki najwyższej w kraju. Zapewne po kampanii (koniec maja) Epec wróci do podwyżek gdy kandydat psl otrzyma 7%. Pozostanie noszenie klepek z napisem Kosiniak przez kozła i czerepaka do kotłowni Energi.

 7. 7
  +5
  ~ 100% elblążanin
  Poniedziałek, 20.01

  Czas na decyzje.....

 8. 8
  +3
  ~ psy2
  Poniedziałek, 20.01

  Chyba rozmawiał EPEC z EPEC em. Przecież w EKO pracuje obecnie wielu pracowników EPEC od p. Wilka i p. L. Krasulskiego.

 9. 9
  +7
  ~ Znalezione
  Wtorek, 21.01

  "Odpowiadając na pytanie o ocenę trzeba zawsze mieć na względzie program wyborczy Prezydenta Nowaczyka. Mając go na uwadze zastanawiam się, czy była to prezydentura dynamiczna i niestety muszę powiedzieć, że nie była. Ten czas został niewykorzystany przez Pana Prezydenta. Zdaniem Elbląskiego Dobrego Samorządu był to czas jedynie administrowania miastem, a nie wdrażania nowych pomysłów i nowych działań na rzecz mieszkańców. Tych działań, które tak licznie są rozpisane w autorskim programie Pana Prezydenta...." wypowiedź z 20.11.2011 dla infoelblag "Otwartość Prezydenta Nowaczyka na dialog jest jedynie fikcją" Jakie to i dziś chyba jest aktualne, tylko inny adresat!

 10. 10
  +4
  ~ jurek
  Wtorek, 21.01

  Prezydent dopiero się zorientował, że to nie są żarty? Od wakacji elblążanie bez ciepłej wody i ogrzewania, a Prezydenta z Prezesem EPEC na taczki. Niech razem piją piwo, które nawarzyli...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7979011535645