Wtorek, 25.02.2020, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Będzie drugie podejście do budowy bloku operacyjnego. Szpital otrzymał dofinansowanie

31.12.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Będzie drugie podejście do budowy bloku operacyjnego. Szpital otrzymał dofinansowanie
Źródło: warmia.mazury.pl

Szpital Miejski im. Jana Pawła II otrzymał blisko 36 mln zł na budowę bloku operacyjnego i remont części oddziałów. To już drugie podejście do tej inwestycji. Czy tym razem uda znaleźć się wykonawcę, które oferta zmieści się w budżecie przedsięwzięcia? Przekonamy się o tym w przyszłym roku.

W poniedziałek, 30 grudnia, dyrektor elbląskiego szpitala Mirosław Gorbaczewski podpisał umowę z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem i wicemarszałkiem Mironem Syczem umowę na dofinansowanie modernizacji szpitala.

Wartość całego projektu wyniesie 51 mln 720 tys. zł. Z tego 35 mln 896 tys. zł to dofinansowanie. Szpital pokryje wkład własny w wysokości ok. 16 mln. Na ten cel zaciągnięta zostanie pożyczka. Rada społeczna szpitala wyraziła na to zgodę. Miasto będzie poręczycielem. Pomoże również w spłacie pożyczki, jak zapewniał prezydent

- mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.

Inwestycja będzie polegała na budowie nowego bloku operacyjnego przy ul. Komeńskiego oraz modernizacji oddziałów: chirurgii dziecięcej, pediatrii dzieci młodszych i starszych, rehabilitacji kardiologicznej oraz psychiatrii. Kiedy się rozpocznie?

W pierwszej kolejności rozpiszemy przetarg na inżyniera kontraktu. Gdy zostanie on wyłoniony, ogłosimy przetarg na wykonanie inwestycji. Liczymy, że będzie to w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zakończenie projektu planowane jest na 2022 rok. Oby tak się wydarzyło

- dodaje Małgorzata Adamowicz.

Przypomnijmy. To już drugie podejście do tej inwestycji. W 2017 roku również podpisano umowę na dofinansowanie projektu modernizacji szpitala. Po ogłoszeniu kolejnych przetargów okazało się, że ceny proponowane przez potencjalnych wykonawców znacznie przewyższają budżet przedsięwzięcia. Szpital musiał więc zrezygnować z dofinansowania, okroić projekt o remont kilku oddziałów i rozpocząć całą procedurę jeszcze raz.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ ddn
  Wtorek, 31.12

  Dla mnie zawsze bedzie zagadką jak to możliwe żeby szpital oddał komuś parking.Firma która przejęła parking szpitalny nie zainwestowała nic np w remont parkingu.. NIC . Jedyne w co zainwestowali to szlabany. Czy szpital nie mógł tego zrobić.. i sam czerpać zyski z tego parkingu ?

 2. 2
  +6
  ~ Daro
  Wtorek, 31.12

  Już tłumaczę... właścicielem parkingu jest syn (jako spółka) P. dyrektor szpitala. Wszystko jasne?

 3. 3
  +5
  ~ Pacjent
  Wtorek, 31.12

  "Szpital pokryje wkład własny w wysokości ok. 16 mln. Na ten cel zaciągnięta zostanie pożyczka." Fajnie brzmi ! Wkład własny to jak mam, a tak to nie własny, w efekcie dług spłaci miasto, jak wszystkie długi tego szpitala w przeszłości. Przecież tak dobrze "żarło" pod tym zarządem to dlaczego szpital nie ma coś odłożone ?

 4. 4
  +3
  ~ w....y elblązanin
  Wtorek, 31.12

  S ***ysyn ukraiński rezun decyduje o pieniądzach dla Elbląga

 5. 5
  +5
  ~ rejtan
  Wtorek, 31.12

  Jak PO będzie rządziło w sejmiku marszałkowskim to Elbląg bedzie głęboko w dupie.Tam rządzą rezuny,targowica zdrajcy!!!!!!!!!!!!!!!

 6. 6
  +2
  ~ ff11
  Wtorek, 31.12

  Żeby taki ukrainiec (nigdy nie negował działalności swojego ojca i jemu podobnych w UPA) miał wysokie stanowisko w Polsce - skandal.

 7. 7
  +2
  ~ Elbinger
  Wtorek, 07.01

  Z wcześniejszych wizualizacji (bo teraz NIKT NIC nie pokazał) wynika, że fatalne centralne usytuowanie płaskiego parterowego budynku nowego bloku operacyjnego całkowicie UNIEMOŻLIWI w przyszłości potencjalną rozbudowę Szpitala im. JPII o skrzydła budynków szpitalnych w kierunku południowym (przyległy - rozległy lecz niestety zaniedbany park bez problemu umożliwia taką ekspansję w kierunku ul. Kochanowskiego). "Mieszkaniówką" uniemożliwiono rozwój terytorialny tzw. Starego Szpitala. Tutaj NIE WOLNO zmarnować potencjału rozwojowego Szpitala marnym projektem. Tym bardziej, że żaden z Miejskich Szpitali nie ma np. lądowiska HEMS (pogotowie lotnicze śmigłowcowe). A "urzędnicze" lądowisko dla śmigłowców w parku vis a vis Starego Szpitala Miejskiego to jakiś bełkot i kompletna bzdura.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.