Środa, 12.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ojciec brutalnie pobitego niemowlaka odpowie za usiłowanie zabójstwa. Jest akt oskarżenia

18.12.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ojciec brutalnie pobitego niemowlaka odpowie za usiłowanie zabójstwa. Jest akt oskarżenia

3-miesięczny chłopczyk znosił niewyobrażalny ból. Miał połamane kości nóg, rąk, żebra i żuchwę. Do sądu skierowano właśnie akt oskarżenia przeciwko jego ojcu. 29-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa dziecka.

Dramat Kajetana wyszedł na jaw przypadkowo. W styczniu tego roku chłopczyk trafił do Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, skierowany przez lekarza rodzinnego z obrzękiem stawu łokciowego. Zgłosił się tam z nim jego ojciec. Diagnoza była wstrząsająca. Okazało się, że niemowlę nie doznało jednego, ale wielu obrażeń i to w różnym odstępie czasu. Szpital powiadomił o tym policję. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęła elbląska prokuratura. Podejrzenie od razu padło na 29-letniego Dawida S., ojca Kajetana. Wczoraj, 17 grudnia, do Sądu Okręgowego w Elblągu trafił akt oskarżenia.

29-letniemu ojcu dziecka, któremu zarzucono popełnienie przestępstwa usiłowania pozbawienia życia dziecka poprzez wielokrotne używanie wobec niego przemocy fizycznej skutkującej licznymi różnoczasowymi załamaniami kończyn, żuchwy, żeber, stłuczeniem okolicy nerki, czym naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Sprawca zamierzonego celu zabójstwa dziecka nie osiągnął z uwagi na udzielaną pokrzywdzonemu pomoc medyczną. Oskarżony działał ze szczególnym okrucieństwem z uwagi na wiek pokrzywdzonego i wynikającą z tego jego nieporadność, doznawany ból i cierpienie

- informuje prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Za usiłowanie zabójstwa człowieka ze szczególnym okrucieństwem przewidziana jest kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Mężczyźnie zarzucono również popełnienie przestępstwa znęcania się nad matką dziecka, znęcanie się nad posiadanym psem oraz popełnienie przestępstwa udzielania innej osobie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Za te czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W toku śledztwa sprawca nie przyznał się do popełnienia przestępstwa usiłowania zabójstwa dziecka, znęcania się nad jego matką i psem

- dodaje prokurator Piotrowska.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Tuska
  Środa, 18.12

  Ten facet i matka tego dziecka powinni zostac wykastrowani by wiecej nie mogli krzywdzic dzieci.

 2. 2
  +8
  ~ Jaja se robicie ?!
  Środa, 18.12

  5 lat paki za morderstwo dziecka. A 25 lat za podrobienie biletów płatniczych NBP. Plska to jednak chory kraj a w sądach debile

 3. 3
  +5
  ~ lac
  Środa, 18.12

  @ Jaja se robicie ?! : A czytania ze zrozumieniem to nie uczyli w szkole ? Raczej nie 5 lat....

 4. 4
  +3
  ~ min
  Czwartek, 19.12

  jaj mu uciąć od razu!

 5. 5
  +3
  ~ Ona
  Czwartek, 19.12

  Matka Kajetanka tak samo winna jak ojciec! Co z jej sprawą? Zamierzają coś zrobić w tym kierunku? Nie uwierzę, że nie widziała, że ojciec katuje maleństwo - przyzwalała na to. Mogła się bać, ale są odpowiednie instytucje, które pomagają kobietom i dzieciom w takich sytuacjach. Dla mnie i ona powinna odpowiedzieć przed sądem za to, że nie pomogła własnemu dziecku!

 6. 6
  0
  ~ Andy
  Sobota, 21.12

  Kara śmierci to za mało!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.