Sobota, 31.10.2020, Imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Podsunięto im fałszywe umowy na dostawę prądu? W Elblągu szykuje się pozew zbiorowy

12.12.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Podsunięto im fałszywe umowy na dostawę prądu? W Elblągu szykuje się pozew zbiorowy
Źródło: https://pixabay.com/pl/ zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kilkudziesięciu elblążan, naciągniętych na zmianę dostawcy prądu i wyższe rachunki, chce dochodzić swoich praw w sądzie. Szykuje się pozew zbiorowy.

Przedstawiciele handlowi firmy Novo Energia działali według "sprawdzonego" schematu. Pukali do drzwi i proponowali aneks do umowy z obecnym dostawcą oraz obniżenie rachunków za prąd. Po fakcie okazywało się, że konsumenci nieświadomie podpisywali umowy z nowymi firmami i płacili dużo większe rachunki za prąd, opowiadają poszkodowani. Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu nie ma wątpliwości, że to było celowe naciąganie. Przygotowuje pozew zbiorowy.

Trafiło do mnie już blisko 70 osób, głównie seniorów, oszukanych w ten sposób. To jednak jest tylko czubek góry lodowej. Myślę, że w samym Elblągu, mogą być setki podobnych przypadków. Osoby, które chciałyby przyłączyć się do tego postępowania grupowego, mają jeszcze na to szansę. Do tej pory odbyły się dwa spotkania z zainteresowanymi. Na początku stycznia planuję kolejne. Sam pozew chcielibyśmy złożyć również w styczniu

- mówi Paweł Rodziewicz, Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu.

Pozew, jak wyjaśnia rzecznik, ma na celu ustalenie istnienia stosunku zobowiązaniowego. Najprościej mówiąc, poszkodowani chcą udowodnić, że umowa, którą podpisali z Novo Energią jest nieważna. To oznaczałoby, że nieważne jest również rozwiązanie umowy z wcześniejszym dostawcą i powinna ona zostać przywrócona.

Co prawda z początkiem grudnia firma Novo Energia zakończyła działalność w tym zakresie. Nadal, jednak jeśli poszkodowani na drodze sądowej nie unieważnią umowy z nią, nie będą mogli przywrócić tej starej z Energą Obrót. W tej chwili te osoby mają duży problem

- wyjaśnia Paweł Rodziewicz.

Pozew zostanie złożony przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Oszukanych przed sądem reprezentować będzie mecenas Cezariusz Olszewski.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Odebrał bym co moje z nawiązką
  Czwartek, 12.12

  Suchej szmaty bym na łajzach nie pozostawił. Wydarł bym nawet brud z pod paznokcia. Tylko po to, by uświadomić i pokazać jak się czuli ludzie, gdzie najczęściej były to osoby starsze z marną emeryturą szukające oszczędności gdzie tylko się da. A taka łajza pozbawia ich oszczędności i stawia przed wyborem czy dziś zjeść chleb ze smalcem czy może zaszaleje i wezmę plaster mortadeli. Pozbawił bym tych oszustów jakich kolwiek dochodów dopóki doputy nie spłacą i nie odpokutuja swoje winy.

 2. 2
  +7
  ~ elblążanka
  Czwartek, 12.12

  Dobrze że sie tym zajęliście

 3. 3
  +8
  ~ Mayk
  Czwartek, 12.12

  A mnie Energa Obrót nabrała na 3 lata na opłatę handlowa ble ble przez telefon i przy 4 licznikach straciłem 2100zl .

 4. 4
  +6
  ~ anonim
  Czwartek, 12.12

  Państwo prawa a takich spraw jest na pęczki i rośnie w zastraszającym tempie...a Energa powinna sama się w ten proces naciągaczy włączyć poprzez informowanie o podszywających się złodziejach pod ich nazwe i logo...

 5. 5
  +1
  ~ Jokasta
  Czwartek, 12.12

  znowu pisiory czy platfusy ?

 6. 6
  --5
  ~ Maczeda
  Czwartek, 12.12

  Novo Energia O NAS OFERTA POMOC KONTAKT Oszczędzanie nigdy nie było tak proste! Novo Energia – Twoje tańsze rachunki za prąd i gaz! Novo Energia to polski sprzedawca, który dostarcza Klientom Indywidualnym energię elektryczną oraz paliwo gazowe w możliwie najniższych cenach. Cytat o oficjalnej strony "W budowaniu relacji stawiamy na wygodę Klientów, szanując ich czas i dyspozycyjność, co przekłada się na wysoką jakość obsługi. Novo Energia to coś więcej niż sprzedawca energii. Chcemy polepszać jakość codziennego życia, generując oszczędności dla naszych Klientów w postaci niższych rachunków z energię elektryczną i gazu. Zaufaj nam i już dziś zacznij oszczędzać! Polski sprzedawca gazu i prądu Polski sprzedawca prądu i gazu."

 7. 7
  +3
  ~ mieszkanka
  Czwartek, 12.12

  W taki sam sposób dała się oszukać moja teściowa na firmę "polski prąd " Przyszła "miła " pani i tak zbajerowała że będą mniejsze rachunki a płaciła podwójne .Za prąd i za wykup i wyszło dwa razy więcej .To są oszuści .

 8. 8
  0
  ~ Ploterek
  Piątek, 13.12

  ~ Odebrał bym co moje z nawiązką. Smalec w obecnych czasach to tez luksus, no chyba, że taki z kostki ;) A Mortadeli to nawet Ja za często nie jadam, a mam wysoki dochód. Mortadela, ta prawdziwa, kosztuje 40 zł/kg

 9. 9
  +4
  ~ Problem
  Piątek, 13.12

  Stworzyło się spoleczek z każdej firmy i są problemy. Kiedyś była firma jedna energi ,gazowni itd co za mało było prezesów, i reszty to mamy cyrki.

 10. 10
  0
  ~ mis
  Sobota, 14.12

  jak znajduja sie frajerzy co daja sie oszukac to oszusci zawsze sie znajda a myslenie nie boli chyba ze mozg wyparowal bo jak ktos przechodzi i cos obiecuje to powinna sie zapalic czerwona lampka UWAGA OSZUST i niewazny wiek

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2661950588226