Niedziela, 5.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg przywita Nowy Rok bez fajerwerków. Jaki będzie miejski sylwester?

22.11.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg przywita Nowy Rok bez fajerwerków. Jaki będzie miejski sylwester?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W tym roku miejski sylwester w Elblągu odbędzie się bez fajerwerków. W zamian zaplanowano pokaz laserowy. Nasze miasto tym samym dołącza do miast takich jak Toruń, Łódź czy Gdańsk, które zdecydowały się na przyjazne dla zwierząt i środowiska powitanie Nowego Roku.

Bez pokazów sztucznych ogni podczas imprez masowych, wybuchów petard i rac odpalanych w przydomowych ogródkach wielu nie wyobraża sobie sylwestra. Jadnak to co dla niektórych miłe, dla zwierząt wiąże się z wielkim stresem. Coraz więcej osób w trosce o czworonogi i środowisko rezygnuje z fajerwerków, z tej atrakcji rezygnuje również coraz więcej miast, wyprawiających masowe imprezy.

Jeszcze kilka lat temu urzędnicy w Elblągu przekonywali, że elblążanie sylwestra bez fajerwerków im nie wybaczą. Teraz okazuje się, że i w naszym mieście jest miejsce na przyjazną alternatywę. Tegoroczne sylwester miejski odbędzie się bez sztucznych ogni.

W tym roku odbędzie się pokaz laserowy specjalnie przygotowany na to wydarzenia

- poinfomowała Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki UM w Elblągu, podczas Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

Szef promocji zdradził również inne szczegóły organizacji miejskiego sylwestra.

Ze względu na ograniczone środki finansowe robimy sylwestra głównie własnymi siłami i siłami jednostek miejskich. Impreza masowa rozpocznie się około godziny 22. Będą występy i muzyka mechaniczna, aby elblążanie mogli wspólnie spędzić dwie, trzy godziny. W tym roku nie będzie gwiazdy. Nie stać na to. Staramy się jednak, żeby wydarzenie było bezpieczne i aby te osoby, które będą chciały, mogły się dobrze bawić przy muzyce mechanicznej. Elblążanie będą mogli wspólnie powitać Nowy Rok

- dodaje Adam Jocz.

Organizacja tegorocznej imprezy sylwestrowej powinna się zamknąć w kwocie 80 tys. zł.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Piątek, 22.11

  Co kosztuje 80 tysięcy złotych?? Jeśli impreza, jak to szumnie nazwano, ma polegać tylko na tym, że będzie można przyjść na dwie - trzy godziny aby posłuchać muzyki z głośnika i pogadać się na jakieś laserowe światełka, to co tu kosztuje aż tyle?

 2. 2
  +7
  ~ Mieszkaniec
  Piątek, 22.11

  Dramat. Na nic nas nie stac ale na go....wno nas stac. Dajcie te 80 tysiecy dla Marco i Rafała to Wam pokażą jakiego sylwestra mozna zrobic! Udowodnili to latem. To jest zenada roku.

 3. 3
  +6
  ~ basia
  Piątek, 22.11

  ale stać nas wywalać rocznie 2 miliony zł na straż miejską, to tak a co tam

 4. 4
  --4
  ~ NieWierzeWsprawiedliwosc
  Piątek, 22.11

  Nie wierze!!! Bez fajerwerkow?! Czyzby w koncu moje marzenie sie spelnilo i moj pies ( i wiele innych) nie bedzie faszerowany lekami uspokajajacymi???? Ludzie nie macie naprawde pojecia, ile te biedne stworzenia przechodza ze stresu, gdy slysza te wybuchy. Wiem, ze widok fajerwerkow jest piekny, niekiedy az zapiera dech w piersi, ale odkad mam psa, to uwierzcie, ze Jego widok i to przerazenie, ktore odczuwa, rozrywa mi serce i ten strach, czy przezyje do rana...Mam wielki zal do policji, ze moje wezwania "olewaKarczmizie, co tydzien odbywaly sie imprezy w Starej Karczmie, a goscie odpalali fajerwerki niedaleko bloku mieszkalnego. Przyjezdzali, gdy goscie juz sie rozeszli lub nawet nie wysiedli z radiowozu. Czyzby jakies szemrane uklady z wlascicielem?....

 5. 5
  0
  ~ TWÓJ Kumpel
  Piątek, 22.11

  I bardzo dobrze, że Sylwester odbędzie się bez żadnych fajerwerków. Nareszcie będzie spokój, bez "hołoty i wariacji". To dla ludzi starszych było niedobre i bez spokoju i odpoczynku w taką noc. Ludziom także należy się spokój.

 6. 6
  +5
  ~ Do NieWierzeWsprawiedliwosc
  Piątek, 22.11

  NieWierzeWsprawiedliwosc Też mam psa i nigdy nie faszerowałem go lekami a mieszkam blisko miejsca gdzie były puszczane fajerwerki. Raz w roku uważam że powinno się puszczać fajerwerki. A co powiesz na to jak pies ujada cały dzień tuż za ścianą i zakłóca spokój, to jest ok tak?

 7. 7
  +5
  ~ Jaaa123
  Piątek, 22.11

  Za to ja muszę cały rok znosić szczekanie, s*anie po chodnikach i obszczane koła samochodu. Od tego jest nowy rok żeby bawić się hucznie i głośno.

 8. 8
  +3
  ~ metropolia przedwiejska
  Piątek, 22.11

  Hałasem na Dalekim Wschodzie przepędza się złe duchy. Widać kozioł, czerepak i "RM" obawiają się hałasu. Poza tym bardzo słusznie następuje zmiana obyczaju, ale huku i tak będzie tyle co pod Kurskiem.

 9. 9
  +4
  ~ Antycypisek
  Piątek, 22.11

  No i bardzo dobrze.

 10. 10
  +8
  ~ BorsukBarnaba
  Piątek, 22.11

  Tak naprawdę, żeby to coś dało powinno się wprowadzić zakaz strzelania petardami - rozumiem fajerwerki, bo przynajmniej ładnie wyglądają, ale po co rzucać małe ładunki wybuchowe?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.