Piątek, 12.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ciało 28-letniego Damiana odnaleziono w rzece Elbląg. "Akcja wydobycia ciała z dna rzeki trwała kilka godzin"

20.10.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ciało 28-letniego Damiana odnaleziono w rzece Elbląg. "Akcja wydobycia ciała z dna rzeki trwała kilka godzin"
fot. Grupa Specjalna Płetwonurków RP
W nocy z 11 na 12 października zaginął 28-letni Damian. Ciało mężczyzny płetwonurkowie odnaleźli w rzece Elbląg.
 
Mężczyzna ostatni raz widziany był w nocy z piątku (11 października) na sobotę (12 października) na elbląskim Starym Mieście, nieopodal jednego z pubów przy ul. Rybackiej.
 
We wtorek, 15 października, policja przesłała do mediów komunikat o zaginięciu mężczyzny. Informowała w nim, by każdy, kto widział 28-latka po dacie jego zaginięcia zgłosił się na policję.
 
Z nagrań z monitoringu policjanci wiedzieli, że mężczyzna wpadł do rzeki Elbląg. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której brały udział również jednostki straży pożarnej.
 
Rodzina i przyjaciele Damiana na własną rękę szukali mężczyzny. Wynajęli Grupę Specjalną Płetwonurków RP, którzy w piątek (18 października) z dna koryta rzeki wydobyli ciało mężczyzny.
 
 
Czynności prowadzone były w nocy, akcja wydobycia ciała z dna rzeki trwała kilka godzin. Działania prowadzone były na specjalną prośbę narzeczonej zaginionego. Trudne warunki pracy polegały na zaleganiu wielu obiektów  na dnie koryta rzeki oraz znikoma widzialność w wodzie
 
– relacjonuje członek Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.
 
 
Tożsamości mężczyzny potwierdziła policja, która odwołała poszukiwania Damiana.
 
 
Decyzją prokuratora ciało przekazano na sekcje
 
– poinformował kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Bagno
  Niedziela, 20.10

  Rzeka Elbląg to syf zamulony i pełno wszystkiego na dnie, może czas by to zmienić. To specjalną grupa strażaków musiała poszukiwać a zapewnień i nas Elblązan że w Elblągu jest taka grupa nurków i sprzęt w straży. To kto kogo kiwa. Miasto nad wodą bezbronne?

 2. 2
  +34
  ~ Antonio
  Niedziela, 20.10

  Przykre,ze rodzina musi wynajmować prywatnie płetfonurków...

 3. 3
  +30
  ~ bvvvv
  Niedziela, 20.10

  mam 50 lat i jak idziemy z kolegami na piwo to pilnujemy się do końca, a dodam że bawimy się długo, i zawsze można to ogarnąć, trzeba tylko chcieć, teraz faceci to tylko spodnie rurki, zero jakiejś zażyłości między kumplami, beznadzieja

 4. 4
  +31
  ~ cv
  Niedziela, 20.10

  Współczuję rodzinie zmarłego która sama na własną rękę odnalazła zdjęcia z monitoringu zanim zrobiła to nasza bystra policja z Elbląga. PS. Zamiast patrolowac miasto jak zawsze spali w samochodzie po ukrywani na obrzeżach miasta. Wstyd!

 5. 5
  +13
  ~ J-23
  Niedziela, 20.10

  Wyrazy współczucia dla rodziny i dziewczyny Damiana.

 6. 6
  +8
  ~ Kruk
  Niedziela, 20.10

  Witam, nie ma czepiać się policji, zrobili wszystko co w ich rekach, takie mamy prawo a także siły i środki jakimi dysponuja. Wiadomo trzeba na kogoś zwalić i oskarżyć bo kto jest winny Policja czy szczyt głupoty, napic się do upadłego i iść wężykiem przez cale miasto, oprócz tego znajomi którzy zostawiają kogoś na pastwę losu i niech się dzieje co chce...

 7. 7
  +8
  ~ jjj
  Poniedziałek, 21.10

  skoro widzieli na monitoringu ze wpadl do rzeki to dlaczego od razu nie rozpoczeto akcji ratunkowej??

 8. 8
  +8
  ~ Dot.
  Poniedziałek, 21.10

  ok. tylko dlaczego nasza bystra policja nie dotarła do nagrań z monitoringu?? sama nieraz widzę ich na stacji na kawce albo w krzaczkach na akacjowej. Nic nie robią tylko mandaty wlepiać. Sama też niezłą ojj niezłą laurkę mogę im wystawić

 9. 9
  +9
  ~ Ja
  Poniedziałek, 21.10

  Kolejny stek bzdur i ten koncert życzeń darujcie sobie ludzie. To już nie ważne czy szedł wężykiem czy prosto wpaść tam jest bardzo łatwo także nie ma co tu oceniać. A praca policji lepiej być nie mogło tak po czterech dniach zaczynaja cokolwiek robić bo wcześniej im się nie chciało. Żeby to rodzina sama na własna rękę szukała przeglądała monitoring wskazała policji co i jak. Stała się tragedia a każdy żyruje na ludzkim nieszczęściu. Wstyd

 10. 10
  +7
  ~ marko
  Poniedziałek, 21.10

  zgadzam się z ,,bvvv"",idąc do pubu pilnować sie nawzajem ,tym bardziej ,że usytowanie blisko wody... współczucie dla rodziny

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.233038187027