Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od czterdziestu lat dzielą się swoją pasją. Jubileusz Automobilklubu Elbląg

19.10.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od czterdziestu lat dzielą się swoją pasją. Jubileusz Automobilklubu Elbląg
fot. Majka Brejdak

Od czterech dekad łączy ich pasja i chęć przekazywania swojej wiedzy innym. Miłośnicy motoryzacji zrzeszeni w Automobilklubie Elbląskim w piątek, 18 października, świętowali 40-lecie działalności. Zobacz fotorelację z wydarzenia.

Przez te czterdzieści lat motoryzacja poszła do przodu, my cały czas jednak pomagamy uczyć bezpieczeństwa na drogach, to nadal jest aktualne. Kontynuujemy tę naszą ścieżkę, ucząc kierowców i przyszłych kierowców od szkół podstawowych. W tej chwili duży nacisk kładziemy na pierwszą pomoc, to bardzo ważne dla kierowców, aby potrafić pomóc w takich sytuacjach. Robimy szkolenia, rajdy ratownika drogowego, wszystko po to, aby kierowcy potrafili zachować się na drodze

- mówi Marek Chmielewski, prezes Automobilklubu Elbląskiego.

9 kwietnia 1979 roku działalność rozpoczął Automobilklub Elbląski. Powołany został na zebraniu założycielskim, w którym brało w nim udział 102 osoby reprezentujące 19 organizacji, instytucji i zakładów transportowych. Od tamtej pory klub działa, nie tylko propagując zamiłowanie do motoryzacji, organizując rajdy i konkursy, ale też edukując kierowców.

- Jesteśmy z motoryzacją za pan bart i staramy się tę naszą wiedzę przekazywać innym - dodaje prezes klubu.

Lubię pracować społecznie, a ponieważ w mojej pracy miałem do czynienia z komunikacji, zaangażowałem się w taką działalność. Przez pierwszych pięć lat byłem wiceprezesem, a następnych 23 lata prezesem klubu. Obecnie kierowcy, nie bardzo różnią się od tych, sprzed kilkudziesięciu lat. Młodych trzeba tylko więcej edukować, młodzież nie ma rutyny, nie ma świadomości, jakie mogą być skutki ich zachowania na drodze. Trzeba ich uczyć i inaczej umieć do nich dotrzeć

- mówi Ryszard Gronostaj, wieloletni prezes klubu.

W piątek, 18 października, w Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczystość podsumowująca jubileuszowy rok automobilklubu. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele władz lokalnych, powiatowych i wojewódzkich, służb mundurowych i biznesmeni od lat współpracujących z klubem.

Wydarzenie zorganizowane na podsumowanie jubileuszowego roku było okazją do podziękowań, a także wręczenia nagród osobom i instytucjom, zaangażowanym w działania klubu.

Nagrodę, za wkład pracy społecznej w 40-letniej działalności Automobilklubu Elbląskiego otrzymali: Ryszard Gronostaj, Romuald Mickiewicz, Jan Popławski, Marek Chmielewski, Barbara Łebkowska, Edward Łebkowski, Adam Borowiecki, Robert Drop, Robert Czaja, Andrzej Zieliński, Wiesław Wiśniewski, Stanisław Lecheta, Janusz Wojak, Sławomir Cybulski, Zbigniew Drzał, Krzysztof Górski i Piotr Ziębka.

Automobilklub wyróżnił również współpracujące z nim organizacje. W tym gronie znalazły się: Urząd Marszałkowski w Olsztynie, Urząd Miejski w Elblągu, Starostwo Powiatowe w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, PKS Elbląg, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Gdańsku, Meble Wójcik, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu i Ośrodek Szkolenia Kierowców Najki.

Funkcjonowanie automobilklubu, każdego, a także elbląskie ma szczególne znaczenie w aspekcie bezpieczeństwa, a w szczególności bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przez te czterdzieści lat świat nam się bardzo zmienił jeśli chodzi o mobilność i technikę. W tej chwili utrzymanie bezpieczeństwa to podstawowa kwestia. Szkolenia i działania, które tutaj mają miejsce, są wartością samą w sobie. Gratuluję i dziękuję

- mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas gali podsumowano również Nawigacyjne Samochodowe Mistrzostwa Elbląga. Uroczystość uświetniły występ uczennic z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Galeria / Elbląski Automobilklub ma 40 lat ( zdjęć 52 )
Dodano: 2019-10-19 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ gratulacje
  Sobota, 19.10

  To piękna organizacja dla pasjonatów. Gratulacje i 100 lat!. Nie było tych, którzy od ponad dwóch lat kilka imprez dziennie "obskakiwali" niezależnie czy wypadało tam być i czy byli zaproszeni. 13 października, to dobry dzień, bo choć na chwilę trędowatym wskazał ich miejsce. A może ta elitarna organizacja nie zaprosiła ludzi tego pokroju. Można przeżyć tydzień bez oglądania zmasakrowanych twarzy i charakterów. A współpracownicy i podwładni patrzą spod oka jak na słupy i wpłatomaty.

 2. 2
  +4
  ~ wicia
  Sobota, 19.10

  Coś mi się widzi że pani ze zdjęcia nr 8 będzie podążać drogą pana Senatora. Najpierw dyrektorka, a po latach ... Senatorka.

 3. 3
  --5
  ~ werq
  Niedziela, 20.10

  Przestańcie latać nad głowami Elblążan, gdy wypoczywają w weekend! W tym momencie mam dla was zero szacunku!

 4. 4
  +4
  ~ norma w "metropolii"
  Niedziela, 20.10

  ~werq - nie pij tyle i dokończ gimnazjalną edukację . Za co tyle pijesz? Automobile jeszcze nie latają, choć tobie, po północy, mógł się jakiś pojawić ale wtedy nie komentuj automobilistów tylko dzwoń na 112.Pijak krócej żyje ale za to widzi poczwórnie. Zorganizuj zlot rocznicowy swojego hobbyn klubu. Może się znajdzie jakiś auto przetwarzacz zamieniający wodę w wódę.

 5. 5
  0
  ~ Wr
  Niedziela, 20.10

  A w Word Eg zmiany, pojawił się nowy etat i jest zastępca dyrektora .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4177198410034