Poniedziałek, 20.01.2020, Imieniny: Fabian, Sebastian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Już w sobotę Marsz Zdrowia przejdzie ulicami Elbląga

18.10.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Już w sobotę Marsz Zdrowia przejdzie ulicami Elbląga

Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek uprzejmie informuje, że jak co roku organizujemy XVII Marsz Zdrowia „ Kocham Cię Życie” w dniu 19.10.2019 r. Spotkamy się o godzinie 12⁰⁰ przy Urzędzie Miasta.

Po krótkich powitaniach przejdziemy ulicami : Łączności,  gen. Grota-Roweckiego, 12 Lutego , Hetmańska , Giermków, Wigilijna  , Stary Rynek. Zakończenie przemarszu przed Ratuszem Staromiejskim .  Do Ratusza Staromiejskiego  zapraszamy na badania profilaktyczne oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych.  

Ogłosiłyśmy również konkurs dla Szkół  na „Najlepsze hasło promujące Zdrowie”, które będzie niesione w czasie Marszu.    Hasła będą sfotografowane i umieszczone na stronie  www.info.elblag.pl  , a najlepsze zostanie wybrane poprzez głosowanie  przez mieszkańców Elbląga. Przewidujemy nagrody rzeczowe, a najlepsze hasła otrzymają Statuetki „Jabłuszko Zdrowia” i „Drzewka Zdrowia”.

 Celem marszu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa jak ważna jest profilaktyka zdrowia, a szczególnie profilaktyka raka piersi. Jesteśmy nadzieją dla kobiet i udowadniamy, że warto walczyć o swoje życie i zdrowie.

Nasza organizacja skupia Amazonki, które walczą z własną, ciężką chorobą wzajemnie wspierając się.

Ochotniczki – wolontariuszki pomagają kobietom już od pierwszych dni choroby w pokonywaniu trudnych przeżyć związanych z chorobą. Współpracujemy z młodzieżą wdrażając ją do działań w profilaktyce raka piersi.

Dlatego też apel do społeczeństwa, a w szczególności do kobiet – badajmy się, bo wczesne wykrycie choroby daje nam szansę na wyleczenie.

W marszu uczestniczą przedstawiciele Samorządu, służba zdrowia, organizacje społeczne, młodzież i społeczeństwo Elbląga, oraz przedstawiciele Olsztyna, Ostródy, Iławy i inne organizacje zaprzyjaźnione. W marszu uczestniczy około 500 osób. Po marszu spotykamy się w Ratuszu Staromiejskim, gdzie są stoiska związane ze zdrowiem oraz badania profilaktyczne.

Liczymy na ogromny udział mieszkańców !!!

Zademonstrujmy nasze Zdrowie i pokażmy , że jest to najważniejsze i największe dobro człowieka , które trzeba cenić i dbać o nie.

Różowy Marsz przypomina o walce z chorobą raka piersi.

Patronat honorowy nad Marszem Zdrowia objęli: Prezydent Miasta Elbląga – pan Witold Wróblewski, Starosta Elbląski  - pan Maciej Romanowski.

Patronat medialny portal internetowy info.elblag.pl

 

 

Prezes Elbląskich Amazonek
Danuta Tchorowska

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Andrzej
  Piątek, 18.10

  Kolejny przykład dyskryminacji mężczyzn, bo przecież mężczyźni nie chorują!

 2. 2
  --4
  ~ Jaś Fasola
  Piątek, 18.10

  A ja dziś zrobiłem marsz zdrowia po lesie. Nazbierałem dwa wiaderka grzybów i siatkę. Zrobiłem ponad 15 tyś kroków. Zamiast marszów po ulicach miasta, to zrobili by marsze wzdłuż dróg gdzie spotyka się w rowach dużo plastykowych butelek. Pozbierali by je i było by dobrze dla zdrowia i ekologii. No ale tam by ich tłumy nie oklaskiwały.i i nie byli by fotografowani.

 3. 3
  --2
  ~ Mietek
  Sobota, 19.10

  A po co ten marz? Do biegania zachęcam a nie sianie niewiadoma czego i tak ni ma pieniędzy.

 4. 4
  0
  ~ q
  Sobota, 19.10

  Komentujący jak zwykle nie zawiedli. Zawsze jest nie tak. Rak piersi dyskryminuje mężczyzn bo chorują na niego kobiety (99%), a w ogóle to na co to komu i po co to jak można zbierać butelki albo biegać. Bo ja biegam przecież, więc tak jest dobrze, a w ogóle to niech reszta ludzi się zajmie tym co jest dla mnie ważne. Bo reszta rzeczy jest nieważna. Czy to takie trudne ogarnąć umysłem to, że świat widziany oczami innych różni się od tego waszego? Jak oczekiwać od społeczeństwa że pozwoli na marsze równości skoro nawet marsz w celu uświadomienia dot. profilaktyki przeciwnowotworowej jest bez sensu i głupi dla was. Komentarze na tej stronie są tak przykre często, że pozostaje mieć nadzieję, że ludzie sobie jaja robią.

 5. 5
  +1
  ~ Żadne tam jaja
  Sobota, 19.10

  Drogi(a) q - niestety autorzy komentarzy nie robią "jaj", oni po prostu tak myślą i ich teksty to wykładnia rozumowania spraw, których nie potrafią pojąć. To jest nie tylko smutne, to jest wręcz przerażające. I taka tendencja uwidacznia się w wielu innych kwestiach tak moralnych jak i obyczajowych czy też politycznych czyli po prawdzie wszystkich.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.