Piątek, 27.05.2022, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Nagrodzono tych, którzy pomagają z dobroci serca – zobacz zdjęcia z niezwykłej Gali

05.12.2017, 16:30:25 Rozmiar tekstu: A A A
Nagrodzono tych, którzy pomagają z dobroci serca – zobacz zdjęcia z niezwykłej Gali
Fot. Ryszard Biel

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy dzień Wolontariusza. Z tej okazji w Ratuszu Staromiejskim odbyła się Gala, podczas której wręczono m.in. nagrody przyznane w ramach konkursu „Barwy Wolontariatu”, a także Jabłuszka i Drzewka Zdrowia od elbląskich Amazonek.

Galę rozpoczęto od koncertu Ani Brody – wokalistki, która grą na cymbałach wileńskich oczarowała publiczność.

 

To dla nas wyjątkowy dzień, kiedy możemy głośno powiedzieć „dziękuję za to, że jesteście, że pomagacie”. Bez wolontariuszy nie zadziałoby się wiele inicjatyw w naszym mieście

– podkreśliła Gabrysia Zimirowska z Miejskiego Centrum Wolontariatu.

Nikt nie jest w stanie policzyć ilu wolontariuszy obecnie działa w Elblągu. Jedno jest jednak pewne – ich zaangażowanie jest bezcenne. - Organizacje pozarządowe w 70 procentach pracują dzięki wolontariuszom. Pomagają oni  w szpitalach, hospicjum, przedszkolach. To jest niewyobrażalna ilość godzin – przyznała Gabrysia Zimirowska. - To jest tak naprawdę setki tysięcy zaoszczędzonych złotych.

Wolontariusze pomagają innym bezinteresownie. I właśnie dlatego została dla nich zorganizowana dzisiejsza Gala. - Chcemy pokazywać takie postawy. To taka pozytywna forma „zarażania” – mówi Gabrysia Zimirowska.

Do konkursu „Barwy Wolontariatu” organizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu  zostało  nominowanych 35 elblążan. Spośród nich kapituła wyróżniła trzech zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęło Szkolne koło Wolontariatu Misyjnego przy Szkole Podstawowej nr 25. Drugie miejsce przyznano Magdalenie Panek, a trzecie – Elżbiecie Zimińskiej.

Rozstrzygnięto także konkurs o przyznanie tytułu „Dziecięcego Piekarczyka” zorganizowanego przez Miejskie Centrum Wolontariatu. Dzieci mogły przyznać nagrodę osobie, instytucji lub organizacji pozarządowej za wyjątkową działalność na rzecz młodych elblążan. Wyróżniony został Bogusław Tołwiński, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu.

 

Wychowałem się w rodzinie, w której ojciec był niepełnosprawny. Dorastałem w domu, w którym cierpienie i ból były czymś naturalnym. Teraz, gdy mam okazję pomagam innym i cieszę się, że mogę to robić

– mówił Bogusław Tołwiński.

Tegoroczną Galę poprowadziła Anna Król, studentka PWSZ, która w Miejskim Centrum Wolontariatu udziela się od prawie dwóch lat. - Podczas jednego z wykładów, pan profesor powiedział, że potrzebni są wolontariusze. Z ciekawości poszłam zobaczyć, jak to będzie. W Centrum Wolontariatu zostałam bardzo miło przyjęta i tak to się zaczęło. Chęć niesienia bezinteresownej pomocy daje dużo satysfakcji. Rozpoczęłam od udzielania korepetycji z matematyki, bo czułam się w tym pewnie. Na tym to właśnie polega, by pomagać w sferach, w których czujemy się dobrze – opowiada.

W październiku zakończono głosowanie na najlepsze hasło promujące Marsz Zdrowia, corocznie organizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek. Jednak statuetki zostały wręczone podczas dzisiejszej Gali.

W konkursie tym razem wzięło udział 22 haseł.  Hasła na transparentach, tak jak i w poprzednim roku, wyeksponowane były podczas Marszu Zdrowia, który pod hasłem "Kocham Cię, życie!" przeszedł ulicami Elbląga 30 września.

Wymyślone przez uczniów elbląskich szkół hasła, można było zobaczyć na specjalnie utworzonej stronie konkursowej, gdzie odbywało się głosowanie na najlepsze hasło Marszu.

Po podliczeniu głosów okazało się, że zwycięzcą tegorocznego konkursu na najlepsze hasło promujące Marsz Zdrowia, i zarazem zdobywcą I miejsca został Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych z hasłem "Chcesz szczęścia i uznania, dbaj o piersi moja mała", uzyskując aż   270 głosów.

Wysoko uplasowały się także hasła: "Kiedy miłość jest blisko, zwalcza z piersi raczysko" - III LO (196 głosów), "Różowa Wstęga Zdrowia" - ZSG  czy "Rak OFF" – ZSG.

Gala objęta Patronatem Honorowym Witolda Wróblewskiego Prezydenta Miasta Elbląga. Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza   jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego oraz ze środków Urzędu Miasta Elbląg
 
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Galeria / Międzynarodowy Dzień Wolontariusza-gala ( zdjęć 56 )
Dodano: 2017-12-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 06.12

  Ci którzy robią to zawodowo może i zostali nagrodzeni, a ci którzy robią to z dobroci serca oraz od serca nie szukają poklasku i fleszy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0334050655365