Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg liderem e-zdrowia

07.10.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg liderem e-zdrowia
fot. KJ
Podczas konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga poinformował o nagrodzie Lider e-zdrowia w kategorii samorządy, jakie nasze miasto otrzymało w konkursie "Lider e-zdrowia 2019", organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Dziennikiem Gazetą Prawną.
 
1 października br., podczas konferencji „E-zdrowie w Polsce – czas liderów, wyzwań i szans”, Elbląg zajął I miejsce w kategorii miasta powyżej 100 tys. mieszkańców w konkursie „Lider e-zdrowia 2019”.
 
Celem konkursu jest promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia oraz upowszechnienie rozwiązania jakim jest e-recepta.
 
Uczestnicy konferencji, podczas której wystąpił także Janusz Cieszyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, wzięli udział w panelach dyskusyjnych: „Miejsce samorządów w cyfrowej rewolucji systemu lecznictwa” oraz „Dlaczego Polska potrzebuje informatyzacji w zdrowiu? E-recepta, e-skierowanie, e-zwolnienie odpowiedzią na wyzwania sprawnego państwa”.
 
Celem najnowszych zmian, które obejmą cały kraj, a więc również Elbląg, jest m. in. uszczelnienie systemu sprzedaży leków, uniknięcie kolejek do lekarza POZ, zwiększenie bezpieczeństwa przechowywania dokumentacji medycznej. Od stycznia 2020 r. recepty będą wystawiane wyłącznie w systemie elektronicznym. Lekarze w całej Polsce zyskają dostęp do informacji o pacjencie, jego schorzeniach, realizacji recept. Funkcjonujący już projekt ma ułatwić pracę wielu instytucjom. Pacjenci z kolei, w ramach e-usług, mogą zyskać dostęp do konta internetowego, w którym znajdują się informacje o przebytych chorobach, przyjmowanych lekach, terminach wizyt lekarskich itp.
 
Elbląski samorząd dofinansował dwa projekty na wdrożenie e-usług: w Centrum Rehabilitacji na kwotę 148.336 zł i w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Elblągu na kwotę 502.650 zł.
 
Przedsięwzięcie zorganizowali: Dziennik Gazeta Prawna, Ministerstwo Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.
 
UM Elbląg
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Zdjecia
  Poniedziałek, 07.10

  Co artykuł te same twarze lansuje wyborczy. Przegra P O i PSL i S L D. Tego życzymy

 2. 2
  +6
  ~ Czubek
  Poniedziałek, 07.10

  Ale chyba nie zdrowia psychicznego?

 3. 3
  +10
  ~ Elblążanin
  Poniedziałek, 07.10

  .... a jaka w tym zasługa czy rola UM z Prezydentem na czele? Czy to nagroda za dofinansowanie projektu? A jeśli tak, to elblążanie z pewnością chcieliby dowiedzieć się więcej, na co konkretnie wydano 650TPLN z kasy miasta. Czasem można odnieść wrażenie, że Prezydent pozuje do zdjęć przy każdej okazji, i tym samym ma mało czasu na pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców. Tak dla przykładu, co dalej z ceną ciepła? - czas wszystkich obietnic minął już dawno...

 4. 4
  +3
  ~ efekt, skutek?
  Poniedziałek, 07.10

  Whats come on? Jakie są skutki, efekty tego wdrożenia? Znowu beknięcie i solejuk z kozłem na foto. Wszystko jest "sukcesem" przed wyborami, a po będzie tak jak po ubiegłorocznych.

 5. 5
  +9
  ~ Hegemonka
  Poniedziałek, 07.10

  lider e - zdrowia, czyli wirtualne sukcesy, nawet śmiać się z tego człowiek nie chce .... Prez. Wróblewski zdradza PSL wspierając ciągle Pana Czyżyka ... prowincjonalne rozgrywki ludzi, którzy nic nie mają pozytywnego dla miasta

 6. 6
  +11
  ~ Antek !!!
  Poniedziałek, 07.10

  Antek Przyzwoitka powinien zostać posłem, bo wtedy mógłby kupić nowe ubranie, bo w tej koszuli i krawacie chodzi kolejny tydzień. rozumiem, że kampania wyborcza i nie czas nawet na rozbieranie się do snu, ale ludzie patrzą. Są nawet takie budki PCK z dobrą odzieżą za darmo.

 7. 7
  +10
  ~ obietnica wyborcza
  Poniedziałek, 07.10

  Witoldzie W a kiedy będzie nagroda e-epec.

 8. 8
  +8
  ~ joj
  Poniedziałek, 07.10

  Elbląskie POZ-y wprowadziły e-recepty bez udziału miasta, a dofinansowany szpital miejski dopiero będzie się szkolił

 9. 9
  +5
  ~ prawda wyborcza. zwyczajna
  Poniedziałek, 07.10

  ~joj - przecież kozioł zawsze mówi prawdę. W przerwie gdy prawdy nie mówi. Przerwy jeszcze nie było.

 10. 10
  +5
  ~ skąd taka twarz
  Poniedziałek, 07.10

  Dobrze, że chociaż zasłonił zmasakrowaną twarz , a z jej koloru widać że się wstydzi tego co mówi albo... . Antek nie wierzy ale podziwia poświęcenie dla koryta .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.