Poniedziałek, 24.02.2020, Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rafał Trzaskowski w Elblągu. Prezydent Warszawy wsparł kandydaturę partyjnego kolegi

03.10.2019, 19:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rafał Trzaskowski w Elblągu. Prezydent Warszawy wsparł kandydaturę partyjnego kolegi
Fot. Ryszard Biel

To jest klasyczny przykład gigantomanii. Widać, że ten plan jest kompletnie nieprzygotowany. Jak można wycinać drzewa i próbować zaczynać tę inwestycję nie myśląc o tym, co będzie się działo z portem w Elblągu - mówił Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy, w przededniu podpisania umowy na wykonanie pierwszego etapu budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną, gościł w Elblągu, jako wsparcie kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyjechał do Elbląga, aby wesprzeć Piotr Cieślińskiego, kandydata Koalicji do Sejmu w okręgu elbląskim (nr 34). Przypomnijmy, pochodzący z Lidzbarka Warmińskiego Cieśliński, w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie walczył o reelekcję.

W czwartkowe (3 października) popołudnie obaj panowie pojawili się na elbląskiej starówce. Tam spotkali się z dziennikarzami lokalnych mediów. - Z Piotrem pracowaliśmy w Sejmie przez kilka lat, przede wszystkim nad inteligentnymi rozwiązaniami dla miast, bo w tym się Piotr specjalizuje. Ma on plany dla Elbląga dotyczące wprowadzenia autobusów niskoemisyjnych. To jest dokładnie to samo, co ja robię w Warszawie. Warto wspierać tych kandydatów, którzy są młodzi i energiczni, ale którzy są profesjonalnie przygotowani do swojego działania i działają efektywnie dla regionu - mówił Rafał Trzaskowski.

13 października zdecydujemy o tym, jaka będzie Polska. Czy to będzie Polska niezależna, samorządna, Polska naszych małych, lokalnych ojczyzn, czy też Polska scentralizowana pod dyktatem jednej partii. Zdecyduje o tym frekwencja przy urnach wyborczych. Dziś chcemy zachęcić elblążanki i elblążan do udziału w tych wyborach

- podkreślał Piotr Cieśliński.

Spotkanie było również okazją, aby poznać zdanie obu panów na temat przekopu Mierzei Wiślanej, inwestycji ważnej dla Elbląga, ale pod warunkiem, że rząd znajdzie pieniądze na dostosowanie do niej Portu Morskiego w Elblągu. Jutro, 4 października, w naszym mieście ma zostać podpisana umowa z wykonawcą pierwszego etapu budowy kanału. Nadal jednak niewyjaśniona pozostaje kwestia finansowania zadań koniecznych do wykonania w elbląskim porcie. Więcej o tym pisaliśmy tutaj. - Oczywistym oczekiwaniem elblążan jest przekop Mierzei Wiślanej. Nasz rząd, rząd PO przygotował projekt przekopu, który opiewał na 800 mln zł i uwzględniał oraz przebudowę modernizację portu w Elblągu. Jest ona kluczowa dla tej inwestycji, aby nie była to tylko inwestycja dla celów rekreacyjnych, bo nas nie stać na wydanie 1,5 mld złotych na ten cel, a przede wszystkim spełniała funkcje gospodarcze - podkreślał kandydat Koalicji na posła.

Prezydent Warszawy, zapytany przez jednego z dziennikarzy, odniósł się również do doniesień medialnych, mówiących o tym, że ścieki osadowe z warszawskiej oczyszczalni Czajka trafiają na Warmię i Mazury.

Z tych informacji, które mamy z warszawskich wodociągów te osady trafiają na Mazowsze. Są utylizowane całkowicie zgodnie z prawem, a instytucją, która nadzoruje tego typu osady, jest Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i to on powinien kontrolować, czy wszystko na pewno dzieje się zgodnie z prawem. Od wielu miesięcy nie mieliśmy żadnych niepokojących sygnałów, natomiast ostatnio tego typu kwestie są używane w kampanii wyborczej

- przekonywał Rafał Trzaskowski.

Po rozmowie z mediami Piotr Cieśliński, w towarzystwie Rafała Trzaskowskiego, przeszedł ulicami Starego Miasta. Zachęcali do udziału w głosowaniu, nielicznych o tej godzinie w tym miejscu, mieszkańców Elbląga.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (37)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +39
  ~ spadachron
  Czwartek, 03.10

  Panie Trzaskowski ten guguś nie zna Elblaga wiec jak mamy na niego głosowac. Już raz dostał szanse ale jej nie wykorzystał.Won z tym .........

 2. 2
  +38
  ~ BuBu
  Czwartek, 03.10

  Temu Panu już powinniśmy podziękować, niczego dobrego dla Elbląga nie zrobił ale ma potrzeby, jaki znamienity, zasłużony i wiadomo godny odbierania kolejnych diet z Sejmu. Wprowadzić dożywotnie posłowanie, nie będzie trzeba niebezpiecznych spotkań i podróży na prowincję organizować.

 3. 3
  +28
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 03.10

  Zaczynam się obawiać o naszą oczyszczalnię ścieków :)

 4. 4
  +7
  ~ laluś
  Czwartek, 03.10

  tylko uroda i nic ponadto

 5. 5
  +14
  pampi - ZAWADA
  Czwartek, 03.10

  Do_pomorskiego i słusznie , bo faktycznie jest z nią problem . To bubel budowlany . Miasto kasy szuka chociaż na częściowy lifting , który i tak gó...da . Śmierdząca sprawa .

 6. 6
  +17
  ~ lala
  Czwartek, 03.10

  a czy za ręce szli?

 7. 7
  +15
  ~ lala
  Czwartek, 03.10

  a czy za ręce trzymając się szli?

 8. 8
  +6
  ~ 1234
  Czwartek, 03.10

  Towarzyszu zgadzam y sie. Tylko zeby ludzie nie glosowali na towarzysza bo bedzie Korea polnocna albo gorzej.

 9. 9
  +15
  ~ Do paki
  Czwartek, 03.10

  Za taka degradacje środowiska to powinni trafić do paki ci z P O. A nie płacze się po porządnym mieście Elbląg. Kiedy Warszawa i Gdańsk zapłaci Elblągowi za cegły które poszły na odbudowę starówek u nich.

 10. 10
  +17
  ~ japa
  Czwartek, 03.10

  Przyjechał sprawdzić gdzie by tu ścieki czy odpady z oczyszczalni podrzucić?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.