Sobota, 4.04.2020, Imieniny: Waclaw, Izydor, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za piątym podejściem znalazł się kupiec. Miasto sprzedało teren z pomnikiem Ofiar Sprawy Elbląskiej

05.09.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za piątym podejściem znalazł się kupiec. Miasto sprzedało teren z pomnikiem Ofiar Sprawy Elbląskiej
Fot. DS

Dopiero za piątym podejściem udało się znaleźć chętnego na teren u zbiegu ulic: Robotniczej, Skweru Ofiar Sprawy Elbląskiej i Bożego Ciała. Elbląski deweloper kupił go za 903 tys. zł. Zanim w tym miejscu ruszą prace budowlane, znajdujący się tam pamiątkowy kamień, poświęcony Ofiarom Sprawy Elbląskiej czekają przenosiny.

Miasto od ponad dwóch lat próbuje sprzątać składającą się z kilku działek nieruchomość u zbiegu ulic: Robotniczej, Skweru Sprawy Elbląskiej i Bożego Ciała.

W ubiegłym tygodniu odbył się piąty już nieograniczony przetarg na sprzedaż terenu. Tym razem wyłoniono nabywcę. Jest nią elbląska firma Dragon, która za nieruchomość sąsiadującą ze Starym Miastem zaproponowała 903 tys. 450 zł (cena wywoławcza wynosiła 894 500 zł).

Obecnie ten teren głównie wykorzystywany jest jako parking. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu może powstać zabudowa usługowa, między innymi: hotelowa, handlowa czy gastronomiczna, a na jednej z działek również mieszkalno-usługowa.

Zanim deweloper ruszy z zabudową nieruchomości, będzie musiał przenieść znajdujący się tam pomnik Ofiar Sprawy Elbląskiej. Na nowe miejsce, wyznaczone na ul. Nowej.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Taak .
  Czwartek, 05.09

  Koniec parkingu . Zbyt wiele ich jest : )

 2. 2
  --5
  ~ Pracownik
  Czwartek, 05.09

  Kochani włodarze, właśnie odebraliscie parking ponad setce osób przyjeżdżających do pracy. Ludzie co się w tym mieście wyrabia?

 3. 3
  +3
  ~ Aga
  Czwartek, 05.09

  Robole maja płacić miastu za płatne parkingi. Władza jest dla deweloperów widocznie.

 4. 4
  +10
  ~ wnuki Witosa
  Czwartek, 05.09

  Była sprawa i po sprawie elbląskiej.

 5. 5
  +5
  Robert Koliński
  Czwartek, 05.09

  Pisałem już kiedyś - skończona głupota ratuszowych decydentów - za równowartość 2 mieszkań przehandlowali deweloperce rozległy teren miejski, który idealnie nadawałby się do postawienia nieszczęsnego garażowca (wspartego usługami i handlem) i posłużył rozwojowi całej tej części miasta. A tak nachapie się deweloper, zarobią ci, co zarobić mieli, a mieszkańcom zostanie figa z makiem. Takich mamy "rozumnych", "pro-społecznych" włodarzy w Elblągu. Pamiętajcie przy wyborczej urnie 13 października.

 6. 6
  +4
  ~ Super
  Czwartek, 05.09

  Wreszcie ten teren będzie ozdobą a nie rozjechanym miejscem. A ci co tak placza z tego zakladu o parkowaniu mają obok zakład gdzie sa szerokie ulice które stoją puste 24 godziny ,tam parkujcie. Moze czas by wasza firma wybudowała pietrowy parking zakladowy.

 7. 7
  +2
  ~ Zabraklo
  Czwartek, 05.09

  Moze choc trochę wiadomosci co by tam mialo powstać i rusunki na jakim odcinku.

 8. 8
  +3
  ~ Ale
  Czwartek, 05.09

  To znaczy cały ten teren od kościoła aż do skrzyżowanie ulic obok pomnika ofiar. Czy inaczej.

 9. 9
  +7
  ~ elb
  Czwartek, 05.09

  Do tych co tak narzekają na brak parkingu przy Stoczniowej.. Pojedź jeden z drugim do Gdańska na Przymorze i znajdź mi tam darmowy kawał placu, lub jeśli w ogóle (czytaj parking płatny), to czy będzie na nim miejsce.. Niech Ci parking zapewni Twój pryncypał, a nie.. przyzwyczaiłeś się parkować passata na łące i teraz krzyczysz, że chcą Ci odebrać Twoje miejsce. Zlituj się! Wylej żale do Swojego szefa, a jeśli on nie pomoże, zacznij myśleć sam jak temu zaradzić.

 10. 10
  +2
  ~ b0ss
  Czwartek, 05.09

  @Robert Koliński wreszcie z sensem piszesz ale te wybory w tej materii nic nie zmienią, nie te wybory.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.