Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Rowerowa setka na Mierzeję Wiślaną

04.06.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rowerowa setka na Mierzeję Wiślaną
fot. nadesłane
REKLAMA

Zeszłoroczna edycja Miejskiej Wycieczki Rowerowej „100 km na 100 lat” cieszyła się dużym zainteresowaniem i pojawiły się pytania, czy tak też będzie w tym roku. Magiczny dystans 100 km pojawi się zatem po raz drugi na trasie miejskich wycieczek organizowanych przez elbląski MOSiR.


Partnerami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w realizacji tej inicjatywy są: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Urząd Gminy w Elblągu. Sponsorami tej edycji Miejskiej Wycieczki Rowerowej są Senat Rzeczypospolitej Polskiej, dzięki któremu mamy zapewniony bufet w Sztutowie, Salon Rowerowy Wadecki zapewniający busa serwisowego, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, które przygotowało gadżety dla rowerzystów oraz Biuro Podróży Variustur, dzięki któremu rowerzyści będą mogli zjeść banany.
 
– Zapraszamy do udziału w wycieczce na Mierzeję Wiślaną, gdzie przyjrzymy się nowej drodze rowerowej na odcinku Jantar – Sztutowo. Na długiej trasie wycieczki będzie czekał na nas bufet w zajeździe Malibu w Sztutowie, a dla bezpieczeństwa i wygody rowerzystów na trasie będzie bus w którym będzie można – w razie konieczności – dokończyć wycieczkę lub odpocząć – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

 

Trasa wycieczki:


Elbląg – Kazimierzowo – Jazowa – Solnica – Orliniec – Starocin – Nowy Dwór Gdański -Żelichowo – Tujsk – Rybina – Jantar – Stegna – Sztutowo – Groszkowo – Rybina – Tujsk – Marzęcino – Kępki – Bielnik II – Władysławowo – Helenowo – Elbląg. Trasę można zobaczyć na stronie bikemap.pl

– Do udziału w tej niecodziennej inicjatywie zapraszamy rowerzystów z doświadczeniem w pokonywaniu długich, całodziennych dystansów, dysponujących sprawnymi rowerami z działającymi przerzutkami – zachęca Marek Kamm. – Tempo wycieczki będzie spokojne, w granicach 15-18 km/h. Dłuższy postój związany będzie z przerwą cateringową w bufecie w Sztutowie po około 64 kilometrze trasy. Poza tym będą też krótkie postoje na jedzenie, picie, zakupy i robienie zdjęć. Jednocześnie przypominamy, że nie jest to niedziela handlowa, więc duże sklepy będą zamknięte.

Trasa wycieczki prowadzi po drogach asfaltowych bardzo różnej jakości, drogach z płyt betonowych oraz drogach szutrowych. Rekomendujemy jazdę na rowerach MTB lub trekkingowych. Każdy z uczestników samodzielnie powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie nie będzie możliwości zrobienia poważnych napraw. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.
- Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – podaje Marek Kamm z MOSiR.

 

Liczba uczestników wycieczki jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa i logistycznych do 60 osób. Zapisy (imię i nazwisko, wiek) wyłącznie osób pełnoletnich są przyjmowane od 4 czerwca na adres marek.kamm@mosir.elblag.eu aż do wyczerpania puli 60 miejsc. Informacja ta zostanie zamieszczona na stronie internetowej MOSiR. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Wysyłając e-mail z danymi zgadzają się Państwo na ich przetwarzanie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO), w celu rejestracji na wydarzenie.

Ruszamy w niedzielę, 9 czerwca 2019 r. o godzinie 8.00 z placu przy katedrze w Elblągu.


Tekst i fot. MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Polo
  Wtorek, 04.06

  Czy ktoś orientuje się ile będzie okrążeń?

 2. 2
  +2
  ~ twr
  Wtorek, 04.06

  Jedno, 100 km

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1834101676941