Środa, 1.04.2020, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Fizjoterapeuci ze szpitala wojewódzkiego wrócili do pracy. Teraz na L4 są ich koledzy ze szpitala miejskiego

23.05.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fizjoterapeuci ze szpitala wojewódzkiego wrócili do pracy. Teraz na L4 są ich koledzy ze szpitala miejskiego

Zakład Rehabilitacji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu wznowił działalność. Fizjoterapeuci wrócili do pracy. Nie oznacza to jednak, że skończył się ich protest. Teraz na zwolnienia lekarskie i urlopy poszli ich koledzy ze Szpitala Miejskiego w Elblągu i pacjentów nie przyjmuje tamtejszy zakład rehabilitacji.

Zakład Rehabilitacji w WSZ w Elblągu wznowił realizację świadczeń ambulatoryjnych dla pacjentów. Jednocześnie zapewniamy, że wszystkie zabiegi, które nie zostały wykonane w dniach od 15 do 21 maja, odbędą się w najbliższych możliwych terminach. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

- poinformował wczoraj Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu.

Powody do zmartwienia mają teraz pacjenci Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu. Przyszpitalny Zakładzie Rehabilitacji będzie zamknięty jeszcze do końca tygodnia. Skąd takie problemy?

7 maja, wspólnym oddawaniem krwi, w Elblągu, tak jak w całej Polsce rozpoczął się protest pod hasłem "Maj bez fizjoterapeutów". W połowie miesiąca fizjoterapeuci zaczęli masowo przechodzić na tzw. L4, unieruchamiając niektóre szpitalne oddziały i przychodnie. W Elblągu na taki krok zdecydowali się fizjoterapeuci zatrudnieni w WSZ w Elblągu - przez blisko tydzień nieczynny był przyszpitalny Zakład Rehabilitacji. Teraz wrócili do pracy, ale w ich ślady poszli inni. Protest cały czas trwa, ale na razie trudno powiedzieć, żeby strona rządowa specjalnie się nim przejęła.

Wczorajsze rozmowy z ministerstwem zdrowia zakończyły się fiaskiem. Usłyszeliśmy, że nasze wymagania są zbyt wygórowane. Nie zamierzamy jednak rezygnować z walki o swoje. Protest cały czas trwa. W Warszawie wczoraj część naszych kolegów rozpoczęła głodówkę. W Elblągu nie pracuje większość fizjoterapeutów ze szpitala miejskiego, są albo na zwolenianach lekarskich, albo na urlopach. Nie pracuje zakład rehabilitacji. Jak długo potrwa ta sytuacja? Na pewno do końca tego tygodnia

- mówi jednak z elbląskich fizjoterapeutek, uczestniczka protestu pragnąca zachować anonimowość.

Przypomnijmy. Protest organizuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii. Głównym postulatem jest podwyżka płac o 1600 zł brutto. Jednak protestujący domagają się również urlopów szkoleniowych, zwiększenia wyceny świadczeń gwarantowanych fizjoterapeutycznych, wzrostu wynagrodzeń także w innych grupach zawodowych na przykład techników analityki medycznej czy techników elektroradiologii.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Epidemia
  Czwartek, 23.05

  Kto jeszcze zaprotestuje, przecież oni podlegają pod służbę zdrowia.

 2. 2
  --2
  Robert Koliński
  Czwartek, 23.05

  Fizjoterapeuci to kolejna grupa zawodowa, która musi upominać się o godne płace i godne traktowanie ze strony państwa. Rząd ignoruje tych, którzy uczą nasze dzieci i którzy leczą nas i naszych bliskich. Solidaryzujemy się z protestującymi tak jak solidaryzowaliśmy się wcześniej z nauczycielami. System wymaga stanowczych zmian. Pracownicy sektora publicznego zasługują na szacunek, na wysłuchanie - i na godne pensje.

 3. 3
  --1
  ~ Elbląg 2019
  Piątek, 24.05

  Przecież jest wszędzie dobrze...... wg. rządu. Pozdrawiam

 4. 4
  +3
  ~ zupa Romana
  Piątek, 24.05

  nie ma problemu, ten szpital to rzeźnia dla pacjentów

 5. 5
  0
  ~ feliks zygmuntowicz
  Piątek, 24.05

  po prostu simieją się w nos ZUS-owi.Sprawdzić dokładnieb /komisyjnie" paru delikwentów i odebrać lakarzom którzy wystawili L-4 prawo wykonywania zawodu to następni grubo się zastanowią.Wojewódzki skończył "chorować" teraz zacznie miejski.Jaja.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.