Środa, 18.09.2019, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przybędzie magistrów. Elbląska PWSZ poszerza ofertę o kolejne studia II stopnia

10.05.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Przybędzie magistrów. Elbląska PWSZ poszerza ofertę o kolejne studia II stopnia
Fot. Ryszard Biel/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu
REKLAMA

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zamierza kształcić magistrów na kolejnych kierunkach. Od października uczelnia uruchamia studia drugiego stopnia w Instytucie Pedagogiczno-Językowym i Instytucie Ekonomicznym.

Elbląg jest świetnie skomunikowany z Trójmiastem. W związku z tym uczelnia musi wybić swoją ofertę na najlepszą jak to tylko możliwe. (...) Jeszcze jakiś czas temu martwiliśmy, że jest trochę gorzej. W tej chwili wstąpiła w nas nadzieja, że dobre czasy wrócą

- przekonuje prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, rektor elbląskiej PWSZ.

Na dowód uczelnia od przyszłego roku akademickiego zamierza uruchomić jednolite oraz uzupełniające studia magisterskie na czterech kierunkach. Trzy z nich: jednolite studia magisterskie na kierunkach pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz pedagogika specjalna, oraz dwuletnie studia magisterskie na kierunku pedagogika medialna uzupełnią ofertę Instytutu Pedagogiczno-Językowego.

Rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego wprowadza kształcenie przyszłych nauczycieli wczesnej edukacji i przedszkolnych oraz pedagogów specjalnych na jednolitych studiach magisterskich. Teraz kwalifikacje w tych dwóch zawodach będą możliwe do uzyskania tylko w takim trybie. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom i korzystając z tych nowych przepisów, złożyliśmy wniosek o utworzenie na dwóch kierunkach jednolitych studiów magisterskich. Od 1 października 2019 r. nie będziemy już rekrutować na 3-letnie studia licencjackie, tylko na pięcioletnie studia magisterskie na kierunek, który teraz będzie nosił nazwę pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Drugi kierunek to jest pedagogika specjalna

- mówi Teresa Kubryń, dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu.

Pedagogika medialna, czyli nowa specjalność na pedagogice w zakresie dwuletnich studiów magisterskich, to jak wyjaśnia dyrektor Instytutu, studia kierowane nie do nauczycieli, ale do tych osób, które chcą zdobyć tytuł magistra, uzupełnić swoje wykształcenie.

Przyszłych magistrów od października uczelnia będzie kształciła również w Instytucie Ekonomicznym, na kierunku menadżersko-prawnym.

Zaproponujemy przyszłym studentom dwa moduły: menadżer analiz biznesowych i menadżer usług publicznych. To będą studia 3-semestralne, z 12 tygodniową praktyką zawodową

- mówi dr Mariusz Darabasz, dyrektor Instytutu Ekonomicznego elbląskiej PWSZ.

Warto dodać, że w ofercie PWSZ od trzech lat znajdują się już studia magisterskie w Instytucie Padogogiczno-Językowym. - 31 absolwentów studiów II stopnia opuściło już naszą uczelnię. Wszyscy teraz już pracują. To też jest jedne z walorów naszej uczelni, że bezrobocie wśród naszych absolwentów od dwóch lat utrzymuje się poniżej 2 proc. - dodaje rektor uczelni.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ fiki miki
  Piątek, 10.05

  Pracują? Ale czy w wyuczonym zawodzie?

 2. 2
  +5
  ~ mgr - magazynier
  Piątek, 10.05

  No i na co oni komu ? Produkcja bezrobotnych z aspiracjami.

 3. 3
  --4
  ~ Absolwentka
  Piątek, 10.05

  Z moich rozmów z koleżankami ze studiów 3/4 pracuje w wyuczonym zawodzie:)

 4. 4
  +11
  ~ Absolwentka2016
  Piątek, 10.05

  Błagam to się chyba tyczy studentów kierunków technicznych którzy w wyuczonym zawodzie pracują. Jestem po ekonomii, a nie pracuje w zawodzie. A co do artykułu. PWSZ-etka chyba nie zna elbląskiego rynku pracy. Już chyba nie mają czym przyciągnąć studentów, że tworzą kierunki magisterskie niewiadomego pochodzenia.

 5. 5
  +5
  ~ zez
  Piątek, 10.05

  Warto pomyśleć o dwoch tematach : 1 / obecnie PWSZ jest w czterech rejonach Elbląga / Grunwaldzka , Czerniakowska / Wojska Polskiego -uczelnia i Wspolna - akademik .Moze warto sprobować ograniczyć budynki uczelniane do Grunwaldzkiej i WP ,rozbudowując oba te miejsca zwlaszcza WP. 2/ Od X 2019 uruchomić Klub Studencki , to wstyd ,że takowego do tej pory nie ma .

 6. 6
  +8
  ~ jan-49
  Sobota, 11.05

  w biedronce znajda robote potrzeba jest ludzi z wyksztalceniem technicznym inzynierow a nie takich magistow nic nie umiejacych szczegolnie w takim elblagu wszystkie lepsze stolki obsadzone rodzinami

 7. 7
  --2
  ~ Vicemistrz237
  Sobota, 11.05

  Bardzo dobra informacja. Słyszałem o słowach krytyki tego typu studiów, ale to tylko od ludzi, którzy nieudacznik kierują swoją kariera i obwiniają o wszystko tylko uczelnie. Gratulacje dla rektora.

 8. 8
  0
  ~ jioofeiugh
  Sobota, 11.05

  Elbląskie uczelnie moim zdaniem,służą tylko władzom tych uczelni. Gdybyście mieli kandydata do pracy po : uczelni gdańskiej, 2/uczelni elbląskiej-którego przyjmiecie?Niestety,ja nie mam wątpliwości...Ps. Redakcjo: PEdagogiczny, a nie pOdogogoczny...

 9. 9
  0
  ~ bezrobotny
  Niedziela, 12.05

  Należy się zastanowić nad tym zawodem j tytułem magistra , bo jak wiecie płaca nie jest za duża , strajki pokazały ,że Broniarz poniósł porażkę i nauczycielowi teraz płaczą , brak pensji obiecanej przez cwaniaka Broniarza .

 10. 10
  +1
  ~ wuj onkel
  Niedziela, 12.05

  Pani po środku wróżę szybką karierę zawodową ,zdecydowanie ,pewność siebie ,inteligencja , Powodzenia dla atrakcyjnej przyszłej Pani magister.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.