Środa, 25.11.2020, Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami obchody 74. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie - zobacz zdjęcia

08.05.2019, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami obchody 74. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie - zobacz zdjęcia
fot. Patryk Mamczyński

Dziś, 8 maja, o godzinie 12.00 odbyły się uroczystości 74 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Przy grobach Aliantów na Cmentarzu Agrykola oddano cześć żołnierzom polskim walczącym na wszystkich frontach i tym którzy podczas wojny zginęli.
 

Obchody 74. rocznicy zakończenia wojny II Wojny Światowej w Europie odbywały się na cmentarzu przy grobach aliantów, znajdujących się przy ul. Agrykola i rozpoczęły się punktualnie w południe, hymnem państwowym RP.


Po odśpiewaniu hymnu narodowego przyszedł czas na przemówieniach okolicznościowych i apel pamięci, w którym hołd oddano: żołnierzom, którzy w 1939 roku przeciwstawili się hitlerowskiej i sowieckiej agresji, żołnierzom polskim ze wszystkich frontów II Wojny Światowej, bohaterom Podziemnego Państwa Polskiego i powojennego podziemia niepodległościowego, żołnierzom Wojska Polskiego i funkcjonariuszom organów państwa polskiego zamordowanym w Katyniu, Charkowie oraz innych nieznanych dotąd miejscach kaźni, ofiarom zgromadzonych w hitlerowskich obozach zagłady i stalinowskich łagrach oraz zamęczonym w katowniach gestapo i NKWD, żołnierzom koalicji antyhitlerowskiej, obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej, którzy oddali życie w walce o wolność ojczyzny.

Następnie odbyła się salwa honorowa, po której przybyli goście złożyli wieńce, kwiaty, a także znicze na Grobach Aliantów. Po zakończeniu uroczystości, część gości przeszła pod Pomnik Żołnierzy Armii Czerwonej, aby tam złożyć kwiaty i hołd żołnierzom zabitym w czasie II Wojny Światowej. Udział uroczystości wzięli kombatanci, uczniowie klas mundurowych, elblążanie oraz przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich.
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Obchody 74. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie-zobacz zdjęcia ( zdjęć 36 )
Dodano: 2019-05-08 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ piękna schiza
  Środa, 08.05

  Szok - dzielenie zwykłego żołnierza poległego w walce z wrogiem na lepszego i gorszego. Zwykłe łajdactwo. No i brak Flipa z Flapem rzuca się w oczy, ale godni ich zastępcy "czytali" z czerwonych okładek. Tłumy mieszkańców podkreśliły podział żołnierzy na "tych" i "tamtych". Dobrze, że to były tylko harce politycznych , usłużnych i... .

 2. 2
  +4
  ~ jan-49
  Czwartek, 09.05

  "bardzo ładnie " teraz mamy żolnierzy ktorzy gonili hitlera slusznych i nieslusznych brawo rzadzacy kretyni brawo

 3. 3
  +3
  ~ polegli
  Czwartek, 09.05

  Oddawali hołd, z biskupem na czele, w sposób wybiórczy z naciskiem na tych , którzy nas "wyzwolili " z Europy - tzw. aliantów. Prosty żołnierz ginął bez polityki i purpurat oraz sługi polityczne powinny o tym wiedzieć. Czy historyk Sadowski (nauczyciel) oddał hołd poległym sowietom - oni zginęli w walce ze światowym wrogiem a nie na dyskotece pod Żaganiem. Ktoś kiedyś wasze mogiły też tak potraktuje. Jedźcie do Belgii, Holandii, Francji, ... , i zobaczcie cmentarze byłych wrogów z obu wojen światowych i ich braterstwo po śmierci oraz szacunek społeczeństw do byłych a poległych wrogów. Biskupem, politykiem się bywa, a człowiekiem powinno się być, ale bóg s p i e p r z y l ten gatunek i dlatego prezes daje takim 100 zł.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9104900360107