Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Za nami kolejne spotkanie seniorów w ramach kampanii „Kierunek Zdrowie”. "Dostaję tu zastrzyk pozytywnej energii"

08.05.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami kolejne spotkanie seniorów w ramach kampanii „Kierunek Zdrowie”. "Dostaję tu zastrzyk pozytywnej energii"
fot. Patryk Mamczyński

Wczoraj, 7 maja, w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej pod hasłem „Sprawne Stawy” odbyło się kolejne spotkanie elbląskich seniorów. Tym razem uczestnicy tańczyli Zumbę, a nawet… Walczyka.

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się od zajęć ruchowych. Seniorzy rozgrzali się Zumbą, w której ćwiczenia wykonywane są w rytm muzyki. Później wspólnie w kole zatańczyli walczyka. Nie obyło się bez dobrej zabawy i uśmiechu.

Bardzo podobają nam się te zajęcia. Co tydzień są ciekawe wykłady, a do tego możemy się poruszać, a czasem nawet potańczyć. Najbardziej podoba mi się Zumba, po prostu sprawia, że się uśmiecham i dobrze bawię

- przyznała pani Wanda.

Elblążanie coraz chętniej przybywają na spotkania. W hali MOSiR zgromadziło się wczoraj ponad 100 seniorów, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Na Kierunku Zdrowie jest miło i sympatycznie. Jestem zadowolona, że za każdym razem mogę tu znaleźć coś dla siebie. Naprawdę lubię tu chodzić, dlatego też uczestniczę już w drugiej edycji tej kampanii. Cieszę się, że jestem uczestnikiem tych zajęć, bo dostaję tu zastrzyk pozytywnej energii. Przede wszystkim dowiaduję się wiele o tym, co robić, by być zdrowszą i aktywniejszą. Bardzo się cieszę, że taka inicjatywa powstała, kiedyś w Elblągu nie było czegoś takiego. Zyskuję tu naprawdę wiele i sądzę, że takie akcje mogłyby odbywać się częściej

-mówiła Maria Walczyk.

Po części aktywnej przyszedł czas na wykład, który wygłosił Bogdan Wiktorski, fizjoterapeuta specjalizujący się w kompleksowej rehabilitacji, chorobach kręgosłupa i relaksacji. Z wykładu seniorzy mogli dowiedzieć się jak dbać o swoje stawy i jakie ćwiczenia wykonywać, aby zachować ich sprawność.

Nie żałuję, że tu jestem, bardzo się z tego cieszę. Dzięki tym spotkaniom my seniorzy wychodzimy z domów, spotykamy się, rozmawiamy i miło wspólnie spędzamy czas. Takie zajęcia są nam potrzebne, bo dzięki nim jesteśmy aktywni, jak i mądrzejsi o wiedzę co robić, by być zdrowym. Warto to przyjść, ponieważ można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, na które większość z nas nigdy nie zwracała uwagi. Całe życie zupełnie inaczej uprawiałam kwiaty, człowiek nawet nie wiedział, że robi to źle

- mówiła pani Grażyna.

Tradycyjnie po zajęciach odbyła się degustacja zdrowej żywności. W tym tygodniu seniorzy mogli skosztować koreczków warzywnych, galaretki rybnej, smoothie oraz sałatek z kaszą i oczywiście warzywami.

Bardzo podoba mi się pomysł z drukowaniem przepisów. Co tydzień możemy wziąć ze sobą do domu przepis na dania, które smakowaliśmy na poprzednich zajęciach. Naprawdę smakują mi te potrawy, a dzięki przepisom będę mogła je zrobić sama w domu, choć obawiam się, że mogą nie być tak dobre, jak tu

- mówiła pani Elżbieta.

Przypominamy, że spotkania odbywają się co wtorek, w godzinach od 13:00 do 15:00, w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135. Zakończenie projektu przewidziane jest na 28 maja i jako jedyne spotkanie odbędzie się w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. Św. Ducha 3-4.

Za tydzień, 14 maja, seniorzy wezmą udział w wykładach i warsztatach pt. Zielono mi- spotkanie z ziołami. Serdecznie zapraszamy!
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Kierunek Zdrowie, czas start! ( zdjęć 52 )
Dodano: 2019-05-08 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Dziecko
  Środa, 08.05

  Teraz już jest za późno. Wcześniej trzeba było się ruszać.

 2. 2
  +1
  ~ Super
  Środa, 08.05

  Brawo seniorzy tak trzymać a zawsze znajdzie się gamon jak wpis dziecko który nic nie robi dla swojego zdrowia.

 3. 3
  +2
  ~ PB
  Środa, 08.05

  Na ruch nigdy nie jest za późno. A poza tym "Dziecko" skąd wiesz czy te osoby nie uprawiały jakiegoś sportu czy gimnastyki. W tym wieku to jest godne pochwały i zachęty do dalszej aktywności. Lepsze to niż siedzieć w fotelu i zamartwiać się życiem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9466440677643