Sobota, 30.05.2020, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

II Charytatywny Mecz "Gramy dla jedynki" już za nami

30.03.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
II Charytatywny Mecz "Gramy dla jedynki" już za nami
fot. Patryk Mamczyński

Wczoraj, 29 marca, w hali MOS, odbył się II Charytatywny Mecz "Gramy dla Jedynki", na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1. W meczu wzięło udział aż 21 drużyn w tym m.in. służby mundurowe i pracownicy ośrodka. Nie zabrakło również gościa specjalnego - Rafała Patyry, który wraz ze swoją drużyną z TVP rywalizował z elbląskimi drużynami o puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marka Łukiewskiego

Celem sportowego turnieju było pozyskanie funduszy na doposażenie sensorycznego placu zabaw (między innymi na wykonanie bezpiecznej nawierzchni i ogrodzenie miejsca zabaw).

Inicjatywa stworzenia takiego placu zabaw powstała około 3 lata temu. Wyjście z terapią na zewnątrz jest pomocne i o wiele bardziej atrakcyjne. Niestety na taką inwestycję potrzebne są duże nakłady pieniężne, dlatego 2 lata temu zorganizowaliśmy koncert charytatywny  i udało się trochę tych środków uzbierać. W zeszłym roku odbył się charytatywny turniej piłki nożnej i był strzałem w dziesiątkę, bo brało w nim udział 13 drużyn, dzięki czemu zakupiliśmy potrzebne urządzenia. W tym roku rywalizowało aż 21 teamów. Myślę, że dzięki temu, w tym roku uda nam się zamknąć już tę inwestycję. Z zebranych pieniędzy chcemy stworzyć podłoże i ogrodzenie na placu zabaw, ponieważ jesienną porą poruszanie się po obiekcie jest utrudnione, ponadto miękkie podłoże jest bezpieczniejsze

- mówiła Ewelina Deja, wicedyrektor SOSW nr 1.

Organizacja charytatywnego meczu trwała od października. Wtedy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 zwrócił się z prośbą do klubów piłkarskich o gadżety związane z piłką nożną. Na licytacje i loterię trafiły m.in. wykonane przez dzieci i nauczycieli rękodzieła, piłka Kuby Błaszczykowskiego z jego autografem, fanty z klubów takich jak Olimpia Elbląg, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Arka Gdynia. – Kluby i sponsorzy bardzo mocno nas wsparli, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni - mówiła Ewelina Deja.

Organizacja dzisiejszych zawodów jest świetna. Wszystko jest bardzo dobrze przygotowane. Mamy szatnie, posiłki wszystko, czego potrzeba nam jako piłkarzom. Ważne jest też to, że mamy pełne trybuny, co bardzo nas cieszy, bo zupełnie inaczej gra się, kiedy kibice dopingują, żywiołowo reagują, śpiewają, a tu tego nie zabrakło. Elbląg jest miejscem, gdzie dobrze się czujemy i gdzie zawsze z przyjemnością przyjedziemy

– mówił Rafał Patyra z Telewizji Polskiej.

Widzowie tłumnie przybyli na halę MOS, by obejrzeć wczorajszą rywalizację. Dzięki czemu tego dnia udało zebrać się około 10 tys. zł.

- W tym roku jest bardzo duże zainteresowanie tym wydarzeniem i widać to choćby po braku wolnych miejsc na parkingu. Uważam, że jest dobry pomysł, by zjednoczyć elblążan i zrobić coś dobrego - mówiła pani Katarzyna.

- Jako PSP zawsze popieramy wszelkie dobroczynne inicjatywy i chętnie uczestniczymy w takich turniejach, ze względu na to, że cel jest szczytny. Taki turniej jest świetnym pomysłem, by zebrać jakieś fundusze i trochę też się pobawić – zaznaczył ASP Mariusz Kabuła z PSP w Elblągu

- Turniej jest bardzo dobrze zorganizowany. Każda drużyna coś sobą reprezentuje, gra jest na poziomie. Uważam, że organizacja takiej imprezy jest świetnym pomysłem. Mam nadzieję, że uda się zebrać potrzebne fundusze na szczytny cel - mówił pan Daniel, zawodnik jednej z drużyn.

W organizacji turnieju czynnie uczestniczyli rodzice dzieci uczących się w SOSW nr 1. - Dzięki takim akcjom nasze dzieci mają dużo fajniejsze i łatwiejsze życie. W przyszłości planujemy stworzenie boiska i windy - mówiła Marta Wasiak.

Zainteresowanie turniejem było tak duże, że rodzice myślą o organizacji zawodów w przyszłym roku na nieco większej sali. - Drużyny zgłaszały się jeszcze po zamknięciu listy, niestety nie wszystkie mogły wystąpić ze względu na ograniczenia czasowe - mówiła Agnieszka Węgorzewska.

Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marka Łukiewskiego zdobyła drużyna Przyjaciół Ośrodka. Warto nadmienić, że w turnieju nie było przegranych. Każda drużyna otrzymała puchar za uczestnictwo w II Charytatywnym Meczu „Gramy dla jedynki”.
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / II Charytatywny Mecz "Gramy dla jedynki" ( zdjęć 48 )
Dodano: 2019-03-30 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.