Wtorek, 25.06.2019, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Egzamin w cieniu strajku. Gimnazjaliści kończą zmagania, obyło się bez niespodzianek

12.04.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Egzamin w cieniu strajku. Gimnazjaliści kończą zmagania, obyło się bez niespodzianek
Fot. Ryszard Biel

Trwa ostatni dzień zmagań gimnazjalistów. Dziś (12 kwietnia) dokładnie o godzinie 9 blisko 900 osób rozpoczęło sprawdzian z języka obcego na poziomie podstawowym. Wbrew wcześniejszym obawom odbył się on we wszystkich elbląskich szkołach.

Egzamin trwa we wszystkich szkołach. Wszystkie składy komisji zostały zabezpieczone, obyło się bez problemów

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

W efekcie reformy edukacji gimnazja przechodzą już do historii. Trwający właśnie egzamin gimnazjalny jest ostatnim. Jakby tego było mało, odbywa się w cieniu strajku nauczycielskiego. Do końca więc nie było wiadomo czy sprawdzian uda się przeprowadzić we wszystkich szkołach.

Mamy szczęście, ten egzamin zapamiętamy, nie tylko my, ale i wszyscy

- śmieje się Julia z Gimnazjum nr 8 w Elblągu.

- Szczerze mówiąc, trochę stresowałam się tym, czy egzamin się odbędzie, czy też nie, jednak nie tak bardzo, jak wczorajszą matematyką. Na szczęście się udało. Egzamin trwa, a ja z matematyki chyba też nie najgorzej wypadłam - dodaje gimnazjalistka.

Do egzaminu w Elblągu przystąpiło 889 osób. Oddziały gimnazjalne funkcjonują w 10 elbląskich szkołach. W każdej z nich sprawdzian został przeprowadzony zgodnie z harmonogramem. Problemem, ze względu na trwający strajk, było skompletowanie składów wszystkich komisji egzaminacyjnych. Pod tym względem najtrudniejszy był piątek (12 kwietnia), gdyż część językową egzaminu szkoły organizowały w większej ilości sal, co oznaczało konieczność zapewnienia większej liczby komisji.

To było wyzwanie. Organizowanie komisji trwało wczoraj do wieczora, ale się udało. Musieliśmy zapewnić składy dziesięciu komisji. Mamy uczniów, którzy sami zdają egzamin z danego języka obcego. Takiej osobie, zgodnie z przepisami, również trzeba było komisję zapewnić

- mówi Zofia Ostrówka, Zofia Ostrówka, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu, w tej szkole do egzaminu podeszły 123 osoby.

Egzamin z języka obcego nowożytnego, na poziomie podstawowym, rozpoczął się o godz. 9. Młodzież ma go już za sobą. O godz. 11 sprawdzian rozpoczęli ci, którzy zmierzą się z przedmiotem na poziomie rozszerzonym. Na tym zakończy się ostatni egzamin gimnazjalny.

Dzięki osobom, które podjęły pracę w komisjach, egzamin doszedł do skutku, a gimnazjaliści nie ucierpieli. Cieszymy się z tego. Staranie, aby ten egzamin odbył się i to we wszystkich szkołach podejmowaliśmy z myślą o uczniach i rodzicach, tak aby zaoszczędzić im niepotrzebnego stresu

- dodaje Joanna Urbaniak.

Osoby, które chcą wiedzieć, z czym w tym roku zmierzyli się gimnazjaliści, mogą zajrzeć na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, tam publikowane są arkusze.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego zostaną ogłoszone 14 czerwca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia, o wynikach egzaminu gimnazjalnego młodzież otrzyma, wraz ze świadectwem szkolnym, 21 czerwca, czyli w dniu zakończenia roku szkolnego.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Gimnazjum Nr 8 egzamin gimnazjalny. ( zdjęć 34 )
Dodano: 2019-04-12 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Bjk
  Piątek, 12.04

  Czy ktoś wie o której jest pierwszy pociąg jutro do Malborka? Proszę pomóżcie mi. Muszę pojechać.

 2. 2
  --2
  ~ w
  Piątek, 12.04

  cztery fujary opakowana piąta

 3. 3
  --1
  ~ Głos z oddali
  Piątek, 12.04

  O, przyszła niedoszła dyrektor I LO niejaka Marzinka nie strajkuje? Szkoda, taka działaczka związkowa!

 4. 4
  +4
  ~ utr
  Piątek, 12.04

  Pozdrowienia dla ks. Garbackiego, wspaniały człowiek dla uczniów :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.