Czwartek, 5.12.2019, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wygrajmy wybory dla demokracji. Koalicja z szansą na pokonanie PiS?

05.04.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wygrajmy wybory dla demokracji. Koalicja z szansą na pokonanie PiS?
Fot. Ryszard Biel

Żadna partia nie zrealizuje w 100, ani nawet w 10 proc. swoich postulatów, jeśli się nie dogada z innymi. Lepiej negocjować teraz, budować koalicję, wspólnie wejść do tego sejmu niż zostawiać to na potem i się do niego nie dostać - mówi Zofia Sanejko. Tak działaczka KOD z Warszawy przekonywała elblążan do udziału w akcji Wygrajmy wybory dla demokracji.

W czwartek (4 kwietnia) wieczorem grupa elblążan w Atrium hotelu Arbiter, aby wziąć udział w kolejnym spotkaniu ,zorganizowanym przez grupę Rozmawiajmy o demokracji i KOD. Jednym z gości była Zofia Sanejko związana z KOD i Konwersatorium im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, która zachęcała do udziału w akcji Wygrajmy Wybory dla demokracji.

Powinniśmy zasypać podział oni - politycy, my-wyborcy, a tak ciągle w naszej świadomości to funkcjonuje. To jest błąd, bo oni potrzebują nas, a my potrzebujemy ich. My nie żyjemy w monarchii, tylko w demokracji parlamentarnej. W tej demokracji parlamentarnej potrzebujemy partii politycznych, to one reprezentują nas w sejmie

- przekonywała Zofia Sanejko.

Zdaniem działaczki KOD jedynie zjednoczenie opozycji w koalicji daje szansę w nadchodzących wyborach na pokonanie Prawa i Sprawiedliwości. Wyborcy powinni wymóc to na polityka. - Przygotowywałam ten projekt i pierwszy raz z nim wystąpiłam, jeszcze przed założeniem Koalicji Europejskiej - przekonywała. - Cieszę się, że ta koalicja istnieje, ale nas interesuje to, aby ona przetrwała, co do czego nie mamy absolutnej pewności. Chciałbym, abyśmy my, wyborcy domagali się od polityków koalicji i tego, aby była to jedność w różnorodności. Tożsamości poszczególnych partii powinna zostać zachowana, my wyborcy powinniśmy się domagać, aby to w koalicji zostało zaznaczone. Dzięki temu większa ilość wyborców będzie się czuła reprezentowana w przyszłym parlamencie.

Osoby zainteresowane akcją Wygrajmy wybory dla demokracji więcej informacji na jej temat znajdą na stronie www.wygrajmy-wybory.pl.

Część czwartkowego spotkania poświęcona była równie aktualnemu, jak wybory, tematowi. O przekopie Mierzei Wiślanej mówił Jerzy Wcisła, senator RP. Parlamentarzy zaznaczył, że choć sam jest zdecydowanym zwolennikiem inwestycji, obawia się, że sposób, w jaki prowadzi ją PiS, zastrzeżenia, które Komisja Europejska może mieć odnośnie do decyzji środowiskowej, tak naprawdę może tylko przesunąć ją w czasie.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%0.0 %100.0


Galeria / KOD spotkanie ( zdjęć 12 )
Dodano: 2019-04-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Elblążanin
  Piątek, 05.04

  Partie nie idą do wyborów, żeby realizować swoje postulaty. Partie idą do wyborów po władzę, stołki, kasę, przywileje, itd. Wyborcy są mamieni obietnicami, chociażby jak w czasie obecnej kampanii. Ewidentne działania policzone na zdobycie głosów. Dlaczego to emeryci dostali jednorazową trzynastkę, a nie nauczyciele żądaną podwyżkę. Bo emerytów jest pare milionów, a nauczycieli kilkaset tysięcy. Proste? - proste. Z nauczycielami partie - nie tylko PiS - sie nie liczą, bo ich głos wyborczy niewiele jest wart. To samo z lekarzami. A emerytów, moherowych beretów jest o wiele więcej. Twardy elektorat nie jest wystarczający.

 2. 2
  +23
  ~ Lukasz
  Piątek, 05.04

  Widzę , że dla niektórych AWANGARDĄ w dalszym ciągu są byli członkowie Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Odsuńcie się w cień i dajcie szansę młodym , uczciwym , rozsądnym i wykształconym , prawdziwym Polakom. Stop hipokryzji.

 3. 3
  +17
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 05.04

  TRAGEDIA! A jakie tłumy na sali jak na 110 tys miasto co?! Cale szczęście nie widzę tam osób które lubię i szanuję! Koalicja, którą łączy tylko niechęć do PISu to żadna alternatywa dla tego co dziś się dzieje w Polsce! Co nadal uważacie że "....Bronek nie miał z kim przegrać..."? Jak tam senatorek wyciągnięte wnioski z Referendum 2013 roku czy jeszcze udajesz, że nic się nie stało?

 4. 4
  +27
  ~ kmicicicicic
  Piątek, 05.04

  W sumie nie wiadomo czy się z tych ludzi śmiać czy im współczuć.

 5. 5
  +19
  ~ Cieciorka
  Piątek, 05.04

  Platformo Obywatelska w Elblągu, członkowie i sympatycy czy najnormalniej w świecie nie jest wam wstyd za Zarząd i Przewodniczącego oraz szare eminencje pociągające za sznurki...... i czy nie pora ich zmienić bo kolejna POrażka będzie w wyborach ?! Cóż za wielki sukces organizacyjny widać jakim wielkim autorytetem obdarzony jest przewodniczący i jak wielu członków i sympatyków jest w Elblągu......może dość bicia piany i zawracania Wisły kijem.....?!

 6. 6
  +12
  ~ Opus Dei
  Piątek, 05.04

  "... „pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną. Lepiej być pokornym z ubogimi, niż dzielić łupy z pyszałkami..." Księga Przypowieści Salomona 16.18-19

 7. 7
  --10
  ~ kolo
  Piątek, 05.04

  @Cieciorka ~ trzeba czytać ze zrozumieniem, to nie było spotkanie członków i sympatyków PO, tylko osób związanych z KOD-em.

 8. 8
  +19
  ~ wasyl
  Piątek, 05.04

  o proszę jest i nierób Wcisła, ten jak zwykle musi się lansować, a gdzie koleżanka Gelert i koleś Protas, POszli won z tego miasta!!!!!

 9. 9
  +12
  ~ Rozgrywki partyjne.
  Piątek, 05.04

  Wam nie chodzi o dobro Polski i Polaków, co się przekłada na dobro społeczności lokalnej. Wam chodzi wyłącznie o KORYTO i zwalczanie PiS. Bo rzekomo PiS jest be a Wy cacy. Ludzie nie są głupi, swój rozum mają. jedyne wyjście logiczne to zbojkotować każde wybory, do czasu, gdy interes jednoski bedzie ponad interesem partii, nie odwrotnie.

 10. 10
  +14
  ~ POrażka
  Piątek, 05.04

  Do KOLO- nie rób z nas kretynów kto wymyślił, żeby powstał KOD i przewodniczył temu ten a nie inny....jak nie znasz genezy to pogadaj z Jureczkiem i Jacusiem...co?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.