Poniedziałek, 17.06.2019, Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Strajk nauczycieli. Dyrektorzy elbląskich szkół i przedszkoli proszą o pomoc rodziców

04.04.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Strajk nauczycieli. Dyrektorzy elbląskich szkół i przedszkoli proszą o pomoc rodziców

Dyrektorzy elbląskich szkół i przedszkoli proszą rodziców, aby w miarę możliwości, we własnym zakresie zapewnili swoim dzieciom opiekę na czas strajku nauczycieli.

Rozmowy ostatniej szansy rządu ze związkowcami walczącymi o podwyżki dla nauczycieli i pracowników placówek oświatowych z przerwami toczą się już od poniedziałku (1 kwietnia). Na razie nie przyniosły porozumienia. Kolejne spotkanie stron zaplanowano na piątek (5 kwietnia). Na razie wszystko wskazuje na to, że 8 kwietnia w wielu szkołach rozpocznie się strajk, który potrwa do odwołania.

Samorząd oraz dyrektorzy elbląskich szkół i przedszkoli przygotowują się na wypadek strajku. Jak zapewnia rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga wszystkie dzieci, które w trakcie strajku będą potrzebowały opieki, tę opiekę będą miały zapewnioną.

Szkoły i przedszkola, również w trakcie strajku, będą otwarte. W wyjątkowych sytuacjach, np. gdy cała załoga będzie strajkowała, rodzicom wskazywane zostaną inne placówki, do których będą mogli zawieźć dzieci. Tam zapewniona zostanie im opieka

- wyjaśnia Joanna Urbaniak.

Jednocześnie dyrektorzy szkół apelują do rodziców o to, aby w miarę możliwości, na czas strajku, zapewniali dzieciom opiekę we własnym zakresie. Jednocześnie informują również o należących się im z tego tytułu świadczeniach z ZUS. Warto jednak dodać, że z takiej możliwości można skorzystać tylko w przypadku, gdy dziecko nie skończyło 8 lat.

W środę (3 kwietnia) odbyło się drugie już spotkanie zespołu do spraw monitorowania sytuacji organizacyjnej przedszkoli, szkół i placówek oświatowych Elbląga w związku z planowanym strajkiem nauczycieli.

Śledzimy to, co dzieje się w kraju. Na razie nie doszło do porozumienia, musimy więc się przygotowywać na ten wariant najmniej optymistyczny, czyli strajk. Dyrektorzy, którzy wiedzą już, ile osób w ich placówkach będzie strajkowało, podzielili się tymi informacjami. Sytuacja może być trudna szczególnie w przedszkolach. W wielu z nich przystąpienie do strajku deklaruje sto procent załogi. Z kolei w niektórych szkołach, szczególnie średnich, jest trochę nauczycieli, którzy nie będą brali w nim udziału, do zagospodarowania. Oni pewnie będą odsyłani do innych placówek, aby zapewnić opiekę dzieciom. Nadal jednak nie znamy skali. Kolejne spotkanie zespołu odbędzie się jeszcze w tym tygodniu, wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej

- mówi Joanna Urbaniak.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 04.04

  Niby jakie świadczenia z Zusu się należą? Moim zdaniem powinna chociaż świetlica być czynna bo w Szkole nr. 9 będzie zamknięta

 2. 2
  +5
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 04.04

  Nie powinno być miejsca do pracy w szkołach wśród tych którzy chcą podjąć strajk.To nie miejsce ani to nie jest zawód który chce wymóc swoje żądania poprzez nienauczanie dzieci.Zwłaszcza wtedy kiedy mają odbywać się egzaminy.A może boją się tego że się ujawni poziom ich nauczania poprzez niezdania egzaminów ???? Od pewnego czasu zdawanie matur po prostu jest poniżej krytyki.I to wszystko dzięki >wysokiemu poziomowi< nauczania ?????

 3. 3
  +5
  ~ Skandal
  Czwartek, 04.04

  A nauczycielki wysylaja smesy do rodzicow zeby dziwci nie przyprowadzac. To jest k.. Skandal hyz, we lbach im sie poprzepracalo.

 4. 4
  +10
  ~ Co takiego
  Czwartek, 04.04

  Weźcie się wreszcie do uczciwej pracy,powinniście ponieść wszelkie konsekwencje gdy dojdzie do strajku. Jeszcze wam mało, zabrać ferie,zabrać wakacje,zabrać kartę nauczyciela.nieroby.

 5. 5
  +5
  ~ Zle
  Czwartek, 04.04

  Jest wyjście zmienić zawód w zakładach pracy nie brakuje miejsc . Dowie ie się wreszcie co to praca ,n trzy zmiany.

 6. 6
  +5
  ~ Chamski
  Czwartek, 04.04

  Chamy strajkuja, a dzieciakami nie ma kto się zająć. W kamerze ich wszystkich.

 7. 7
  --2
  ~ belferek
  Czwartek, 04.04

  Kochani Rodzice, to będzie najpiękniejszy czas dla Was i Waszych pociech. Macie szanse wreszcie spędzić z Waszymi dziećmi więcej czasu, nie będą musiały czekać na Was w przechowalni zwanej świetlicą szkolną do 17 godziny. Nie zmarnujcie tego czasu. Do Skandal - ciesz się, że masz takich nauczycieli, ze ze swoich prywatnych telefonów ślą do Ciebie informacje. Powinni nic nie pisać, a jedynie wywiesić kartki na drzwiach szkoły

 8. 8
  +5
  ~ Etyczni nauczyciele
  Czwartek, 04.04

  pedagodzy robią sobie kase kosztem stresu dzieciaków bo do egzaminow nie chce im się przygotowywac a na korki po popludniu znajdą czas! Brawo za etykę!

 9. 9
  +11
  ~ Meksyk
  Czwartek, 04.04

  jakim kretynem trzeba być żeby pisać takie komentarze? Ludzie próbują WALCZYĆ o swoje,dopominają się o swoje prawa,a ciemna masa wyskakuje z krytyką !!! Jak policja rzuciła na biurka zwolnienia lekarskie to gdzie byliście Wy wszyscy święci? Czy dzielnicowy wysyłał smsy do złodziei z prośbą o poprawne zachowanie,bo JA JESTEM CHORY ? Zastanówcie się czasami co piszecie !!! Jak Wasze matki i ojcowie walczyli o lepszą Polską w 1970 ,w 1980 i strajkowali to kim Oni byli ? NIEROBY i ZŁODZIEJE? Myśleć quurva trochę ,a nie tylko widzicie swój czubek nosa-EGOIŚCI :(

 10. 10
  +10
  ~ ojciec Dyrektor
  Czwartek, 04.04

  Drodzy rodzice, macie niepowtarzalną szansę zobaczyć jak wyglądałby świat i wasze życie gdyby większość nauczycieli porzuciła pracę w szkole i podjęła się zarobkowania w innych zawodach;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.