Czwartek, 19.09.2019, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Parlamentarzyści oferują pomoc dyrektorom szkół. W czasie strajku chcą poprowadzić lekcje

25.03.2019, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Parlamentarzyści oferują pomoc dyrektorom szkół. W czasie strajku chcą poprowadzić lekcje
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA
- Dyrektorzy są w dużym ambarasie, bo ponad 80 proc. szkół będzie strajkować. Dzieci do szkół przyjdą, a nie będzie miał kto prowadzić z nimi zająć – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Wcisła. Jakie rozwiązanie widzi senator PO?
 
Dokładna liczba nauczycieli, którzy czynnie wezmą udział w strajku nie jest jeszcze znana. - Ilu nauczycieli konkretnie przystąpi do strajku, tego jeszcze nie wiemy. Jednak dyrektorzy muszą zebrać takie informacje, bo za czas strajku nauczycielom nie przysługuje wynagrodzenie. Prawdopodobnie jednak będzie trudno zorganizować normalne lekcje. Konkretne decyzje jeszcze nie zapadły. Na pewno będziemy reagowali na bieżąco - wyjaśniał w piątek (22.03.) Edward Pietrulewicz, podczas Komisji Oświaty i Kultury.
 
Senator PO Jerzy Wcisła oraz posłanka PO Elżbieta Gelert zaproponowali, że mogą w szkołach poprowadzić zajęcia. - Jeśli nie będzie miał kto z nimi poprowadzić zajęć to deklarujemy, że możemy zająć się tymi dziećmi, uczestniczyć w lekcjach w różnych szkołach. Wiele lekcji już przeprowadziłem i jestem do dyspozycji dyrektorów szkół razem z panią poseł Elżbietą Gelert – podkreślił Jerzy Wcisła.
 
O czym miałby być to lekcje? - Byłyby to lekcje obywatelskie, o Parlamencie, o tym, czym posłowie i senatorowie się zajmują – wymieniał senator.
 
Czy politycy będą mogli prowadzić lekcje?
 
Ci parlamentarzyści, którzy nie kandydują mają prawo również w czasie kampanii wykonywać obowiązki wynikające z ustawy o wykonywaniu mandatu posła czy senatora pod warunkiem, że nie będą prowadzić agitacji politycznych. To jest jedyny, podstawowy warunek
 
– zaznaczył poseł PO Jacek Protas.
 
Jerzy Wcisła zapewniał, że już prowadził lekcje obywatelskie. - Jeżeli nasze szkoły przyjeżdżają do Senatu to prowadzę takie lekcję. W naszych szkołach też, więc nie ma tu żadnych przeszkód, żeby zająć się dziećmi w czasie, gdy nie wiadomo, co z nimi zrobić – dodał.
 
Parlamentarzyści swoją pomoc oferują wszystkich szkołom.
 
To jest oferta otwarta. Mamy jeszcze trochę czasu. Wiemy, że niby jakieś rozmowy się zaczęły. Zobaczymy, czy będą poważne. Czekamy na rezultaty, ale już deklarujemy, że jeżeli dyrektorzy będą mieli jakieś kłopoty, to my jesteśmy w stanie pomóc, bez żadnej agitacji politycznej
 
– stwierdził Jerzy Wcisła.
 
- Wiem ze swojego doświadczenia, że możemy poprowadzić dwie godziny z młodzieżą. Miałem takie spotkania, gdzie było 300 dzieci. Zapewniam, że będą słuchały nas z zaciekawieniem – stwierdził senator.
 
Rozpoczęcie strajku nauczycieli zaplanowane jest na 8 kwietnia br.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ hd
  Poniedziałek, 25.03

  Wcisła się nad ,bez dwóch zdań.Już w gdańskim technikum samochodowym przejawiał nienachalny stosunek do przyswajanej wiedzy,deseń w deseń polski wykształcony i z misją,belfer.

 2. 2
  +17
  ~ ewa
  Poniedziałek, 25.03

  A przygotowanie pedagogiczne mają?????????bo jak nie to nie są kompetentni

 3. 3
  +15
  ~ bugi
  Poniedziałek, 25.03

  wczoraj śpiewał ode do wolności zamiast hymnu polskiego mam wątpliwości czy zna wszystkie zwrotki hymnu roty nie zaśpiewa bo wstyd śpiewać przeciwko niemcom a tak po prawdzie w korei płn kim jon un wszystkiego wszystkich uczy perpetum mobile wcisła z protasem ubawili mnie, jednego co potrafią CZAROWANIE !!!!!!

 4. 4
  +24
  ~ jaaaaaaaaaaaa
  Poniedziałek, 25.03

  trójka gamoni którym coś się w głowach poprzewracało

 5. 5
  +17
  ~ roksmok
  Poniedziałek, 25.03

  za czas strajku nauczycielom nie przysługuje wynagrodzenie. niech strajkują do wakacji będą oszczędności i od września dostaną podwyżki

 6. 6
  +23
  ~ bolemolek
  Poniedziałek, 25.03

  posłanka PO Elżbieta Gelert to czym te babsko się wreszcie zajmuje szpitalem czy polityką ???

 7. 7
  +7
  ~ Mówmy
  Poniedziałek, 25.03

  Bełkot co dzień. Miotły i ulice sprzątać tam się wykazie .

 8. 8
  0
  ~ wicia
  Poniedziałek, 25.03

  Inicjatywa dobra. Może by taką deklarację złożyli również dyrektorzy z EPT, portu, ZKM, EPEC, WPWiK i opowiedzieli o swojej działalności - jako spółki miejskie - na rzecz mieszkańców.

 9. 9
  +13
  ~ Jaksa Truso
  Poniedziałek, 25.03

  PO w ramach ofensywy molesty !!! Precz od naszych dzieci.

 10. 10
  +3
  ~ Matka
  Poniedziałek, 25.03

  Rozumiem, że Pan poseł zajmie się też dziećmi w przedszkolu? Tylko proponuje inny temat np. Jak pajacuje pis

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.