Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wojewoda unieważnił uchwałę przekazania Concordii trzech obiektów. To zagraża planom klubu?

15.03.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wojewoda unieważnił uchwałę przekazania Concordii trzech obiektów. To zagraża planom klubu?

Wojewoda uchylił uchwałę elbląskich radnych w sprawie użyczenia MMKS Concordia Elbląg między innymi budynku przy ul. Brzeskiej i boiska przy ul. Krakusa. Decyzja ta nie zagraża jednak planom klubu na stworzenie ośrodka piłkarskiego, na bazie miejskich obiektów. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana, zapewnia prezydent Witold Wróblewski.

Elbląscy radni, praktycznie jednomyślnie, poparli pomysł użyczenia klubowi Concordia na 10 lat trzech obiektów: budynku po byłym hotelu "Stadion" oraz boisk piłkarskich przy ul. Krakusa i w Parku Modrzewie. W styczniu tego roku przyjęli odpowiednią uchwałę w tej sprawie. Teraz się okazuje, że niepotrzebnie.

Wojewoda warmińsko-mazurski stwierdził nieważność tej uchwały. Swoją decyzję uzasadnił tym, że w tym konkretnym przypadku to nie radni, a prezydent ma kompetencje do gospodarowania mieniem komunalnym miasta.

Świadomie skierowałem tę uchwałę na sesję Rady Miejskiej w Elblągu. Uważam, że takie długoletnie umowy, chociażby na zasadzie intencyjnej, jeżeli urząd ma pracować transparentnie, powinny być przez radę zaakceptowane. Taka akceptacja rady w tym przypadku była, bo uchwała została podjęta. Trzymając się jednak ściśle litery prawa, wojewoda stwierdził nieważność tej uchwały, w związku z tym, że to jest w moich kompetencjach i nie trzeba stosownej uchwały, aby tę umowę podpisać

- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Unieważnienie uchwały nie zagraża więc planom Concordii, która na bazie trzech użyczonych przez miasto obiektów, chce stworzyć ośrodek piłkarski.

Podpisanie umowy odbędzie się niezależnie od decyzji wojewody

- podkreśla prezydent, choć jeszcze nie podaje konkretnego terminu, w którym to nastąpi.

Warto dodać, że decyzja wojewody jest reakcją na wniosek Sławomira Malinowskiego. Były przewodniczący rady miejskiej w Elblągu jeszcze przed styczniową sesją mówił o swoich wątpliwościach co do użyczenia obiektów i podkreślał, że "jeżeli radni zamierzają przekazać obiekt Concordii, to w uchwale powinni zawrzeć zapis, że budżet miasta nie będzie mógł ani finansować, ani partycypować w kosztach jego utrzymania i całość obciążeń wraz z odpowiedzialnością za ewentualne dalszą jego degradację przejmuje klub". Później, gdy uchwała została przyjęta, o swoich wątpliwościach powiadomił wojewodę.Wojewoda przyznał byłemu radnemu częściowo rację, jednak nie zmienia to sedna całej sprawy. Trzy miejskie obiekty niebawem zostaną użyczone Concordii.

Przypomnijmy. Unieważniona uchwała to już drugie podejście do przejęcia budynku przy ul. Brzeskiej przez klub sportowy. Gdy w 2017 roku likwidowano hotel sportowy "Stadion" z planem zagospodarowania tego obiektu, na potrzeby bazy treningowej dla niepełnosprawnych sportowców, do miasta zwrócił się Integracyjny Klub Sportowy Atak. Klub uzyskał zgodę Ratusza i radnych. Z pomysłu jednak nic nie wyszło. Dawny hotel od ponad półtora roku świeci pustkami. Pojawił się jednak kolejny zainteresowany. Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia, chce oprócz obiektu przy ul. Brzeskiej, przejąć od miasta również boisko przy ul. Mazurskiej i stadion przy ul. Krakusa, które obecnie użytkuje i stworzyć ośrodek szkolenia piłkarskiego.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ na ulicy mówia
  Piątek, 15.03

  Brawo Panie Prezydencie ciekawi mnie jak teraz zachowają się życzliwi....których w Elblągu nie brakuje!

 2. 2
  +2
  ~ Elbląg 2019
  Piątek, 15.03

  Kto to jest Sławomir Malinowski ? Prawnik ? Pozdrawiam.

 3. 3
  +5
  ~ kiki
  Piątek, 15.03

  To jest tak samo jak z wyposażeniem Góry Chrobrego, włodarz zrobi tak jak będzie chciał. I co mu zrobicie? Dziwię się że na przekazanie obiektów wyrazili zgodę radni z PO-KO.

 4. 4
  +5
  ~ bluselka
  Piątek, 15.03

  Wrobel Świadomie skierował …." Strach pomyslec o tym co skierowam nie swiadomie...

 5. 5
  +2
  ~ Wicie
  Piątek, 15.03

  Przecież jest z Elbląga wojewoda.

 6. 6
  --5
  ~ Dwie miary
  Piątek, 15.03

  Ciekawe czy olsztynowi ten wojewoda by też blokował wszystko.

 7. 7
  +3
  ~ jusu
  Sobota, 16.03

  to ten id.... przydent nie zna nawet swoich kompetencji

 8. 8
  --1
  ~ Po co ?
  Sobota, 16.03

  Malinowski chciał zaistnieć, i nic z tego.

 9. 9
  --2
  Robert Koliński
  Sobota, 16.03

  Brawo Sławomir Malinowski - słuszna decyzja i obywatelskie działanie w obronie majątku publicznego i praworządności, którą prezydent Wróblewski wraz ze swoją ekipą "słupów" zwyczajnie w Elblągu łamią.

 10. 10
  0
  ~ weź, rób, pomyśl
  Niedziela, 17.03

  wituś , ty po prostu nie masz odwagi powiedzieś, że tak znasz się na prawie jak na zarządzaniu miastem, czyli się nie znasz - przykładem ta uchwała i zagrywki z RM. Ty kierujesz do RM to co jest w twoich kompetencjach a "radni" interpelują do ciebie w sprawach w których władny jest Wiesiek od browarka. W mętnej wodzie większe ryby się łowi. Trzeba tak zakręcić, że nawet Amber Gold to pikuś. Wituś ty weź i przywróć taki stan w którym każdy najemnik wykonuje swoje obowiązki poprawnie i unikaj sytuacji mafijnych - wszyscy za wszystko ze wszystkimi, bo to znaczy nikt, nic, nikomu.Kumasz? No, a teraz do normalnej roboty dla mieszkańców i miasta a nie trędowatych kolesi. Krętactwem przykrywasz niekompetencję.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.