Niedziela, 27.09.2020, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

One Billion Rising w Elblągu. Kobiety zatańczyły przeciw przemocy

15.02.2019, 07:00:02 Rozmiar tekstu: A A A
One Billion Rising w Elblągu. Kobiety zatańczyły przeciw przemocy

Walentynki to najlepszy dzień, aby protestować przeciw przemocy? Najlepszą formą takiego protestu jest taniec? Tak! Odpowiadają rok rocznie miliony kobiety na całym świecie, uczestniczki akcji One Billion Rising. Wśród nich są również elblążanki oraz mieszkanki powiatu elbląskiego.

Matki i córki, babcie i wnuczki, ponad 20 kobiet, a także dopingujący je mężczyźni, pojawiły się dziś (14 lutego) o godz. 17 w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, aby wspólnie zatańczyć przeciw przemocy. Międzynarodowa akcja One Billion Rising/Nazywam się Miliard po raz kolejny odbyła się również w Elblągu.

Tańczymy, aby wyrazić swój symboliczny sprzeciw wobec przemocy, która wciąż dotyka kobiety na całym świecie. To przemoc psychiczna, fizyczna, seksualna, ekonomiczna i wiele innych. Dziś tańczymy w symbolicznym geście wsparcia dla tych wszystkich kobiet, które kiedykolwiek doświadczyły przemocy, a wiemy, że są ich na świecie miliardy

- mówiła Anna Kowalska ze Stowarzyszenia Kongres Kobiet w Elblągu.

- W Elblągu o temacie przemocy domowej mówi się bardzo dużo, ale też robi bardzo dużo. Wiele organizacji pozarządowych, jak i rządowych stara się, aby tej przemocy było jak najmniej. Prezydent Elbląga niedawno powołał w zespół do opracowania kolejnego Programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie na lata 2019-2024. Położymy w nim duży nacisk na edukację rodziców, aby wychowywali dzieci bez użycia klapsa. Jeśli dziecko doznaje przemocy w domu, to jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości samo będzie tą przemoc stosowało. Przemoc niestyetuy, była i jest, mam nadzieję, żekiedyś jej nie będzie, róbmy wszystko, aby było jej jak najmniej. Panie również dzisiaj chcą pokazać, że są przeciw przemocy. To cieszy -przekonywał asp. sztab. Jarosław Graman z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, która również patronuje akcji.

Wspólnie z elblążankami, zatańczyły również mieszkanki kilku miejscowości powiatu elbląskiego, m.in.: Pasłęka, Jelonek, Żurawca, Jegłownika, Młynar i Milejewa.

Akcji One Billion Rising/Nazywam się Milliard - w Polsce patronuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Elbląskie wydarzenie po raz kolejny objęli swoim honorowym patronatem: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Kongres Kobiet.

Elblążanki przeciw przemocy zatańczą w tym roku jeszcze raz. Kolejna akcja One Billion Rising/Nazywam się Miliard w Elblągu odbędzie się w niedzielę, 17 lutego o godz. 16 na Placu Dworcowym.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ B.
  Piątek, 15.02

  Hm. Można i tak. Czy to jednak zmieni statystyki? Czy w wypadku zagrożenia jakaś pani tańcem skutecznie odpędzi napastnika? A może zamiast tego te panie zaczną mobbować za ułatwieniem dostępu do broni? Mały pistolecik w torebce będzie skuteczniejszy niż pokaz taneczny.

 2. 2
  +9
  ~ Kaziu
  Piątek, 15.02

  Mężczyzn tez dotyka przemoc ze strony kobiet. O tym cisza ...

 3. 3
  +1
  ~ brde
  Piątek, 15.02

  przemoc kobiet wobec mężczyzn wreszcie została napietnowana, brawo dla tych Pań

 4. 4
  +2
  ~ nins
  Piątek, 15.02

  Wow, aż 20 kobiet..to tłum

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.