Piątek, 18.09.2020, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Strażacy skontrolowali elbląskie escape roomy. Czy są bezpieczne?

07.01.2019, 16:00:55 Rozmiar tekstu: A A A
Strażacy skontrolowali elbląskie escape roomy. Czy są bezpieczne?
Fot. Ryszard Biel
Informacja o tragicznym pożarze, jaki miał miejsce w piątek, w koszalińskim escape roomie wstrząsnął Polską. Pięć 15-latek zginęło wówczas w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, a 25-letni pracownik z poparzeniami trafił do szpitala. W Elblągu działają trzy escape roomy. Czy są one bezpieczne?
 
W naszym mieście funkcjonują obecnie trzy escape roomy. Jeden z nich znajduje się w Muzeum Archeologiczno-Historycznym, dwa pozostałe prowadzone są przez przedsiębiorców w budynku Świat Dziecka przy ul. 12 Lutego oraz w budynku przy bulwarze Zygmunta Augusta.
 
Elbląscy strażacy w sobotę (5 stycznia) skontrolowali dwa escape roomy. Ten znajdujący się w Muzeum można było sprawdzić dopiero dziś (7 stycznia).
 
 
Przeprowadziliśmy czynności kontrolne we wszystkie trzech escape roomach. Nie stwierdziliśmy tam zagrożenia życia. Nie stwierdziliśmy nieprawidłowości, które mogłyby stanowić bezpośrednie niebezpieczeństwo powstania pożaru. Nie ma możliwości, aby osoby były tam zamykane bez możliwości ewakuacji. Jest możliwość szybkiej i bezpiecznej ewakuacji
 
– zaznaczył mówi st. kpt. Paweł Raczewski, kierownik sekcji kontrolno-rozpoznawczej Komendy Miejskiej PSP w Elblągu.
 
Podczas niezapowiedzianej kontroli właściciele escape roomów nie byli przygotowani do przedstawienia aktualnych przeglądów instalacji w budynkach. - Przyszliśmy nagle i właściciele nie mieli badań instalacji. To są pewne nieprawidłowości, ale one nie stanowią bezpośredniego zagrożenia. Po prostu właściciele muszą nam dostarczyć te dokumenty – dodał Paweł Raczewski.
 
Pierwszy escape room powstał kilka lat temu w Świecie Dziecka. Jego właściciel, Maciej Skrobotun, zapewnia, że pokój zagadek funkcjonuje bez zmian – bezpiecznie.
 
Kontrola Państwowej Straży Pożarnej była u nas przeprowadzona już w sobotę. Kontrola wypadła pozytywnie, czyli nie stwierdzono żadnych zagrożeń dla pracowników czy klientów. Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów, drzwi podczas gry są cały czas otwarte. W każdej chwili można ją przerwać i po prostu wyjść. Nasze pokoje zagadek znajdują się na ostatniej kondygnacji budynku Świata Dziecka i sam budynek spełnia wszystkie wymogi zabezpieczenia przeciwpożarowego
 
– podkreślił Maciej Skrobotun.
 
Drugi przedsiębiorca prowadzący escape room na portalu społecznościowym facebook opublikował w sobotę informację: „Drodzy Państwo łączymy się w bólu rodzin ofiar wypadku z Koszalina. Jednocześnie informujemy że Dom Gier odwiedzili dziś specjaliści i inspektorzy ochrony przeciwpożarowej z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu jak i funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, oczywiście nie stwierdzono żadnych uchybień zagrażających życiu czy zdrowiu na terenie Naszej Firmy. Mimo iż przeszliśmy pozytywnie kontrole ww. służb dziś i w przyszłości będziemy wdrażać dodatkowe środki bezpieczeństwa, by zapewnić wam bezpieczeństwo i komfort zabawy!”
 
Jak informuje niezalezna.pl we wszystkich escape roomach w województwie warmińsko-mazurskim strażacy stwierdzili uchybienia. - Nie były to jednak uchybienia, które skutkowałyby zagrożeniem życia lub zdrowia i stanowiły przesłanki do wydania decyzji o wyłączeniu tych lokali z użytkowania. W jednym z przypadków kontrola zakończyła się nałożeniem mandatu - powiedział naczelnik wydziału kontrolno-rozpoznawczego komendy wojewódzkiej PSP w Olsztynie st. kpt. Jacek Gromek w rozmowie dla niezalezna.pl.
 
Właściciel koszalińskiego escape roomu został zatrzymamy przez policję na trzy miesiące. Trwa śledztwo w sprawie tragedii.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Zwyczajny
  Poniedziałek, 07.01

  Śmiertelna pułapka. Zgroza, zgroza. Dlaczego i po co.

 2. 2
  0
  ~ Agata
  Poniedziałek, 07.01

  Sktobotun,a to dziwne,powiązania policyjno rodzinne?

 3. 3
  +7
  ~ lata świetlne
  Poniedziałek, 07.01

  Zauważcie-podobne miasta i napływają ludność w Elblągu i Koszalinie a jaka różnica w integracji na korzyść Koszalina. Tak było "od zawsze", bo ratusz tam łączy a nie łata i administruje. I mają mniej trędowatych z układów na samorządowych stołkach. Nie otwierają chodnika i stragany ale drogę i targowisko po wykonaniu. A jak wygląda miasto, to Hamburg może zazdrościć. I nie kopią rowu tylko jadą nad morze. Uczmy się najpierw integracji.

 4. 4
  +3
  ~ Kłamią
  Poniedziałek, 07.01

  Mowa o tzw TVP regionalna olsztyn, oszukują bo w Elblągu jest trzy escape a podają że dwa. Walic olsztyn i te tv. Zapatrzona w olsztyn Wieś.

 5. 5
  +3
  ~ niemazaco
  Poniedziałek, 07.01

  W Elblągu jest 5 ecaperoomow. za lockme.pl

 6. 6
  +11
  ~ jan-49
  Poniedziałek, 07.01

  po pokemonach kolejna zabawa dla idiotow czy mlodzi nie maja sie czym zajac a cwaniaki na glupkach trzepia kase a skutki widac w koszalinie

 7. 7
  +11
  ~ Brawo Wy
  Wtorek, 08.01

  zdjęcie 5 i 6, czy w takich pomieszczeniach normalne jest,że nastolatkowie, często 10 latkowie świętują wraz z kolegami swoje urodziny??? Nawet swego czasu na przystankach był ich plakat właśnie w tle z tym krwawym pokojem jako reklama-zachęta do organizowania urodzin dla dzieci. Jak takie zdjęcia urodzinowe można pokazywać później komuś, rodzinie, babci? Młode Breviki i inne wybryki natury rosną w takim otoczeniu, potem dla nich rzeź na prawdziwych ludziach nie robi już żadnego wrażenia. Brawo Wy

 8. 8
  --2
  ~ Grażynka
  Wtorek, 08.01

  Oczywiście wszyscy komentujący byli już tam sami i wszystko wiedzą jak to jest. Osobiście robiłam już dwa razy tam urodziny dla córki a jako gość byłam parę razy u innych. Dzieci mega zadowolone, bawiły się doskonale. Zaangażowane jak nigdy. Wszystko jest tam ogarnięte jak trzeba. Poza tym co w tym Elblągu robić z nastolatkiem ? Na kulki mam z nim iść czy szósty raz do JUMP Fitness ? Ludzie jeździli do escaperoom"ów do Gdańska i Olsztyna to teraz chociaż mają na miejscu i można iść jak pogody nie ma... Miłego dnia życzę Elblongowi :)

 9. 9
  +2
  ~ ...
  Środa, 09.01

  Jeżeli ""w tym Elblągu "" nie ma co robić , to trzeba znależć inny Elbląg (Elblong?) . Na głupie pytanie , głupia odpowiedż .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.