Wtorek, 19.10.2021, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie pobiegli dla Ignasia i Wiktora. Za nami Bieg Mikołajkowy

09.12.2018, 18:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie pobiegli dla Ignasia i Wiktora. Za nami Bieg Mikołajkowy
Fot. Ryszard Biel

Mimo niesprzyjającej pogody, w niedzielę (9 grudnia), blisko 200 osób wzięło udział w charytatywnym Biegu Mikołajkowym. - Deszcz nam nie przeszkadza, najważniejsza jest świetna atmosfera i cel, w jakim tu jesteśmy - mówi Mirek Koszykowski, jeden z uczestników imprezy. Tym razem elblążanie pobiegli dla Ignasia i Wiktora, dwójki małych pacjentów elbląskiego hospicjum.

Frekwencja zawsze nam dopisuje bez względu na pogodę. Dziś mamy tego potwierdzenie, w biegu startuje około 200 osób. To już czwarte takie zawody. Zaczęło się od biegu koleżeńskiego z okazji mikołajek. Potem przerodziło się to w większą imprezę, charytatywną. W tym roku wspomagamy dwóch chłopców z hospicjum elbląskiego

- mówi Łukasz Piśkiewicz, prezes SKS EL Aktywni.

2,5-letni Ignaś urodził się z porażeniem mózgowym, nie potrafi siedzieć ani chodzić. Z kolei Wiktor przyszedł na świat jako wcześniak, w 27. tygodni ciąży, ma rzadką genetyczną chorobę. Obaj chłopcy, podopieczni hospicjum elbląskiego, wymagają kosztownej rehabilitacji. Pieniądze z Biegu Mikołajkowego przeznaczone zostaną właśnie na ten cel.

Zawody odbyły się w niedzielę, 9 grudnia. Start i meta biegu znajdowały się w Bażantarni. Zawodnicy pokonali blisko 7 kilometrów ulicami Elbląga. Oddzielnie, na krótszym dystansie, pobiegły dzieci. Wśród uczestników, były zarówno osoby, które już po raz kolejny brały udział w wydarzeniu, jak i te, które w charakterze Mikołaja pobiegły po raz pierwszy.

W tym roku wspieramy elbląskie hospicjum. Cel wyjątkowy. W ubiegłym roku biegliśmy dla schroniska dla zwierząt. Za każdym razem cel jest inny, ale równie ważny. Dlatego jestem już trzeci raz. Poza tym to przyjemność biegu, spotkania z kolegami. Atmosfera tego wydarzenia jest wyjątkowa

- mówi Mirek Szewczuk, jeden z biegaczy.

Pierwszy raz biorę udział w biegu. Zachęcili mnie do tego znajomi. Długo nie musieli mnie namawiać. To bieg charytatywny. Chciałem się przysłużyć, pomóc na tyle, na ile mogę

- przekonuje Patryk, uczestnik biegu.

Po biegu odbyła się licytacja przedmiotów, z której dochód, podobnie jak wpisowe, przeznaczony zostanie na pomoc chłopcom.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni i Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak.


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Za nami Bieg Mikołajkowy ( zdjęć 84 )
Dodano: 2018-12-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Daniel
  Niedziela, 09.12

  daniel.wiktorskiii@gmail.com

 2. 2
  +3
  ~ dawca
  Poniedziałek, 10.12

  Mam tylko nadzieje , że El-Aktywni nie będą już finansowani przez EPEWiK i przez EPEC, bo to z naszych pieniędzy.Wielu ludzi daje darowizny i wspomaga i sami chcą mieć wpływ na to żeby pomagać potrzebującym.Indywidualnie mogę też wspomóc te chore dzieciaczki, oprócz odpisu z podatku PIT, jaki zawsze robię na Hospicjum.

 3. 3
  +1
  ~ Jagódka
  Poniedziałek, 10.12

  Nie tylko elblążanie pobiegli warto zasięgnąć języka u orgamizatora. Dzieci przyjechały 40 km

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.