Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Pomagam, więc jestem". Elbląg podziękował wolontariuszom, dziś ich święto

05.12.2018, 16:30:15 Rozmiar tekstu: A A A
"Pomagam, więc jestem". Elbląg podziękował wolontariuszom, dziś ich święto
Fot. Ryszard Biel

Czasami śmieją się ze mnie, że działam charytatywnie, a ja po prostu to lubię. Wolontariat to moja pasja. Kocham dzieci, więc najchętniej pracuję z nimi. Nie zawsze jest łatwo. Szczególnie jak widzę krzywdę dzieci. Trzeba jednak się przełamać, pomagać - przekonuje Natalia Zielińska z IV Liceum Ogólnokształcącego. Natalia ex aequo z Martą Puchtą z Zespołu Szkół Gospodarczych zdobyła pierwsze miejsce w konkursie "Barwy Wolontariatu".

Dziś (5 grudnia) w Elblągu obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w Ratuszu Staromiejskim odbyła się gala z udziałem przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnego samorządu, szkół i samych wolontariuszy. Były nagrody, wyróżnienia i występy.

Spotykamy się dzisiaj, aby podziękować wolontariuszom za ich pracę, działania. Cieszę się, że wolontariuszy jest coraz więcej w Elblągu, że są to zarówno osoby młode, jak i starsze. Widać ich również i na miejskich imprezach

- mówił Maciej Pietrzak, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych.

Podczas gali poznaliśmy laureatów tegorocznego konkursu "Barwy Wolontariatu". Pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwie uczennice szkół średnich: Marta Puchta (Zespół Szkół Gospodarczych) i Natalia Zielińska (IV LO). Obie nastolatki na rzecz innych działają już od najmłodszych lat.

Jestem szczęśliwa. Nie spodziewałam się tego wyróżnienia. Nie wiedziałam, że to moje pomaganie może zostać zauważone i docenione. Przygodę z wolontariatem zaczęłam od gimnazjum, a rozwinęłam jeszcze, gdy trafiłam do technikum. Lubię pomagać ludziom. Czuję taką wewnętrzną potrzebę. Myślę, że dobro, które dajemy innym, wraca. Jeśli nie bezpośrednio do nas, to do innych ludzi

- mówiła wyraźnie wzruszona Marta Puchta.

Na drugim miejscu znalazło się szkolne koło wolontariatu przy Zespole Szkół Technicznych. Trzecie miejsce obok siebie stanęli: Maja Zając i szkolne koło wolontariatu przy IV LO.

Pomagam, więc jestem. To hasło przyszło nam do głowy, gdy myślałyśmy o tym wydarzeniu. To już 18. edycja ogólnopolskiego konkursu Barwy Wolontariatu. Cały czas chcemy promować te dobre postawy, pokazywać naszych wolontariuszy. Ja wiem, że wy nie chcecie się pokazywać. Młodsi i starci mówią, że nie robią tego, aby dostać dyplom, czy ktoś wam uściskał ręce. My jednak mamy taką potrzebę, chcemy was pokazywać. Pokazywać jak świat dookoła zmienia się dzięki wam

- mówi Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

W trakcie wydarzenia przyznano również wyróżnienia dla koordynatorów wolontariatu działających w szkołach i przedszkolach. Wręczono również nagrodę w konkursie "Dziecięcy Piekarczyk" - tegoroczna statuetka trafiła do Anny Mienickiej, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 18.

Podsumowano także konkurs "Kocham Cię Życie – Jabłuszko Zdrowia i Drzewka Zdrowia" zorganizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonki, na najlepsze hasło promujące profilaktykę. Hasła, przygotowane przez młodzież z elbląskich szkół, zostały zaprezentowane podczas Marszu Zdrowia, w październiku. Głosowanie odbyło się na info.elblag.pl. Zdobywcą I miejsca zostało I Liceum Ogólnokształcące z hasłem "Tylko w chorobie ceni się zdrowie", uzyskując aż 5104 głosów.

Galę uświetnił występ zespołów: Szalone i szalone Małolaty ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz.

Wolontariuszy spotykamy prawie na każdym kroku, nie zawsze o tym wiedząc. Pozostają w cieniu, ale to oni wspierają wiele lokalnych organizacji pozarządowych, a także miejskie instytucje. Pomagają chorym, niepełnosprawnym, seniorom i dzieciom. Są aktywni podczas koncertów, festynów, wydarzeń sportowych, edukacyjnych czy kulturalnych. Organizują zbiórki i akcje charytatywne. Dziś możemy im podziękować za tę pasję i działanie. 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Barwy wolontariatu gala ( zdjęć 78 )
Dodano: 2018-12-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Anna
  Środa, 05.12

  Wspaniale. Gratulacje dla wszystkich Wolontariuszy!

 2. 2
  +2
  ~ elblążanka
  Środa, 05.12

  Gratulacje dla Marty i Agnieszki z Zespołu Szkół Gospodarczych i wszystkich pozostałych zwycięzców oraz ich opiekunów

 3. 3
  --1
  ~ awatar
  Czwartek, 06.12

  a po co tam ten bufon Czyżyk

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6216459274292