Środa, 22.05.2019, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Grupa elblążan skierowała apel do sędziów „Nie bójcie się być wolnymi sędziami!”

07.12.2018, 15:34:38 Rozmiar tekstu: A A A
Grupa elblążan skierowała apel do sędziów „Nie bójcie się być wolnymi sędziami!”
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Na ręce Prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu Piotra Żywickiego i Prezes Sądu Rejonowego w Elblągu  Agnieszki Walkowiak grupa elblążan złożyła apel skierowany do wszystkich sędziów.
 
Elbląski oddział Komitetu Obrony Demokracji oraz grupa Rozmawiajmy o demokracji skierowali apel do wszystkich elbląskich sędziów.
 
Apel jest formą poparcia niezawisłych sądów i obywatelskiej troski o zachowanie prawa zawartego w Konstytucji RP
 
– zapewnia Tadeusz Piotrowski z KOD-u.
 
Wczoraj, 6 grudnia, apel został złożony zarówno w Sądzie Okręgowym, jak i w Rejonowym w Elblągu. Co zawierał? Poniżej przedstawiamy jego treść:
 
„W imieniu Elblążan protestujących w trzecim dniu każdego miesiąca składamy na ręce Prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu Pana Piotra Żywickiego apel do wszystkich sędziów o to, aby byli niezależni jak sędzia Igor Tuleya.
 
Sędzia Igor Zygmunt Tuleya kieruje się przede wszystkim prawem nadrzędnym jakim jest polska Konstytucja z 1997 r. obowiązująca do chwili obecnej. Nie boi się jej stosować literalnie w praktyce sędziowskiej, mając zawsze na uwadze dobro Rzeczypospolitej, jakim jest zachowanie trójpodziału władzy. Jest wolnym sędzią! Nie bójcie się również Wy, Elbląscy Sędziowie, być wolnymi sędziami! "O wolnych sędziach pamiętać będą wolni ludzie" – powiedział profesor Adam Strzembosz.

Pamiętamy o Was, Sędziowie !
Trzeciego dnia każdego miesiąca, odpowiadając na apel profesora Marcina Matczaka, będziemy manifestować w obronie sądów powszechnych. Wprawdzie, profesorowi Matczakowi chodziło przede wszystkim o Sąd Najwyższy (3. kwietnia br. weszła w życie nowelizacja ustawy o SN z mocą od 3. lipca), ale walka o wolne sądy nie skończyła się z chwilą wycofania się z tej niekonstytucyjnej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. W dalszym ciągu w rękach rządzących są sądy powszechne oraz Trybunał Konstytucyjny i Krajowa Rada Sądownictwa. Mamy nadzieję, że rządzący nami politycy opamiętają się i dostosują ustawy do obowiązującej Konstytucji i dyrektyw Unii Europejskiej”.
 
Czy z tym apelem zgadzają się nasi czytelnicy?
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ Zdziwiony
  Piątek, 07.12

  Czemu na każdej manifestacji na zdjęciach widać te same osoby co np ostatnio na manifestacji o czyste powietrze 🤣

 2. 2
  +38
  ~ kaz
  Piątek, 07.12

  Witam . Ale ja nikogo do wystąpienia w moim imieniu nie upoważniałem. Jestem elblążaninem i nie życzę sobie aby ktoś apelował do sędziów w moim imieniu. Sędziowie są od przestrzegania i stosowania obowiązującego prawa.

 3. 3
  +30
  ~ Adakos
  Piątek, 07.12

  Mam nadzieję że jak przyjdzie nawet jedna osoba z karteczką wolne sądy to będzie o tym artykuł :D

 4. 4
  +17
  ~ Obserwator
  Piątek, 07.12

  To są prowokatorzy !!!

 5. 5
  +12
  ~ Dlaczego nie ma takich hasel???
  Piątek, 07.12

  wyzsze place! tańsze paliwo!

 6. 6
  +20
  ~ abc
  Piątek, 07.12

  Sądy wolne od nacisków grup nacisku / idiotycznych demonstrantów / !!!!!!!!

 7. 7
  +17
  ~ kwadrat
  Piątek, 07.12

  poprosimy o nazwiska skoro grupa złożyła list otwarty rozumiem, ze również podpisała. Nie wstydzi się swych poglądów to zanim poprę chciałbym wiedzieć kto takie mądre pisma składa również w moim obywatela, elblążanina imieniu. Jakoś obce mi KOD, grupa Rozmawiajmy o demokracji... Tadeusz Piotrowski to trochę mało na grupę??

 8. 8
  --17
  ~ Twój email
  Sobota, 08.12

  Żadna grupa zawodowa nie jest idealna, sędziowie też nie są idealni, ale jest jedna grupa zawodowa pogardzana przez Polaków szczególnie: to są politycy. A wśród nich najbardziej pogardzani są politycy PiS (nagrody co "się należały", debilna ustawa o IPN odszczekiwana pod stołem, pamiętacie co oni mówili o niepełnosprawnych ... - tylko ostatnie przykłady z całej powodzi chamstwa i głupoty w wykonaniu PiS). A kto ma teraz rządzić sądami ...? Tak , bingo - politycy PiS. Tym sposobem najbardziej godne pogardy przestępcze towarzystwo w Polsce próbuje sobie zapewnić bezkarność za własne przekręty.

 9. 9
  --16
  ~ Twój email
  Sobota, 08.12

  Wolne sądy będą bardziej potrzebne PiS-owi po wyborach, niż są potrzebne opozycji dziś. Niech się WSPÓŁCZEŚNI BOLSZEWICY modlą, żeby po rządach PiS-u zostali w sądach jacyś niezależni sędziowie, bo jeśli zostaną tylko tacy, których mianuje Piotrowicz z Ziobrą, to po wyborach właśnie ci nominaci nie będą mieli litości dla polityków PiS. Miernoty zrobią wszystko żeby przypodobać się władzy, tak samo pisowskiej, jak niepisowskiej. To PiS wprowadza miernoty i lizusów i jest przy tym zdecydowanie za głupi, żeby pojąć, ze kręci bat na własne CZTERY LITERY !!!

 10. 10
  +15
  ~ nic, naprawdę nic nie pomoże
  Sobota, 08.12

  Postawa sędziego nie zależy od systemu politycznego a jedynie od osobowości, wychowania, przyzwoitości każdego z nich. To nie system zabrania sędzinie bronić metodami stalinowskimi protegowanej przestępczyni a jedynie układ, chęć awansu, oczekiwanie wzajemności. Łajdactwo nie zniknie a jedynie rozpełznie się bezkarnie. Nie prawo i łańcuch z godłem a powiązania, układy , kolesiostwo - takie są zgniłe postacie sądownictwa i reforma pis tego nie zmienia a jedynie umacnia pogardę dla prawa. Sędzina wykrzykuje, że nie pozwoli oskarżać koleżanki z powiązaniami - nie wstydzi się tego i czyni to jawnie, bo prawo ma właśnie tam. Żadne plansze i kartoniki nie zbudują przyzwoitości sędziego, bo przyzwoity sędzia pracuje milczkiem wykonując zawód zgodnie z literą i duchem prawa. Stalinowiec - nie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.