Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Witold Wróblewski oficjalnie został Prezydentem. „Działajmy razem ponad podziałami. To się Elblągowi należy”

22.11.2018, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Witold Wróblewski oficjalnie został Prezydentem. „Działajmy razem ponad podziałami. To się Elblągowi należy”
Fot. Ryszard Biel

Trwa pierwsza sesja Rady Miejskiej Elbląga kadencji 2018 - 2023. Po odebraniu zaświadczeń przez radnych Przewodnicząca Miejskiej Komisji wyborczej wręczyła zaświadczenie nowo wybranemu Prezydentowi – Witoldowi Wróblewskiemu. Przez większą część osób zebranych na sali zostało to przyjęte owacjami na stojąco.

 

Elblążanie wybrali samorząd, który będzie wyznaczać kierunki rozwoju Elbląga. (…) Te wybory były wyjątkowe. Wysoka frekwencja to sygnał, że demokracja nie zginęła i ma się bardzo dobrze

– mówił Witold Wróblewski.

Prezydent Elbląga przyznał, że dzisiejsza (22 listopada) sesja jest dla niego wyjątkowa.

Po raz drugi czuję radość, wzruszenie i zaszczyt (…) Prawie 72 proc. poparcie dla mojej osoby traktuję jako akceptacje moich dotychczasowych działań i mojego programu wyborczego. (…) Droga Rado, Elbląg potrzebuję nas wszystkich (…) Deklaruję współprace ze wszystkimi. Działajmy razem ponad podziałami. To się Elblągowi należy

– podkreślił Witold Wróblewski.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%75.0 %25.0


Galeria / I sesja Rady Miejskiej ( zdjęć 88 )
Dodano: 2018-11-22 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ kolo
  Czwartek, 22.11

  Tylko żebyś Ty panie Wróblewski nie "zaginął". A z tym poparciem to pan uważaj, bo te 72 % to ci co poszli w drugiej turze wyborów. A ponadto czym tu się chwalić, pokonując pana Wilka. W drugiej turze każdy ale to każdy wygrał by z takim kandydatem PiS.

 2. 2
  +6
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 22.11

  Zapowiada się bardzo ciekawa i 5 letnia kadencja. Bardzo pozytywna reakcja i wynik 24 głosów za przy obecności 24 radnych na Antoniego Czyżyka oraz bardzo miły akcent z deklaracja radnego Marka Pruszaka no cóż może w końcu wszyscy wyciągnęli wnioski po referendum w 2013 roku? Zgoda buduje nie zgoda rujnuje!

 3. 3
  +6
  ~ słowo a czyn
  Czwartek, 22.11

  Co znaczą te słowa: "działajmy razem ponad podziałami"? To znaczy ja dyktuję a wy głosujecie" Oby nie była to kolejna kadencja ślepa i głucha, otwarta tylko na kolesi. Oby w tej kadencji nie było świętych i chronionych a następnie zmuszanych do wdzięczności.

 4. 4
  +9
  ~ do kolo
  Czwartek, 22.11

  No sorry platfudie ale Michałek przegrałby nawet z Nowakiem.....co innego Czyżyk lub Kluge.....

 5. 5
  +8
  ~ Przyboczni
  Czwartek, 22.11

  Wszystko prawie pieknie oby tylko tych złych ludzi bylo mniej wokół niego , co negatywnie wpływają na osobę i postrzeganie go !

 6. 6
  +14
  Robert Koliński
  Czwartek, 22.11

  Ma prezydent Wróblewski rację, że te wybory były wyjątkowe, bo naznaczone wyborczym, dyrektorsko-urzędniczym szwindlem, który niestety sam firmował i firmuje. Nie szalałbym też z tym "poparciem i akceptacją dotychczasowych działań i programu wyborczego", bowiem większość mieszkańców zagłosowała jednak przede wszystkim przeciwko kandydatowi PiS, a nie za programem obecnego włodarza, który w wielu punktach jest dla budżetu miasta i mieszkańców zwyczajnie szkodliwy, żeby tylko sprawę elbląskiego kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej czy Góry Chrobrego tu przypomnieć; miejmy jednak nadzieję, że po tym grzecznościowym wstępie pan prezydent jednak się opamięta i zacznie działać na rzecz miasta i mieszkańców, a nie ich interesom wbrew, czego i jemu i nam wszystkim życzę.

 7. 7
  --5
  ~ ccv
  Czwartek, 22.11

  bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 8. 8
  +4
  ~ elblażanka
  Czwartek, 22.11

  I tak panie prezydencie teraz tylko działać i realizować swoje obietnice wyborcze. Wiemy co nas czego ze strony państwa w energetyce. Minister zapowiedział budowę elektrowni atomowej za ok.70 mld. i tu finansowanie tej inwestycji będzie w zakresie państwa i spółek energetycznych, do których należy Energa.Podpisane umowy z Energa będzie wymuszało na odbiorcach ciepła dofinansowania do ich inwestycji , dlatego powinniśmy budować własną ciepłownię. A i tak zarobki jakie są w Energa są nie na naszą kieszeń , żeby im finansować. Oczekujemy obniżki tej stawki o 20%, które były obiecane w kampanii. W innych miastach budują, a koszt g.j jest o wiele tańszy. Prosimy działać, bo to już jest konieczność, żeby mieć swoją ciepłownię.

 9. 9
  +4
  ~ c.d ciepła
  Czwartek, 22.11

  Budujmy nasze https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1770514,1,energia-i-cieplo-z-jednego-zrodla-czyli-podwojna-korzysc-kogeneracji.read

 10. 10
  0
  ~ Wyborca Pis
  Czwartek, 22.11

  A wice kto jeden to chyba mało

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2643339633942