Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Dziś pierwsza sesja nowej RM. Były radny z PiS prosi o rozwagę w składaniu interpelacji

22.11.2018, 07:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś pierwsza sesja nowej RM. Były radny z PiS prosi o rozwagę w składaniu interpelacji
Fot. Archiwum redakcji
REKLAMA
Pierwsza sesja nowej Rady Miasta odbędzie się dziś, 22 listopada, o godz. 10.00. Były już radny Jan Redzimski ostatniego dnia swojej kadencji złożył interpelację, w której poruszył kwestie formy składania i prac nad... interpelacjami. W czym widzi problem?
 
Jan Redzimski przez ostatnie cztery lata zasiadał w Klubie Radnych Prawa i Sprawiedliwości. 16 listopada, czyli w ostatni dzień kadencji 2014-2018, złożył interpelację, która odnosiła się do formy składania... interpelacji.
 
 
Zgłosiłem interpelację, której przedmiotem jest usprawnienie działań Rady Miasta. Zaproponowałem przyjęcie wyłącznie formy pisemnej przy składanie interpelacji oraz pominięcie odczytywania interpelacji podczas obrad Rady Miasta
 
– wyjaśniał Jan Redzimski.
 
Były już radny zaznaczył, że sesje Rady Miasta niepotrzebnie były wydłużane. - Dotychczasowa formuła związana ze składaniem interpelacji prowadziła do odczytywania wszystkich złożonych interpelacji podczas obrad Rady Miasta – dodał Jan Redzimski. - To niewątpliwie przedłużało obrady i czyniło je mniej produktywnymi.
 
Jan Redzimski ma pomysł, jak temu zaradzić. - Moja propozycja zmierza do wyeliminowania odczytywania interpelacji podczas obrad Rady Miasta. Interpelacja byłaby składana w formie pisemnej, a jej odpis otrzymywaliby wszyscy radni. Kolejnym etapem byłoby przesłanie interpelacji do odpowiedniego departamentu Urzędu Miasta celem ustalenia możliwości i zasadności realizacji interpelacji – wyjaśniał.
 
Co dałoby takie rozwiązanie? - Ewentualna dyskusja na sesji mogłaby od razu przybrać formę merytoryczną albowiem radni dysponowaliby już treścią interpelacji oraz studium odpowiedniego departamentu UM – tłumaczy Jan Redzimski.
 
 
Uważam, że taka formuła znacząco wpłynie na zwiększenie merytoryki prac Rady Miejskiej
 
– dodał Jan Redzimski.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 22.11

  Przecież takie rozstrzygnięcie jest zapisane w przyjętej przez PIS nowelizacji ustawy. Ale się pan wysilił.

 2. 2
  +12
  ~ opinia
  Czwartek, 22.11

  Jest Pan nieuczciwy a co do tej pory robił radny .

 3. 3
  +16
  ~ Królowa nepotyzmu
  Czwartek, 22.11

  Ogłaszam nowy sezon kabaretowy za otwarty.

 4. 4
  +13
  ~ p.
  Czwartek, 22.11

  przypomnę tylko - jest Pan byłym radnym. Do widzenia!

 5. 5
  +9
  ~ Cysorz goopich
  Czwartek, 22.11

  Królowa nepotyzmu - Szanowni internauci ogłaszam, że ta osoba otworzyła festiwal głupoty, w którym biorą udział wybitni mieszkańcy, specjaliści od zawiści i frustracji. Szkoda, że tacy ludzie nie potrafią włączyć racjonalnych funkcji myślenia.

 6. 6
  +12
  ~ Kabaret
  Czwartek, 22.11

  Najbardziej żenujący i żałosny sklad na 5 lat! Szczegolnie radni- przedstawiciele elblążan ze 136 głosami! Ktorzy będą piastowac tą funkcję dzięki manewrowi Dyrektorów! Takimi ludzmi się gardzi

 7. 7
  +15
  ~ zaczynają
  Czwartek, 22.11

  Bywa, że po 4 latach "radni" orientują się, że ich czas już minął i zaczynają gwałtownie pracować. Inni, nowi radni, zapomnieli że do piaskownicy zabrali łopatkę i grabie na polecenie kumpla, ale bawić się nie chcą. Kiedyś przyjeżdżał Cyrk Warszawa na ul. Warszawską, dzisiaj cyrk stanowi cała "elita" polityczna naszego miasta. Przyzwoitość, wstyd, skromność, pracowitość , to pojęcia nieznane a słowo "przepraszam" jest obraźliwe dla nich. Klasę człowieka poznaje się po wyborze i szacunku do ludzi od niego zależnych.

 8. 8
  +7
  ~ fertyk
  Czwartek, 22.11

  to jest paranoja, a tych nauczycieli to powinno się ukarać i to porządnie. Wstyd i żenada. !!!!

 9. 9
  +2
  ~ mius
  Czwartek, 22.11

  A którzy dyrektorzy, których szkół?

 10. 10
  +6
  ~ fertyk
  Czwartek, 22.11

  Najwięcej rezygnacji dotyczy kandydatów z listy KWW Witolda Wróblewskiego. Mandatu nie przyjęli: Iwona Mikulska (dyrektorka SP nr 18 w Elblągu, 997 głosów) i Edward Pietrulewicz (dyrektor SP 19 w Elblągu, 794 głosy). Z oczywistych względów radnym nie będzie Witold Wróblewski (1323 głosy), który został ponownie prezydentem, a jego miejsce w Radzie powinna zająć Agnieszka Jurewicz (dyrektorka II LO), bo to ona uzyskała najwięcej głosów (dokładnie 196) na liście komitetu po Witoldzie Wróblewskim i Marku Burkhardtcie (417 głosów) w okręgu nr 4. Pani dyrektor mandatu jednak nie przyjęła, wybierając szkołę, więc jej miejsce w Radzie Miejskiej zajmie 45-letnia Monika Dwojakowska (142 głosy), nauczycielka w SP 21, prezes stowarzyszenia działającego przy tej szkole.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0983009338379