Wtorek, 28.03.2023, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

WOŚP ponownie zagra w Elblągu. "Kto raz weźmie udział w Finale bierze w nim udział już co roku"

20.11.2018, 14:50:55 Rozmiar tekstu: A A A
WOŚP ponownie zagra w Elblągu. "Kto raz weźmie udział w Finale bierze w nim udział już co roku"
Po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ponownie w naszym mieście organizacją Finału zajmie się Szkoła Podstawowa nr 11.
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 13 stycznia 2019 r. Tegoroczne hasło Finału brzmi „Pomaganie jest dziecinnie proste”. - Elbląski sztab został już zarejestrowany. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizacje całego przedsięwzięcia. Podczas 26. Finału udało się zebrać w Elblągu ponad 386 tys. zł. Pobiliśmy wówczas rekord – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 
Podczas 26. Finału WOŚP w Elblągu działało 65 sztabików. Były to przede wszystkim szkoły i przedszkola. Pieniądze zebrane podczas 27. Finału WOŚP zostaną przeznaczone zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
 
W Elblągu będzie mogło działać 450 wolontariuszy.
 
Dostaliśmy taki limit. Znając historię wcześniejszych lat zawsze było więcej chętnych niż miejsc, dlatego warto szybko się zarejestrować. Już mamy zarejestrowanych 35 wolontariuszy
 
– dodał Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu WOŚP..
 
Jak można zostać wolontariuszem? - Od poniedziałku do piątku, od godz. 9.00 do 18.00 czekamy na Was w biurze Centrum Wolontariatu, ul. Związku Jaszczurczego 17, w pokoju 26. Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą zdjęcie i nr PESEL. W tym roku bardzo ważne jest podanie numeru telefonu – informowała Gabrysia Zimirowska z Centrum Wolontariatu.
 
Rejestracji można również dokonać drogą elektroniczną. - Na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl można wprowadzić wszystkie potrzebne dane, ale i tak trzeba do nas przyjść osobiście, żeby potwierdzić swoją tożsamość – dodała Gabrysia Zimirowska. - Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia będą potrzebowały na formularzu zgody rodziców.
 
Tradycyjnie w dzień Finału na elbląskiej Starówce stanie scena, na której odbędą się koncerty i licytacje. - Scena będzie przed Ratuszem Staromiejskim. Chcemy, aby Elbląg tak jak zawsze wypadł dobrze. Liczymy na duży odzew – stwierdził Bogusław Milusz.
 
Kto wystąpi 13 stycznia? - Tego jeszcze nie powiemy. Rozmowy trwają – zaznaczył Bogusław Milusz. - Planujemy różne działania, które już się sprawdziły, ale myślę, że pojawią się także nowe tematy.
 
 
Ktoś, kto raz weźmie udział w Finale bierze w nim udział już co roku. Ja nie wyobrażam sobie, żeby nie brać udziału w WOŚP-ie
 
– dodała Kasia Stosik, kierownik finansowy elbląskiego sztabu WOŚP.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ Lolek
  Wtorek, 20.11

  Nie dajemy ma Owsiaka

 2. 2
  +7
  ~ nie korzystaj!!!
  Wtorek, 20.11

  Lolek nie dajesz na Owsiaka ale z urzadzen z WOSP pewnie chętnie korzystasz !?

 3. 3
  +5
  ~ klara
  Wtorek, 20.11

  Im wieksza nagonka na Owsiaka tym jestem hojniejsza i daje więcej.

 4. 4
  +6
  Robert Koliński
  Wtorek, 20.11

  Jako kilkukrotny organizator pierwszych akcji i finałów WOŚP w Elblągu chciałbym zapytać - czy w tym roku również pan dyrektor prezydencki B. Milusz będzie zmuszał szkoły i nauczycieli do pracy w sztabach Orkiestry w ramach swoich obowiązków zawodowych (oczywiście bez wynagrodzenia) czy może jednak tegoroczny udział w tym przedsięwzięciu będzie dobrowolny? Albo może choć nauczyciele za pracę w niedzielę otrzymają stosowne, przysługujące im zgodnie z Kodeksem Pracy wynagrodzenie?

 5. 5
  --3
  ~ Elblążanka :)
  Wtorek, 20.11

  Panie Koliński, Pan to musi byc nieszczesliwy czlowiek. Szkoda . Życzę poluzowania gumek. Szkoda zycia. Przestań Pan marudzić a weź się Pan do pracy.:)

 6. 6
  +5
  ~ Wolność słowa
  Wtorek, 20.11

  Kolinski jako obywatel ma prawo zadawać pytania, zresztą każdy ma takie prawo. Nawet jeżeli dotycza one takich świętych krów jak Owsiak czy Kaczyński

 7. 7
  +4
  ~ Gosc
  Wtorek, 20.11

  Kiedy?Muszę kupić zatyczki do uszu , by nie słuchać tego gledzenia

 8. 8
  0
  ~ Lola
  Środa, 21.11

  Ludziska dajmy Panu Owsiakowi dużo kasy .Chłop ciężko pracuje należy mu się .

 9. 9
  --2
  ~ Lola
  Środa, 21.11

  Klara liczymy na Ciebie Panu Owsiakowi kasa się przyda im więcej ytym lepiej .

 10. 10
  +1
  ~ polak
  Środa, 21.11

  walić dziada ,niech robi z siebie idiotę nie z innych

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0982809066772