Wtorek, 28.03.2023, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu z WOŚP-owymi puszkami wyruszyło aż 450 wolontariuszy

14.01.2018, 13:00:31 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu z WOŚP-owymi puszkami wyruszyło aż 450 wolontariuszy
Fot. Ryszard Biel

Blisko 120 tysięcy wolontariuszy, w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie,  zbiera pieniądze dla WOŚP. Ilu z nich gra w Elblągu? Aby się tego dowiedzieć udaliśmy się do elbląskiego sztabu WOŚP, który w tym roku powstał w Szkole Podstawowej nr 11.
 

W Elblągu z WOŚP-owymi puszkami wyruszyło aż 450 wolontariuszy. W poprzednich latach udało nam się zbierać w ciągu tygodnia i były to kwoty 500 do 1000 zł. W zeszłym roku, z inicjatywy pana dyrektora Milusza (szefa elbląskiego sztabu WOŚP-przyp.red.), zorganizowaliśmy wydarzenie w naszej szkole,  które grało, tak jak Orkiestra, w niedzielę, i wtedy zebraliśmy aż 10 000 zł. To doświadczenie zachęciło nas do stworzenia elbląskiego sztabu WOŚP. Uczniowie SP 11 zaangażowali się bardzo aktywnie w tę akcję i, co jest dla nas bardzo ważne,  również bardzo wielu rodziców nas wspiera

– mówi Agnieszka Szwaracka, ucząca w SP 11 angielskiego.

To zaangażowanie, ale i wielką pozytywną energię, czuło się już od drzwi wejściowych SP 11. Na korytarzach powstały kramiki z całą masą słodkości, wyrobów plastycznych czy oferujących różnego rodzaju usługi (od malowania paznokci, po zaplatanie warkoczyków). Uczniowie i ich rodzice przybywali do szkoły, by w tej niepowtarzalnej atmosferze spędzić niedzielne przedpołudnie i zasilić WOŚP-ową skarbonkę.

Przez 25 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała już ponad 825 milionów złotych. Tylko w ubiegłym roku Polacy i sympatycy Orkiestry przekazali na jej konto 105 570 801,49 zł. Jest szansa, by w 2018 roku osiągnąć 10 cyfrowy wynik i przekroczyć miliard złotych.

Wykształcenie młodego człowieka nie jest wystarczające w naszych czasach. Trzeba wyjść poza ramy podstaw nauczania i przekazać dzieciom również wartości społeczne, pokazać w praktyce jak wiele radości sprawia zarówno otrzymywanie prezentów czy wsparcia,  jak i dzielenie się z innymi. Efekty widoczne są bardzo szybko

– stwierdza Agnieszka Szwaracka.

Zatem, parafrazując słynne przemówienie Johna F. Kennedy'ego, nie pytaj co Orkiestra może zrobić dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla Orkiestry? A zrobić można bardzo dużo nawet niewielkim wysiłkiem i jeszcze mniejszym  kosztem, bo, jak wielokrotnie zapewniał Jurek Owsiak, liczy się każdy grosz.

W Elbląskich szkołach sztabiki grają do 13:30, wolontariusze zbierają pieniądze do puszek znacznie dłużej, a w sumie jest około 20 sposobów na wsparcie Orkiestry. Do wielkiego grania dołączyły sieci komórkowe, banki, wiele firm i pasjonatów.  Dzięki licytacjom w sztabach i poprzez internet, możliwości zrobienia przelewu czy korzystając z licznych aplikacji możemy sprawić, że cel 26. Finału WOŚP zostanie osiągnięty.

A cel tegorocznej zbiórki WOŚP   to wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Szef Orkiestry, Jurek Owsiak marzy, by w każdym najmniejszym szpitalu, w którym na świat przychodzą dzieci, znalazł się  nowoczesny sprzęt (np. inkubatory), aby w trudnych przypadkach nie trzeba było zawozić nowonarodzonego dziecka do szpitala specjalistycznego. Jak pokazują statystyki, podróż karetką do szpitala specjalistycznego jest bardzo niebezpieczna dla tych maluchów.  

„To dzięki Waszym, nawet tym najdrobniejszym wpłatom i Waszemu zaangażowaniu w nasze działania, jesteśmy w stanie podnosić poziom polskiej medycyny dziecięcej i sprawiać, by każde nowonarodzone dziecko, mogło skorzystać z naszego sprzętu – czytamy na oficjalnej stronie WOŚP. - Za każdą Waszą pomoc - bardzo dziękujemy.”

Dla tych, którym mroźna aura nie pozwala wyjść z domu podajemy numer konta 26. Finału WOŚP: 84 1140 1010 0000 5244 4400 1008 (mBank) i zachęcamy do hojności.

CESOceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Galeria / WOŚP Sp 11 ( zdjęć 88 )
Dodano: 2018-01-14 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ wolontariusz
  Niedziela, 14.01

  Brawo Elbląg, Brawo Panie Prezydencie , super ze tak aktywnie wspiera Pan zdrowie i życie noworodków, i w końcu pan wie kto jest z panem , a kto przeciw, czas robic z tym porządek bo inaczej pomazańcy Grzesia i nowy lub tymczasowy kandydat zadłużą to miasto i obsadzą karierowiczami albo pis wprowadzi życiową stagnację i uwstecznienie

 2. 2
  --1
  ~ Tede
  Niedziela, 14.01

  Należy z Intelektu korzystać. Dobrze że tylko niewielu im brakuje.Pozdrawiam Pana

 3. 3
  --11
  ~ Tede
  Niedziela, 14.01

  Należy jak najbardziej wspierać Pana Owsiaka miejskiej kasy.Pan OWsiak jest wielki

 4. 4
  --13
  ~ Tede
  Niedziela, 14.01

  Pan prezydent Wróblewski jest wielki.Szkoda że niebawem wybory.

 5. 5
  +7
  ~ Agnes
  Niedziela, 14.01

  Super ze gra orkiestra, super ze elblazanie sa tak hojni i wspaniale dzialają wolontariusze!brawo Panie Prezydencie ze uczestniczy pan razem z nimi jak przystalo na Włodarza Miasta, bo reszta skompromitowanego towarzystwa z PO i Pisu powinna schowac sie w ciemnym rogu bo juz pokazali gdzie mają ludzi! Obluda peowsko-pisowska

 6. 6
  +8
  ~ Kazik
  Niedziela, 14.01

  Niektorzy na facebooku wrzucają fotki szukajac taniego poklasku , a pokazali gdzie mają pomoc jak np PO bo pis od poczatku bylo kontra a a pelowcy teraz żenujaco nadrabiają ale za pozno drodzy parlamentarzysci Elbląscy

 7. 7
  +3
  ~ Wizażysta
  Niedziela, 14.01

  Trzeba przyznac ze Pan Prezydent ostro rozpoczal 2018 r, uśmiechnięty, wyluzowany , przyjazny , na sportowo i tak trzymac ! Zmiana wyjdzie Panu na dobre a tych pelowcow trzymaj pan z dala od siebie bo po tym co zrobili tylko zaszkodzą!

 8. 8
  +14
  ~ elblążanka
  Niedziela, 14.01

  Gratuluję Nauczycielom,Dyrekcji, Uczniom, Rodzicom wielkiego zaangażowania w WOŚP. Wielka sprawa, wielka idea, wielka Państwa aktywność. Jeszcze raz - gratulacje

 9. 9
  +6
  ~ Olimpia
  Niedziela, 14.01

  Brawo Panie Prezydencie, Brawo Wolontariusze, Brawo Elblazanie piękna idea i bardzo profesjonalny przebieg imprezy dla maluchów

 10. 10
  --2
  ~ gosc
  Niedziela, 14.01

  Pamietajcie z 1zł wrzuconej owsiak zabiera ok. 55 groszy. Kazdy kto wrzuca niech ma to na wzgledzie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2828419208527