Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miasto ma gotową koncepcję rewitalizacji basenu. Prezydent Wróblewski: Czekamy tylko na dofinansowanie

24.09.2018, 17:10:17 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto ma gotową koncepcję rewitalizacji basenu. Prezydent Wróblewski: Czekamy tylko na dofinansowanie
Fot. Ryszard Biel
- Ku mojemu zaskoczeniu odżył temat rewitalizacji basenu. Jest to temat, który rozpocząłem na początku kadencji. Słyszę, że są teraz przedstawiane różne koncepcje, które były przez Miasto prezentowane dawno temu – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.
 
W maju 2016 r. Miasto ogłosiło konkurs na projekt rewitalizacji basenu. Wystartowało do niego sześć firm. Komisja konkursowa oceniała wszystkie prace. Zwycięzca otrzymał 15 tys. zł i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej. - Głównym założeniem było utrzymanie kształtu historycznej niecki.
Był dozwolony podział niecki na kilka akwenów podzielony przestrzeniami. Było wskazane, aby przedstawić etapowanie realizacji tej inwestycji ze względów finansowych. Jednym z założeń było połączenie z istniejącym budynkiem CRW Dolinka, by kolejność wykonywania inwestycji była wykonywana od strony budynku – mówiła Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury.
 
 
Wybrano pierwsze miejsce i trzy trzecie miejsca. Wszystkie te koncepcje są własnością Miasta. Komisja konkursowa wybrała zwycięski projekt, przedstawiła go Prezydentowi, który polecił przygotowanie wniosku o dofinansowanie. W tej chwili czekamy na rozstrzygnięcie. Założenia są takie, że w maju 2019 r. ta inwestycja miałaby się rozpocząć. (…) i że do 30 maja 2023 r. miałoby być to zakończone
 
– tłumaczył Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.
 
- Na podstawie wygranej koncepcji przygotowano dokumentacje budowlaną. To było podstawą, aby złożyć projekt, by pozyskać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Projekt został złożony do samorządu województwa, do Regionalnego Programu Operacyjnego – mówił Witold Wróblewski.
 
Obecnie trwa ocena merytoryczna projektu.
 
W tym projekcie zakładamy pozyskanie 34 mln zł z funduszy unijnych
 
– dodał Prezydent Miasta.
 
Witold Wróblewski przyznał, że dochodzą do niego informacje, jakoby koncepcja rewitalizacji basenu, na którą obecnie Miasto ubiega się o dofinansowanie była jednego z kandydatów na urząd Prezydenta. - Dużym nadużyciem i nieprawdą jest określanie, że jeden z kandydatów (na Prezydenta Elbląga – przyp.red.) ma koncepcje. Wszystkie koncepcje, które zostały złożone są Miasta nie żadnego kandydata. Miasto za prawa autorskie zapłaciło.
Nie można się posługiwać materiałami Miasta jako materiałami swoimi w kampanii wyborczej – zaznaczył Witold Wróblewski. - My teraz nie dyskutujemy nad koncepcją, tylko mamy gotowy projekt, który był wyłożony, poddany publicznej dyskusji, ocenie, wpływały uwagi. Dla mnie to jest wprowadzanie w błąd mieszkańców mówiąc, że w tej chwili jest jakaś otwarta dyskusja.
Mam nadzieję, że pieniądze, o które zabiegamy uzyskamy i będzie to realny element realizacji rewitalizacji tego obszaru pod funkcje rekreacyjne.Kiedy rozpoczynałem kadencje sprawdziłem, co jest w dyspozycji urzędu. Nie było przygotowanych żadnych koncepcji.
 
Jak podkreślił wiceprezydent Janusz Nowak projekt budowy Centrum Rekreacji Wodnych Dolinka to zupełnie inny temat. - W roku 2006 r. opracowano kompleksową koncepcje zagospodarowania kąpieliska, która przewidywała budowę CRW Dolinka w miejscu, w którym jest. (…) Nieszczęśliwie CRW jest odwrócony tyłem do terenu, który będzie rewitalizowany. (…) W 2006 r. była opracowana koncepcja zagospodarowania istniejącego kąpieliska.
Oczywiście etapowo, gdzie przewidziane były baseny sportowe o wymiarach olimpijskich. W 2013 r. opracowano program funkcjonalno-użytkowy CRW Dolinka, który został zrealizowany tak, jak go dzisiaj widzimy. Przypomnę, że w tym programie obok CRW Dolinka była mała niecka (…) i dwie niecki, na które nie było żadnego pomysłu – mówił Janusz Nowak.
 
- Ta koncepcja była przyjęta w poprzedniej kadencji. Nic w niej nie ma o zagospodarowaniu basenu – dodał Witold Wróblewski.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ marzyciel
  Poniedziałek, 24.09

  Ja chcieć teraz wszystko naprawić, nawet to co rozpocząłem.

 2. 2
  +6
  ~ bankier
  Poniedziałek, 24.09

  Do kolo: to złóż mądry wniosek, jak umiesz i może dostaniesz dofinansowanie z unii. A Wilk nie chce żadnej kasy z uni tylko chce kredyty. Mądry on ???

 3. 3
  --6
  ~ 100% elblążanin
  Poniedziałek, 24.09

  Elblążanie liczą na Prezydenta Witolda Wróblewskiego skuteczność- trzymam kciuki. Powodzenia !!

 4. 4
  +16
  ~ wybory 2 razy do roku
  Poniedziałek, 24.09

  Gdyby to zostało zrealizowane, to są rzeczywiste miejsca pracy dla elblążan a nie jak twierdzi wilk "tysiące" miejsc przy przekopie i w "porcie". Wróbel się obudził w ostatnim kwartale 4-letniej kadencji. Czy w przyszłej kadencji, bo wygra dzięki etycznym dyr. szkół zależnych od niego, będzie spał 4,5 roku? To taki wróbel-chomik i bucowaty borsuk. Zagrywka z dyr. szkół, to przebicie kk w uczciwości i przestrzeganiu zasad - nawet towarzysz przewodniczący na to nie wpadł. A fałszerka wykiwała towarzysza przewodniczącego mimo, że bronił jej ubeckimi metodami. Towarzyszu przewodniczący - warto być przyzwoitym. To samo dotyczy wróbelka - warto być przyzwoitym i nie chronić przestępców. Może nawet doczekamy się obniżki cen ciepła, wody. Wybory są sprawniejsze od wróbla.

 5. 5
  +10
  ~ Prorok Igor
  Poniedziałek, 24.09

  Wszystko ok Panie Prezydencie tylko błagam jak najdalej odsunąć Januszka aby znowu coś było nie tak ....

 6. 6
  +11
  ~ kovalski
  Poniedziałek, 24.09

  a macie może plan żeby chociaż dwa razy do roku wykosić trawę na ZAWODZIU ul Freta i Stawidłowa bo jak na razie to ta dzielnica wygląda jak by nie należała do miasta .

 7. 7
  +11
  ~ Smutas
  Poniedziałek, 24.09

  Kiedy zobaczymy kreatywnych i nie uwiklanych w partyjne ukladziki, syfy i partyjne dzialania kandydatow, czy doczekamy czy zdechniemy w marazmie

 8. 8
  +14
  ~ Marian
  Poniedziałek, 24.09

  Baju baju. Projekt sadzawek i nic więcej. Temu gościowi dziękujemy.

 9. 9
  +13
  ~ mmm
  Poniedziałek, 24.09

  Na basen jest kasa.Wstydu panowie prezydenci nie macie.My mieszkancy osiedla Rubno walczymy od paru lat o podlaczenie nas do oczyszczalni sciekow,i slyszymyv,ze nie ma na to kasy,okolo 1miliona.Czy to kielbasa wyborcza.

 10. 10
  +11
  ~ bbb
  Wtorek, 25.09

  czy CRW będzie miał atrakcje wychodzące na basen odkryty czy znowu sraczka będzie i jaka częsc niecki będzie zabetonowana

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.