Sobota, 23.02.2019, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"To już obłęd, komu będzie się chciało pracować". 1000 plus zamiast 500 plus?

09.08.2018, 07:00:38 Rozmiar tekstu: A A A
"To już obłęd, komu będzie się chciało pracować". 1000 plus zamiast 500 plus?

Prawo i Sprawiedliwość podbija stawkę i 500 plus chce zastąpić kwotą 1000 zł na dziecko? Taka informacja obiegła lotem błyskawicy wszystkie media. Rodzice się cieszą, choć wielu z nich powątpiewa w to, czy taki pomysł rządu ma szansę na realizację. - Na to potrzeba by obłędnych pieniędzy - podkreśla jeden z zapytanych przez nas elblążan. Coś w tym jest. Tylko w samym Elblągu oznaczałoby to wydatek kolejnych 4,7 mln zł miesięcznie.

500 plus to sztandarowy program PiS, który niewątpliwe przysporzył rządzącej partii wielu zwolenników. Czy zbliżające się wybory samorządowe sprawią, że posunie się ona o krok dalej? Jest bardzo możliwe, że PiS zrobi korektę programu i wprowadzi 1000 plus dla rodzin, poinformował na początku tygodnia "Super Express". - Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne – mówi w rozmowie z dziennikarzami gazety jeden z ważnych polityków partii rządzącej. Pomysł poparł również poseł PiS Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych. Lawina ruszyła i o nowym pomyśle PiS zaczęły informować wszystkie media. Doniesienia tonuje jednak Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, która stwierdziła, że obecne nie toczą się prace dotyczące zmian w wysokości świadczenia Rodzina 500 Plus.

Sami zainteresowani, rodzice, którzy korzystają z dodatku 500+ również wydają się mniej optymistycznie podchodzić do doniesień na temat 1000 plus.

Jak dadzą 1500 plus to też wezmę. Nie wydaje mi się jednak, że do tego dojdzie. Na program 500 plus już w tej chwili idą olbrzymie pieniądze. Skąd rząd weźmie drugie tyle? Tym bardziej, że teraz jeszcze mamy program "Dobry start". Nie to już byłby jakiś obłęd. Komu wtedy będzie się chciało pracować

- pyta pani Emila, elblążanka, mam dwójki dzieci.

Rzeczywiście koszt rozszerzenia programu byłby duży. Tylko w samym Elblągu z programu 500 plus korzysta obecnie 6535 rodzin.
Na jego rozszerzenie do 1000 zł na dziecko potrzebne byłyby więc dodatkowe ponad 57 mln zł rocznie.

Świadczenie wychowawcze wypłacamy na 9899 dzieci. Średnio miesięcznie daje to kwotę ok. 4 mln 780 tys. zł. Do tej pory wypłacono również świadczenie Dobry Start dla 2538 rodzin (3407 dzieci) na łączną kwotę 1 mln 22 tys. 100 zł. Natomiast wniosków o te dodatkowe pieniądze złożono 5119

- informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta Elbląga.

Co na temat zwiększenia świadczeń na drugie i kolejne dziecko sądzą Czytelnicy info.elblag.pl?

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ jan-49
  Czwartek, 09.08

  1000+? ja slyszalem ze ma byc 2000+ ale chleb po 20zl a maslo 50 zl

 2. 2
  +5
  ~ Emil
  Czwartek, 09.08

  Przecież Beata Szydło i PiS zdementowali tą imformacje. To fake news. Sprawdzcie dobrze nim napiszecie takie bzdury.

 3. 3
  +22
  ~ obiektywny
  Czwartek, 09.08

  Bardzo zabawne, może "orły" z pis-u niech płacą ze swoich pieniędzy, a nie z naszych.

 4. 4
  +8
  ~ praktyk
  Czwartek, 09.08

  a po co pracować? wystarczy być pissaktywistom

 5. 5
  +12
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 09.08

  Fake news, ale poszedł w eter. A pierwszy sort tylko czeka na takie info. Dziś też już nic o komisji smoleńskiej, Antoni, Zibi, Jarosław schowani. Jak zawsze do czasu. Mohery zagłosują, a oni wtedy zrobią swoje, tak jak dzisiaj. 500+, tyle kosztowało kupienie władzy absolutnej. Teraz trzeba ją wzmocnić w samorządach jakimś „+” - em. I dalej wiadomo: TKM.

 6. 6
  +19
  ~ Ika
  Czwartek, 09.08

  Bardziej bym uwierzyła, że PiS szykuje zwolnienie od podatku emerytury i renty niż w to, że będzie 1000 + na dzieci. No cóż zbliżają się wybory i takie misiowe paroweczki będą się pojawiać.

 7. 7
  +22
  ~ Mentos
  Czwartek, 09.08

  Powiem tylko tyle - w kampanii wyborczej obiecano 500+ na KAŻDE dziecko....a potem się z tego rakiem wycofano. Niestety, ale czuje się oszukany i nie będę już głosował na PiS.

 8. 8
  +17
  ~ szoszor
  Czwartek, 09.08

  A ja się pytam gdzie jest obiecywane zwiększenie kwoty wolnej od podatku?

 9. 9
  +14
  ~ kek
  Czwartek, 09.08

  Pis da, pis da, chyba kolejny podatek których już nałożyli około 40. Nawet wyprawka dla pierwszoklasistów sprawiła że różne rzeczy dla uczniów zostały opodatkowane a wcześniej nie były, np półkolonie. Przez nierobów i 500+ wszystko drożeje, najbardziej to widać na paliwie. Skoro coś trzeba dać, to komuś innemu trzeba zabrać, z pustego nawet Salomon nie naleje. Jakim trzeba być debilem aby dać się przekupić swoimi pieniędzmi...

 10. 10
  +12
  ~ Twój email
  Czwartek, 09.08

  No świetny pomysł !!! Niektórzy ludzie będę harować prawie 2 tygodnie, aby mieć to tysiąc złotych, a taki lawirant z 5 dzieci dostanie 5000 zł z pocałowaniem łapki i go w życiu już w pracy nie zobaczą ! Współczuję rodzicom jedynaków, wnukom, prawnukom, którzy będą musieli spłacać te socjalne EL DORADO . Zgadzam się oczywiście z tym, aby pomagać BIEDNYM i UCZCIWYM rodzinom, w sposób taki, jak kupić wyprawkę dla dziecka, ubrania, plecak, kolonie, jedzenie czy środki czystości, ale nie każdemu bogaczowi czy nierobowi, którym albo te pieniądze nie są potrzebne, albo wyda je na alkohol !!! Rząd nie ma własnych pieniędzy, to są nasze pieniądze i to my będziemy musieli je spłacić. Obawiam się za kilka lat greckiego scenariusza, który wszyscy wiemy do czego doprowadził !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.